Creative predstavil Sound Blaster Roar Pro s osobným PA systémom

Creative predstavil Sound Blaster Roar Pro s osobným PA systémom

 

Creative predstavil Sound Blaster Roar Pro – výkonný kompaktný Bluetooth reproduktor stvorený pre audio zábavu a profesionálne využitie bezdrôtového osobného PA systému (public address system) v spojení s bezdrôtovým mikrofónom Creative iRoar Mic pri prezentáciách, konferenciách alebo verejných vystúpeniach.

Sound Blaster Roar Pro je prvým z novej profesionálnej série reproduktorov Creative v exkluzívnom matnom čiernom prevedení.

V porovnaní s pôvodným reproduktorom Sound Blaster Roar, reproduktor Sound Blaster Roar Pro obsahuje vylepšené meniče pre uhladenejší zvuk, dlhšiu životnosť batérie až na 10 hodín a posuvný prepínač, ktorý umožňuje užívateľom navoliť si rôzne zvukové profily (Warm- Teplý, Neutral – Neutrálny a Energetic, čiže Energický).

“Celá nová profesionálna rada Creative Roar reproduktorov je navrhnutá tak, aby poskytla výkonný zvuk a zábavu na cestách a zároveň, aby zdvojnásobila výkonnosť nástrojov slúžiacich na oslovenie skupín ľudí v práci, v triedach alebo v kempoch,” povedal Low Long Chye, generálny manažér sekcie Audio v spoločnosti Creative.

“Reproduktor Sound Blaster Roar Pro spolu s mikrofónom iRoar Mic a jeho technológiou RapidTalk™ s nízkou latenciou, nastavuje nové štandardy v kvalite prenosu hlasu a prenositeľnosti, kde dokáže prenosný reproduktor poskytnúť kvalitu zvuku na rovnakej úrovni ako objemné rozhlasové systémy, ktoré sú oveľa väčšie.”

Ocenená konštrukcia reproduktora

Reproduktor si zachováva ocenený zvukový výkon a konštrukciu z pôvodného reproduktora Sound Blaster Roar, ale s vylepšením jeho zvukového výkonu. Tak, ako pôvodný Sound Blaster Roar, aj nový reproduktor je skonštruovaný tak, aby ponúkal ohromujúci miestnosť vyplňujúci zvuk z krabičky o veľkosti brožúry. Aj napriek svojej veľkosti a kompaktnosti disponuje tento reproduktor 5-timi reproduktorovými meničmi, vrátane subwoofera, duálnymi ľahkými vysokofrekvenčnými 1.5” meničmi pre vyobrazenie vzdialenej vysokofrekvenčnej disperzie, špičkovým subwooferom, ktorý tlačí basy smerom nahor, plus dva bočné pasívne radiátory, ktoré šíria basy ešte ďalej. Sound Blaster Roar Pro disponuje dvoma vysoko výkonnými zosilňovačmi, pričom jeden je určený k zosilneniu hĺbok a stredov a ten druhý je určený k zosilneniu výšok a vďaka tomu produkuje čistú, kvalitnú a vyváženú hudbu bez kompromisov na basoch. V dôsledku toho je Sound Blaster Roar Pro schopný poskytnúť miestnosť vyplňujúci zvuk. Sound Blaster Roar Pro má extrémnu stabilitu počas prehrávania zvuku aj pri maximálnej hlasitosti, a to vďaka špičkovým basom a stredovému meniču, ktorý je umiestnený vodorovne so svojím ťažiskom položeným dole a tým zvyšuje stabilitu reproduktora, zatiaľ čo jeho pevná konštrukcia rámu individuálne redukuje vibrácie vnútorných komponentov.

Funguje s mikrofónom iRoar Mic

Hlavnou črtou, ktorá odlišuje Sound Blaster Roar Pro od jeho predchodcu Sound Blaster Roar je, že funguje s úplne novým bezdrôtovým mikrofónom iRoar Mic a ponúka vysoko kvalitný silný zvuk s nízkou latenciou pri jeho použití, ako prezentačného nástroja. Mikrofón iRoar Mic môžete držať, pripnúť alebo jednoducho zavesiť akokoľvek vám to vyhovuje a je pohodlné pre šírenie komunikácie a výkonu. Disponuje technológiou RapidTalk (čoskoro patentovanou) je to nízko latenčná bezdrôtová technológia vysoko kvalitného zvuku, ktorá umožňuje jednoduchý, rýchly a vysoko výkonný prenos zvuku. iRoar Mic tiež prichádza aj s káblovým jack-om, ktorý umožňuje prehrávanie hudby cez mobilné zariadenia, čím ponúkne užívateľom nízku latenciu pri Karaoke stretnutiach. Konektor mikrofónu tiež ponúka možnosť pripojenia k externému dynamickému alebo elektretovému kondenzátorovému mikrofónu.

Tri voliteľné zvukové profily

Reproduktor Sound Blaster Roar Pro umožňuje jednoduché prepínanie medzi 3 prednastavenými profilmi pomocou trojpolohového prepínača. Režim Warm (teplý) ponúka upokojujúci zvuk. Režim Neutral (neutrálny) zaisťuje vyvážený zvuk. Režim Energetic (energický) dodáva hudbe impulzívny náboj a jas.
Sound Blaster Roar Pro prichádza s množstvom funkcií:

Integrovaný microSD WMA a MP3 prehrávač

Sound Blaster Roar Pro disponuje microSD a MP3 prehrávačom, ktoré umožňujú prehrávanie zvuku priamo z microSD karty, takže užívatelia nepotrebujú mať vždy po ruke svoj telefón, ak si chcú prehrávať hudbu. Prehrávač tiež umožňuje preskočiť zložku tak, aby ste mohli prejsť na svoju skladbu rýchlejšie bez toho, aby ste museli zdĺhavo prechádzať všetky skladby jednotlivo.

Konferenčný reproduktor

Vďaka vstavanému vysoko kvalitnému mikrofónu pre čisté vyobrazenie 360° hlasu dokáže Sound Blaster Roar Pro prijímať hovory po pripojení k telefónu cez Bluetooth.

Integrovaný hlasový záznamník

Sound Blaster Roar Pro je vybavený integrovaným hlasovým záznamníkom, ktorý využíva vstavaný mikrofón reproduktora umožňujúci nahrávanie všetkých druhov zvukov, ako sú hovory, externé hlasy alebo streamovaná hudba priamo na vloženú microSD kartu, a to stlačením jediného tlačidla. Táto funkcia je ideálna pre nahrávanie hlasových poznámok, prednášok, rozhovorov, konferenčných zasadnutí a obchodných/firemných stretnutí.

Technológie NFC a Bluetooth s Multipoint a podporou HD zvukových kodekov

Reproduktor je možné pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth s využitím aptX® a AAC kodekov pre získanie najvyššej kvality zvuku a čo najnižšej latencie. Taktiež disponuje najnovšou verziou NFC technológie, ktorá umožňuje rýchle a jednoduché pripojenie k Bluetooth zariadeniam jediným dotykom mobilného NFC zariadenia k reproduktoru. K reproduktoru Sound Blaster Roar Pro je možné pripojiť dve Bluetooth zariadenia súčasne.

Režim spánku

Po nastavení režimu spánku, reproduktor Sound Blaster Roar Pro postupne znižuje svoju hlasitosť, až sa napokon sám vypne. Táto funkcia umožňuje jemné a postupné zaspávanie, a zároveň šetrí batériu reproduktora tým, že sa po určitej dobe vypne, namiesto toho, aby bol reproduktor zapnutý celú noc. Túto funkciu ocenia aj rodičia, pretože si môžu nahrať vlastné čítanie rozprávky na dobrú noc a potom už len spustiť deťom prehrávanie záznamu nahranej rozprávky, aby zaspali.

USB zvuk so Sound Blaster vylepšeniami

Sound Blaster Roar Pro nie je len bezdrôtový reproduktor pre chytré zariadenia. Je možné ho pripojiť k počítaču, Mac-u cez USB, aby ste si mohli vychutnať čistý digitálny zvuk na svojich počítačoch a notebookoch. Pripojenie reproduktora cez USB umožňuje rozšírené spracovanie zvuku v počítači pomocou softvéru na stiahnutie Sound Blaster Control Panel na získanie úplneho prístupu k sade nástrojov SBX Pro StudioTM, ktorá inteligentne upravuje zvuk v reálnom čase.

Dva spôsoby využitia batérie

Sound Blaster Roar Pro je vybavený batériou s dvomi spôsobmi použitia. Vďaka veľkej 6000 mAh Lítium-Ion dobíjacej batérii ho môžete použiť na nabíjanie telefónov a tabletov alebo na prehrávanie zvuku po dobu viac ako 10 hodín.

Vlastnosti SBX Pro Studio:

  • SBX Crystalizer – Obnovuje “výšky” a “hĺbky”, ktoré sú počas kompresie ohrozené, aby vytvoril zvukový zážitok z posluchu, o aký sa snažil umelec
  • SBX Smart Volume – Inteligentne minimalizuje náhle zmeny hlasitosti automatickým nastavením hlasitosti prehrávaného zvuku
  • SBX Dialog Plus – Inteligentne vylepšuje hlasy v hudbe a filmoch pre výrazne jasnejší hlasový rozsah
  • SBX Bass – Jednoznačne vylepšuje zvukový zážitok tým, že rozšíri nízkofrekvenčné tóny
  • SBX Surround – Vytvorí bezprecedentnú úroveň reálneho zvuku vytvorením virtuálnych reproduktorov okolo, nad a pod poslucháčom

Reproduktor Sound Blaster Roar Pro bol predstavený v stánku Creative Labs, Inc. stánok #30201 v Tech East, LVCC, South Hall 3, Level 2 na veľtrhu CES International 2016, ktorý sa konal v termíne od 6. – 9. Januára 2016 v Las Vegas, Nevada.

Cena a dostupnosť

Cena reproduktora Sound Blaster Roar Pro je stanovená na 249.99 EUR. Je dostupný v online obchode na www.creative.com.
Cena mikrofónu Creative iRoar Mic je stanovená na 79.99 EUR a momentálne je dostupný len v online obchode na www.creative.com.

Zdroj: Creative

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk