Raspberry sa dočkalo nového pokračovateľa

Raspberry sa dočkalo nového pokračovateľa

Nie je tomu ani tak dávno, čo sme sa dočkali novinky v podobe Raspberry Pi 2 modelu B a už tu máme jeho nového nástupcu. Dnes bol oficiálne uvedený na trh najnovší model tohto svetoznámeho jednodoskového počítača, ktorý si získal srdce nejedného technického maniaka! A čo všetko na svojej malej doske ukrýva? Bude v poradí tretia "Malina" vhodným nástupcom svôjho predchodcu?

Raspberry Pi 3 si budete môcť (podľa slov PC Gamer a Element14) kúpiť už od prívetivej ceny 35 Amerických dolárov, čo je na takúto technickú vychytávku naozaj skvelé. Na doske sa bude nachádzať 1.2 GHz 64-Bitový štvorjadrový procesor ARM Cortex - A53, ktorý je určite príjemnou zmenou oproti predchodcovi Pi 2, ktorý mal takt o 300 MHz menší a jeho výkon bude znateľne silnejší. Rovnako nás tu prekvapí aj integrovaná Wi-Fi, Ethernet vstup a Bluetooth 4.0, takže sa na internet pripojíme znova o čosi šikovnejšie.

Do toho všetkého nám bude sekundovať 1GB SDRAM s taktom 400 MHz. V prípade ak budete chcieť do Pi 3 zapojiť USB zariadenie budete mať k dispozícií hneď 4 USB vstupy. Zo začiatku bude Pi 3 používať iba 32-bitový Rasbian, no už teraz sa pracuje na novom 64-bitovom móde. Tomuto mini počítaču chýba už len jediné - a to aby zvládol Full HD videá bez sekania! A mimochodom, s príchodom novej generácie Raspberry, tá stará o niečo zlacnela!

Čo všetko sa na tejto doske ukrýva? Odpovie vám nasledujúci obrázok!

 

Rovnako aj pohľad na dosku odspodu je na nerozoznanie.

4 USB vstupy a Ethernet?

Element14 dnes na YouTube zverejnilo videozáznam z predstavenia Raspberry Pi 3, v ktorom si môžete celú túto skromnú show pozrieť.

 

Zdroj: element14.com, PC Gamer, raspberrypi.org

 

 

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk