Huawei dosiahol míľnik 10 miliónov predaných smartfónov P8 lite

Huawei dosiahol míľnik 10 miliónov predaných smartfónov P8 lite

 

V januári 2016 predala spoločnosť Huawei rekordných 12 miliónov smartfónov, čím zaznamenala 93 % nárast predaja v porovnaní s januárom 2015.

Huawei dosiahol ďalší úspech predajom 10 miliónov smartfónov Huawei P8 lite. Tento míľnik spoločnosť pokorila za deväť mesiacov od uvedenia modelu Huawei P8 lite na trh v Európe. Na celom svete využíva niektorý z modelov radu Huawei P8 (P8, P8 lite, P8 max) viac ako 16 miliónov používateľov. Spoločnosť navyše v januári 2016 predala viac ako 12 miliónov smartfónov, čím stanovila svoje nové mesačné maximum.

V januári 93 % medziročný nárast predaja

Rok 2016 začal pre Huawei veľmi úspešne. V januári 2016 predala spoločnosť viac ako 12 miliónov smartfónov, zaznamenala 93 % nárast predaja v porovnaní s januárom minulého roku a prekonala svoj rekord v počte predaných zariadení za jeden mesiac. Január bol súčasne štvrtým mesiacom v rade, v ktorom spoločnosť Huawei predala viac ako 10 miliónov smartfónov. Rast povedomia o značke a stúpajúce celosvetové predaje majú za následok neustále sa zvyšujúci záujem zákazníkov o zariadenia Huawei.

Silný rok 2015

Tento úspech je založený predovšetkým na silnom roku 2015, počas ktorého spoločnosť Huawei dodala 108 miliónov smartfónov, o 44 % viac ako v predchádzajúcom roku a pevne sa tak etablovala medzi tromi najväčšími výrobcami smartfónov.

Väčší predaj Huawei P8 lite na trhoch mimo Číny

Huawei P8 lite je prvým smartfónov z dielne Huawei, ktorý dosiahol na svetovom trhu vyšší predaj ako v Číne. Tento fakt vystihuje globálnu stratégiu Huawei, zameranú na medzinárodný trh a potvrdzuje tak jej účinnosť.

Huawei P8 lite prevzal štýlový dizajn radu Huawei P. Výsledkom je elegantný smartfón s výbornou kvalitou konštrukčného spracovania. Smartfón vyniká štíhlym telom, v rámci portfólia Huawei potom prináša používateľom, ktorí model nakupujú v rekordnom množstve, výborný výkon a elegantné spracovanie za prijateľnú cenu.

Model P8 lite sa stal v priebehu štvrtého kvartálu 2015 najpredávanejším modelom v kategórii smartfónov v mnohých predajných kanáloch na českom aj slovenskom trhu.

Zdroj: Huawei

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk