Jarná nádielka produktov od Aceru ponúka výkon, dostupnosť, ale aj inováciu

Jarná nádielka produktov od Aceru ponúka výkon, dostupnosť, ale aj inováciu

 

So značkou Acer si už spája väčšina ľudí nielen počítače a notebooky, ale pár rokov už aj mobilné zariadenia. A keďže nás zaujímajú všetky technologické novinky tak sme na pozvanie na predstavenie nových mobilných produktov a zmien v ponuke počítačov spoločnosti Acer jednoducho nemohli odpovedať záporne.

Spoločnosť Acer sa totiž rozhodla novinárom bližšie predstaviť štyri nové smartfóny, ktoré sú zatiaľ v ponuke slovenských obchodov naozaj krátko alebo sa v nej objavia v najbližšej budúcnosti a takisto oznámiť nadchádzajúce zmeny vo svojich notebookoch a tabletoch.

Pod vedením Vladimíra Jamricha, Sales Managera spoločnosti Acer pre slovenský trh, sme sa najpr dozvedeli o smartfóne Acer Liquid Z630S, ktorý disponuje 5,5 palcovým displejom a operačným systémom Android Lollipop 5.1. Z ďalších funkcii, ktorými sa bude snažiť zaujať potenciálnych majiteľov, sú osemjadrový procesor, až 3 GB operačnej pamäte RAM, alebo možnosť rozšírenia dátového úložiska o microSD kartu. Takisto poteší, aj keď zapálených fotografov asi neočarí 8 MPx fotoaparát a batériou s kapacitou 4000 mAh a cenovka začínajúca tesne pod 200 eur.

Ďaľším zariadením je vlastne pár rovnakých, po hardvérovej stránke veľmi podobných telefónov, z ktorých jeden pracuje na platforme Windows 10 a druhý Android Lollipop 5.1. Parametre zahŕňajú 4,5 palcový displej, 1,0 GHz, respektíve 1,1 GHz quad-core procesory, 1 GB RAM a 5 MPx fotoaparát. S cenovkou od 80 do 110 eur a možnosťou volby dvoch operačných systémov v telách s rovnakým dizajnom si tieto smartfóny určite nájdu svojich priaznivcov.

Posledným zariadením z radu smartfónov bol nový Acer Jade Primo a musíme sa priznať, že jeho parametre a myšlienka nás natoľko zaujali, že sa vám pokúsime čoskoro priniesť jeho hardvérovú recenziu. Ide o prémiové zariadenie s 5,5 palcovým displejom a operačným systémom Windows 10 Mobile. Čo z neho ale robí natoľko zaujímavý pracovný nástroj je možnosť použitia dokovacej stanice na využitie funkcie Continuum, ktorá zabezpečí pripojenie k externému monitoru a mobil sa tak dá následne používať ako stolový počítač. O výkon sa starajú dual-core 1,82 GHz Cortex-A57 a quad-core 1,44 GHz Cortex-A53, obrazovka očarí svojou AMOLED konštrukciou s 1080P rozlíšením a zobraziť sa na nej dajú napríklad obrázky spravené 21 MPx zadným fotoaparátom, alebo predným s rozlíšením 8 MPx. Zaujímavosťou je podpora micro SD kariet až do veľkosti 128 GB, keď väčšina konkurenčných mobilov, pokiaľ vôbec podporuje rozšíritelnosť úložiska, nedokáže pracovať s kartami väčšími ako 64 GB. Takisto všetkých milovníkov najnovších technológii poteší integrácia USB 3.1 typu C. Ceny síce začínajú až na hranici 600 eur, pokiaľ sa ale Jade Primo osvedčí ako náhrada za prenosný počítač alebo tablet, nebudú mať mnohí nároční používatelia nad čím rozmýšlať.

Po predstavení mobilov prišli na rad tablety a počítače a bolo sa opäť na čo pozerať. Prvé zariadenia, Acer Iconia One 8 a 10 síce nedisponujú prevratným hardvérom, ale ich príjemný vzhľad a ešte príjemnejšia cena sa určite postará o záujem zákazníkov hľadajúcich vstup do sveta tabletov. Na bežné fungovanie ako pozeranie videa a hranie Angry Birds sú tieto zariadenia vybavené 8 alebo 10-palcovým displejom s rozlíšením 1280x800 pixelov, 1 GB RAM a podľa modelu buď štvor alebo osemjadrovými procesormi a výdržou až osem, respektíve desať hodín.

Na zhliadnutie bol aj tablet Acer Predator 8, uňho ale nedošlo k žiadnym zmenám a jeho recenziu si môžete prečítať na našich stránkach na tomto odkaze.

Po tabletoch sa ocitli na výslní zariadenia 2v1 Acer Aspire Switch 10 V a Switch 12 S, ktoré podstúpili omladzovaciu a vylepšovaciu kúru, vďaka čomu získali modernejšie vnútro. Switch 10 V je podľa slov, ktoré pri jeho opisovaní zazneli, tým najdostupnejším 2v1 zariadením s podporou LTE. S komponentami ako procesor Intel® Atom™ x5-Z8300, 10,1-palcový WXGA IPS LED LCD displej, Intel HD Graphics a 2 GB RAM je Switch 10 V s cenovkou iba 479 eur za LTE verziu naozaj lákavým zariadením. A to sme zabudli spomenúť, že funguje pod plnohodnotným 64-bitovým operačným systémom Windows 10.

Switch 12 S sa na druhe strane uberá iným smerom. Menšiemu nárastu rozmerov odpovedá neúmerné zlepšenie parametrov a nanešťastie aj s tým spojené rapídne zvýšenie ceny. 12 S totiž už neponúka iba displeje s v dnešných dobách už bežným 1080P rozlíšením a Gorilla Glass 4 ochranou, ale nadstavuje pomyselnú latku modelom s 4K obrazovkou. Pod povrchom sa ukrývajú najnovšie Skylake procesory, od 4 do 8 GB RAM, SSD disky s kapacitou v rozmedzí od 128 do 256 GB a navyše aj konektory Thunderbolt 3 v USB-C, 2 x USB 3.0, čítačka microSD kariet a Micro HDMI port. Najväčšou vychytávkou tohto malého zariadenia je ale bez debaty integrácia novinky menom 3D Real Sense. Ide o spojenie viacerých kamier, ktoré dokážu snímať 3D prostredie alebo predmety a zaniesť ich takto do počítačového kódu. Ako nám bolo oznámené, ak sa radíte medzi používateľov, ktorým už nestačí obyčajná selfie, stačí sa naskentovať a v spojení s 3D tlačiarňou si veľmi jednoducho vyrobíte svoju vlastnú bustu. Na takúto nadupanú a pritom extrémne mobilnú mašinku si ale treba pripraviť minimálne 1200 eur za najnižší model.

Týmto skončilo celkové predstavovanie mobilných zariadení, ale na programe boli stále ďalšie počítadlá. Prvým bol nový All-in-one počítač s ľúbozvučným menom Acer U5-710 a zaujímavým dizajnom, určeným predovšetkým do profesionálneho a prémiového prostredia. O dostatočný výkon sa opäť starajú Skylake procesory a aj toto zariadenie dostalo do vienka 3D Real Sense kameru. Opäť sa potvrdzuje pravidlo, že krása niečo stojí, a tak základné modely štartujú podobne ako Switch 12 S od sumy 1200 eur.

Nasledujúci notebook sa v jednom smere tvári ako 2v1, keďže ponúka dotykový obrazovku a displej otočiteľny o 180 stupňov a používateľný ako tablet, ale na druhej je neoddeliteľnou súčasťou časti s klávesnicou a ostatnými komponentami. Jeho meno je Acer R 13 a jednoducho sa dá opísať ako transformer, ktorý ponúka výkon notebooku a plnohodnotného operačného systému s výhodami tabletov. Predstavovaná verzia disponovala WQHD displejom s rozlíšením 2560 x 1440 pixelov a Intel Skylake procesorom. Na výber sú procesory od radu i3 až po i7 v spojení s 8 GB RAM a maximálne 512 GB SSD diskom. Z hľadiska kvality konštrukcie sa nám model R 13 veľmi zapáčil, aj keď sme si na jeho nezvyčajný dizajn museli pár minút zvykať.

Posledným bližšie predstaveným počítačom bol model Acer Revo Build, ktorý k základnej myšlienke minipočítačov pristupuje z často nevidenej strany. Ide totiž o základný minipočítač, na ktorý sa dajú následne nadstavovať moduly s rozličnými funkciami podľa predstáv a potrieb zákazníka. Doteraz sa toto zariadenie predávalo s nie veľmi výkonným procesorom Intel Celeron N3050, 32 GB pamäte a 2 GB RAM za cenu okolo 160 eur. To sa ale po záujme zákazníkov o výkonnejšiu verziu mení, takže do modelového radu pribudli aj možnosti s i3 a i5 procesormi, až 8 GB RAM a úložným priestorom až 1 TB. Základnú kocku s takýmto hardvérom si môžu záujemcovia doplniť nielen o ďalší úložný priestor, kvalitný audio DAC alebo power banku s podporou bezdrátového nabíjania mobilov, ale po novom aj o blok s grafickou kartou a získať tak možnosť bezproblémového prehrávania 4K videa. Takýto dizajnový počítač by sa určite hodil nejednému filmovému nadšencovi do obývačky, aj keď si uvedomujeme menši nedostatok, ktorým je absencia DVD/BluRay mechaniky. Samozrejme, že výkonnejšie verzie sa už pohybujú cenovo okolo 300, respektíve 550 eur a takmer každý dodatočný blok stojí nad 100 eur, šikovnosť sa tomuto zariadeniu ale uprieť nedá.

Naše zoznamovanie sa s budúcnosťou Acer produktov, aj keď len tou najbližšou, sme okrem menšej diskusie uzavreli ešte prehliadkou najnovšej verzie notebooku Acer Aspire V Nitro 17, ktorého recenziu si môžete prečíta priamo tu, ktorý sa ale čoskoro začne predávať s lepšími grafickými kartami, najnovšími Intel procesormi, podporou USB 3.1 typu C a Thunderbolt konektorov a takisto kamerou 3D Real Sense.

Na záver sľubujeme, že recenzie na tie najzaujímavejšie nové produkty od spoločnosti Acer sa vám pokúsime sprostredkovať čo najskôr.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk