Herné notebooky ASUS ROG dosiahli na Slovensku rekordné predaje

Herné notebooky ASUS ROG dosiahli na Slovensku rekordné predaje

ASUS Slovensko oznámilo, že v roku 2015 predalo rekordný počet notebookov hernej série Republic Of Gamers. Rastúca obľúbenosť značky ROG sa tak prejavuje aj zvýšenými predajmi.

 Medziročný nárast predaja herných notebookov spoločnosti ASUS dosiahol v roku 2015 hodnotu 126 %. V porovnaní s rokom 2013 sa zvýšil počet predaných notebookov až o 753 %.

Zákazníci si najčastejšie kupovali 15-palcové notebooky radu GL552 a G551 – modely G551JM a GL552JX. Tie zaujmú štýlovou konštrukciou a na pomery herných notebookov atraktívnou hmotnosťou a dobrou mobilitou. Takisto ponúkajú výborný pomer cena/výkon a majú rozumne definovanú cenu. ASUS má vo svojom portfóliu taktiež modely G752 a G751, ktoré sú určené najnáročnejším hráčom. Tieto notebooky integrujú najpokročilejšie technológie, majú bezkonkurenčný výkon a dokážu sa plnohodnotne vyrovnať stolným herným počítačom.

Špecializované herné notebooky ASUS Republic Of Gamers tvorili v roku 2015 viac ako 5,3 % zo všetkých predaných notebookov spoločnosti ASUS na slovenskom trhu. V roku 2014 to bolo 2,7 %, v roku 2013 tesne pod 1 %. Značka ASUS ROG tak dosahuje rast aj v tomto smere.

Novinky produktového radu ASUS Republic of Gamers:

ASUS ROG G752 je najnovší herný notebook spoločnosti ASUS s dôrazom na výkon a najpokročilejšie technológie. Zaujme prevratným vyhotovením s povrchovou úpravou v titánovo-sivej farbe a oranžovo-červenými motívmi. Je jasným dôkazom evolúcie značky. ROG G752 má 17,3-palcový displej s rozlíšením Full HD, procesor Intel Skylake Core i7 6. generácie, až 64 GB pamäte RAM DDR4 a najnovšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 980M.

Ponúka preto výnimočný výkon pri hraní hier. Navyše je vybavený aj exkluzívnym systémom chladenia Mobile 3D Vapor Chamber, ktorý zaručuje účinnejšie chladenie a podsvietenou hernou klávesnicou s funkciou Anti-ghosting umožňujúcou súčasné stlačenie až 30 klávesov pre presné zadávanie príkazov a ovládanie v hrách. Je to unikát medzi hernými notebookmi.

ASUS ROG GL552 a GL752 sú najnovšie herné notebooky spoločnosti ASUS s dôrazom na výborný pomer cena/výkon a konštrukciu, umožňujúcu dobrú mobilitu. Šasi notebookov je vysoko odolné a štýlové, inšpirované bojovou stíhačkou F-22. ROG GL552 a GL752 majú vo výbave 15,6-palcový a 17,3-palcový displej s rozlíšením až 4K, procesor až do Intel Skylake Core i7 6. generácie, až 32 GB pamäte RAM DDR4 a najnovšiu grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX až 960M.

Ich súčasťou je aj pohodlná herná klávesnica s podsvietením, bohatá konektivita, vrátane nového konektora USB typu C a pokročilé herné technológie, ktoré umožňujú upraviť audiovizuálne nastavenie podľa potrieb hráča.

Zdroj: ASUS

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk