Razer rozširuje rad klávesníc BlackWidow o nové, cenovo dostupnejšie modely

Razer rozširuje rad klávesníc BlackWidow o nové, cenovo dostupnejšie modely

 

Nová klávesnica Razer BlackWidow X je základnou, minimalistickou verziou cenami ovenčeného modelu Razer BlackWidow s priznanou vrchnou konštrukciou z odolného kovu a možnosťou osadenia lacnejšími mechanickými spínačmi Cherry.

Táto nová sada klávesníc vznikla zjednodušením pôvodného modelu Razer BlackWidow a odstránením jej ochranného horného krytu, čím sa na denné svetlo dostala vrchná konštrukcia z odolného kovu, ktorá sa v súčasnosti nachádza vo vnútri všetkých typov klávesníc Razer BlackWidow. Okrem novej rady Razer BlackWidow X bude aj naďalej v predaji tiež predchádzajúci rad Razer BlackWidow, ktorý svojím vnútorným kovovým rámom a dodatočným ochranným krytom zastáva úlohu prémiového modelu.

Zjednodušené a minimalistické poňatie sady Razer BlackWidow X umožňuje spoločnosti Razer uviesť na trh špičkové mechanické klávesnice za zníženú cenu, bez toho aby došlo k akémukoľvek zníženiu kvality, ktorou je značka Razer BlackWidow preslávená.

Rad Razer BlackWidow X obsahuje modely využívajúce technológiu Razer Chroma, prostredníctvom ktorej možno každej klávese priradiť špecifické podsvietenie, na výber je 16,8 milióna farieb a množstvo rozmanitých svetelných efektov. Vlastné profily je možné vytvárať pomocou rozhrania Razer Synapse a následne ich zdieľať s miliónmi užívateľov cez Razer Chroma Workshop. Svetelné efekty Chroma sú tiež priamo integrované do rôznych obľúbených hier, ako sú napríklad Call of Duty: Black Ops III, Overwatch, Blade and Soul a ďalšie.

Razer ponúka klávesnicu Razer BlackWidow X aj vo verziách bez podsvietenia Chroma. Model Razer BlackWidow X Ultimate má cenovku 119,99 €, je vybavený dynamickými svetelnými efektmi a predstavuje pre hráčov možnosť, ako si zaobstarať vynikajúcu mechanickú klávesnicu za veľmi rozumnú cenu.

Klávesnice Razer BlackWidow X sú osadené preslávenými spínačmi Razer Mechanical Switch, teda celosvetovo prvými spínačmi kláves, ktoré sú určené priamo pre hranie. Vďaka optimalizácii aktivačných a resetovacích bodov a životnosti predĺženej na 80 miliónov úderov vydrží spínač od Razeru takmer dvakrát tak dlho ako ostatné výrobky na trhu.

Vybrané modely Razer BlackWidow a Razer BlackWidow X sú teraz v predaji aj s klasickými spínačmi Cherry MX Blue, ktoré sú určené pre milovníkov tradičných mechanických klávesníc. Verzia Razer BlackWidow so spínačmi Cherry možno zakúpiť za nižšiu cenu ako varianty s Razer Mechanical Switch. Najlacnejšia z nich je Razer BlackWidow X Tournament Edition, ktorá je k dispozícii exkluzívne v RazerStore za 69,99 €.

Razer BlackWidow X stavia na obrovskom úspechu našich mechanických klávesníc a rozširuje ponuku, z ktorej si môžu hráči vyberať. Som veľmi šťastný, že vďaka odstráneniu vrchného krytu a odhalení vnútornej kovovej konštrukcie súčasného modelu BlackWidow môžeme novú mechanickú klávesnicu BlackWidow X s kovovým telom predávať za novú, výrazne nižšiu cenu.

Min-Liang Tan, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Razer.

 

Dostupnosť:  Klávesnice Razer BlackWidow X vstupujú do predaja práve teraz už od 189,99 eur

Vlastnosti produktu:

 • Spínače Razer Mechanical Switch s aktivačnou silou 50 g
 • Životnosť 80 miliónov úderov
 • Podsvietenie Chroma s výberom zo 16,8 milióna farebných možností
 • Individuálne podsvietenie kláves
 • Vrchný kryt z odolného kovu
 • Podpora pre Razer Synapse
 • Podpora súčasného stlačenia až 10 kláves naraz
 • Plne programovateľné klávesy so záznamom makier za behu
 • Možnosť zapnutia herného režimu
 • Úprava pre organizáciu kabeláže
 • 1000 Hz Ultrapolling
 • oplietaný kábel
Zdroj: Razer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk