Portál Engadged zrecenzoval Intel Compute Stick (2016)

Portál Engadged zrecenzoval Intel Compute Stick (2016)

 

Portál engadget zrecenzoval najnovší Intel Compute Stick - počítač o veľkosti väčšieho USB kľúča.

Pôvodný Intel Compute Stick vyzeral veľmi nádejne, no skončil ako veľké sklamanie. Bol veľmi pomalý a limitovaný. Nová generácia tohto počítača možno vyzerá podobne, ale obsahuje veľa vylepšení - rýchlejší procesor, lepšiu sieťovú komunikáciu a viac USB portov, čo ho robí (narozdiel od pôvodného modelu) použiteľným počítačom.

Aj keď sa toto zariadenie väčšinou bude nachádzať za monitormi, je aj navrhnuté ako prenosný počítač, takže jeho vzhľad je určite plus. Jemnejšie hrany, lepšie vyzerajúce chladiace otvory, či aj umiestnenie Intel loga sú u tejto generácie oveľa lepšie. Intel takisto na toto zariadenie umiestnil dva USB porty (jeden z nich 3.0), takže k nemu môžete zapojiť myš a klávesnicu zároveň bez nutnosti použitia Hub-u (toto bola jedna z nevýhod prvej generácie).

Recenzent vyskúšal Compute Stick pri prehrávaní 1080p a 4K streamov, pričom obidva ich zvládlo bez nejakých závažných problémov. Samozrejme procesor Atom x5-z8300 pri prehrávaní 4K bežal takmer na plný výkon, no to nie je nič prekvapujúce. Nová generácia má takisto lepšiu sieťovú komunikáciu: 2x2 anténu a podporu 802.11ac WiFi (oproti pôvodnému modelu len s jednou anténou). Avšak dlho netrvalo než sa recenzentovi podarilo zaplniť iba 2GB RAM.

Toto zariadenie dosiahlo v PCMark 7 len o pár bodov vyššie skóre ako pôvodná generácia, no jeho výkon v reálnom prostredí bol oveľa lepší. Dokonca na ňom bolo možné rozbehať jednoduchšie hry, ako napríklad Hotline Miami 2 alebo Undertale, čo prvá generácia nedokázala. Jedným potenciálnym problémom bol ventilátor, ktorý bol počuť pri benchmarkoch no pri bežnom používaní bol podľa recenzenta takmer nehlučný.

Pre viac informácií si môžete prečítať recenziu tohto zariadenia od portálu engadget.

Zdroj: engadget

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk