Synology uvádza na trh DiskStation DS216+

Synology uvádza na trh DiskStation DS216+

 

Synology dnes uvádza na trh DiskStation DS216+, výkonný 2-šachtový NAS server určený pre domácnosti a menšie kancelárie, kde používateľ vyžaduje efektívne a bezpečné ukladanie dát, ktoré však budú môcť používatelia poľahky zdieľať a najmä si užiť transkódovanie video obsahu v reálnom čase.

“Výkonné NAS riešenie umožňuje menším kanceláriám rýchlo a efektívne zdieľať dáta, podporuje kancelárske aplikácie a online spoluprácu a umožňuje používateľom transkódovať a streamovať video vo vysokej kvalite na širokom spektre zariadení. DS216+ bol vytvorený presne na tieto účely a demonštruje náš záväzok prinášať používateľom s nadštandardným požiadavkami rovnako nadštandardné, ale pritom dostupné riešenia,“ povedal Jones Tsai, riaditeľ pre hardvérový dizajn spoločnosti Synology Inc.

Vyzbrojený dvojjadrovým procesorom Intel® Celeron® N3050 vrátane šifrovania Intel® AES New Instructions (Intel® AES-NI), ponúka DS216+ vysoký výkon presahujúci rýchlosť 111 MB/s pri čítaní a zapisovaní. A taktiež zabezpečí prenos šifrovaných dát v rýchlostiach cez 113 MB/s pri zápise a 109 MB/s pri čítaní. Navyše, model DS216+ dokáže transkódovať 4K video (H.264) na 1080p v reálnom čase. V praxi to znamená, že fanúšik médií vo vysokom rozlíšení môže streamovať svoje súbory bez ohľadu na koncové zariadenia či limitáciu internetového pripojenia

“Intel zdieľa víziu spoločnosti Synology a taktiež verí, že optimálne ukladanie dát musí byť priamo spojené s výkonným hardvérom a pokročilým softvérom,” povedal Bev Crair, generálny manažér divízie storage spoločnosti Intel Corporation. “Výborná integrácia medzi hardvérom Synology a ich operačným systémom DiskStation Manager umožňuje nášmu dvojjadrovému procesoru Intel® Celeron® N3050 ponúknuť maximálny výkon z pohľadu vysokorýchlostných prenosov šifrovaného obsahu, transkódovania videa a nízku spotrebu energie.”

DS216+ ponúka vďaka implementácii súborového systému Btrfs aj pokročilú ochranu, keď umožňuje obnovu dát typu point-in-time, ďalej ponúka zabudované kontroly integrity, zrkadlenie metadát či kontrolu kvót pre zdieľané adresáre (ako prídavok k existujúcim kvótam pre jednotlivé používateľské účty). DS216+ taktiež prichádza v tzv. tool-less dizajne, keď na výmenu pevných diskov nepotrebuje žiaden nástroj, všetko zvládnete iba holými rukami.

DS216+ pracuje s operačným systémom DiskStation Manager (DSM), najvyspelejším a najintuitívnejším operačným systémom pre sieťové dátové úložiská, ktorý ponúka rozsiahle portfólio aplikácií od zálohovania, cez multimédiá, až po nástroje na efektívnu prácu. Synology bolo vyznamenané dvakrát v rade ocenením PC Mag Business Choice Award a získalo najvyššie hodnotenie v každej časti, vrátane dostupnosti, celkovej spokojnosti, hodnote a pravdepodobnosti odporúčania.

Dostupnosť

Synology DiskStation DS216+ je od dnes dostupný globálne. Odporúčaná koncová cena na Slovensku je 330 Eur s DPH.

Zdroj: Synology

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk