Acer prichádza s prvým Chromebookom na svete so 14 hodinovou výdržou na batériu

Acer prichádza s prvým Chromebookom na svete so 14 hodinovou výdržou na batériu

 

Prvý Chromebook na trhu, ktorý poskytne až 14 hodín výdrž na batériu pre produktívnu prácu a zábavu od rána do večera.

Acer rozširuje svoje rady oceňovaných Chromebookov o Acer Chromebook 14, prvý model na trhu, ktorý sa môže pochváliť až 14 hodinovou výdržou na batériu. Okrem toho ide o prvý model od Aceru s veľkým 14" displejom a kompletne hliníkovým šasi. Vďaka svojej cene 290 eur je ideálnou voľbou pre študentov, podnikateľov a každého, kto chce štýlový počítač s vynikajúcou pridanou hodnotou.

Užívatelia majú širokú škálu požiadaviek, od výdrže na batériu, veľkosti, výkonu až po rôzne funkcie, preto sa rady našich Chromebookov Acer rozširujú, aby zákazníci dostali presne to, čo chcú. Chromebook 14 je skvelou voľbou pre užívateľov, ktorí chcú štýlový Chromebook s veľkou obrazovkou a dlhou výdržou na batériu za atraktívnu cenu.

Acer

 

Veľký Full HD displej je ideálny pre prezeranie a sledovanie obsahu s ostatnými

Acer Chromebook 14 je prvým Chromebookom od Aceru s veľkým 14" displejom. Displej je v porovnaní s 11,6" modely o 20% väčší, používatelia tak majú väčšiu zobrazovaciu plochu, aby mohli používať viac záložiek, vychutnávať si videá a webové stránky a pohodlnejšie spolupracovať s ostatnými. Displej sa môže pochváliť technológiou IPS a rozlíšením buď Full HD (1 920 × 1 080 px) alebo HD (1 366 × 768 px), u oboch sa môžete spoľahnúť na jasný text aj grafiku, rovnako ako na široké pozorovacie uhly až 170 stupňov.

Acer Chromebook 14 znižuje námahu očí, a to vďaka antireflexným vlastnostiam displeja ComfyView.
Vďaka 720p webkamere s rozlíšením 1 280 × 720 px a nahrávaniu HD videa i zvuku sú videokonferencie s Acer Chromebook 14 ľahké a príjemné. Webkamera sa môže pochváliť vysokým dynamickým rozsahom jasu, rovnako ako širokým zorným poľom, takže pri videokonferenciách uvidíte naraz hneď niekoľko študentov, kolegov alebo priateľov. Chromebook poskytuje kvalitný zvuk, aby korešpondoval s vynikajúcim zážitkom zo sledovania videa; má dvojicu stereo reproduktorov a integrovaný digitálny mikrofón.

Navrhnutý pre produktívnu prácu - dlhá výdrž na batériu a vysoký výkon

Firemní užívatelia, študenti a rodiny sa tak môžu spoľahnúť na celodennú produktívnu prácu aj zábavu. Acer Chromebook 14 je osadený dvojjadrovým procesorom Intel Celeron N3060 pre dostatočný výkon a možnosť ľahkej práce na viacerých úlohách naraz prostredníctvom aplikácií a online hier. Chromebook je osadený buď 4 alebo 2 GB dvojkanálovej pamäte LPDDR3 SDRAM.

Prvý Chromebook od Aceru s kompletne kovovým šasi

Nový Chromebook 14 je prvým Chromebookom od Aceru s kompletne kovovým šasi; kryty sú vyrobené výhradne z hliníka, vďaka ktorému je Chromebook elegantný a ľahký. Nový Chromebook 14 sa môže pochváliť na dotyk pocitom, ktorý je neporovnateľný s akýmkoľvek iným Chromebookom na trhu, a to vďaka svojmu klasickému kartáčovanému povrchu a dokonale zaobleným rohom. Je pritom mimoriadne tenký a ľahký. S hrúbkou iba 17 mm a hmotnosťou len 1,55 kg a vďaka technológii pasívneho chladenia od Aceru prináša tichú prácu na počítači bez zahrievania.

Zostaňte pripojení k perifériám a bezdrôtovej sieti na cestách

Chromebook 14 je prvým Chromebookom od Aceru s dvoma portami USB 3.1 prvej generácie, vďaka ktorým si budete môcť vychutnať mimoriadne vysokú rýchlosť medzi pripojenými perifériami. Vďaka svojmu portu HDMI ho je možné použiť aj pre sledovanie HD videa a zvuku na externom monitore či televízore. K Chromebooku je tiež možné pripojiť periférie cez rozhranie Bluetooth 4.2. S rýchlou dvojpásmovou 2 × 2 MIMO 802.11ac / a / b / g / n Wi-Fi sú užívatelia notebooku Acer Chromebook 14 neustále v kontakte ostatnými a bezdrôtovo pripojení až trikrát vyššou rýchlosťou v porovnaní 802.11n.

Acer Chromebook 14 zjednodušuje zabezpečenie a spoluprácu s ostatnými

Acer Chromebook 14 sa ľahko ovláda a je ideálny pre zdieľanie medzi viacerými užívateľmi, ako sú rodiny, školy alebo rôzne zmeny vo firmách. Užívatelia sa môžu jednoducho prihlásiť do svojho vlastného Google účtu a pristupovať k službám, ako je Gmail a Dokumenty Google, k obľúbeným záložkám a ďalším informáciám. Acer Chromebook 14 je dodávaný so 100 GB diskového priestoru na Google Drive zdarma, kde môžete mať bezpečne uložené súbory, dokumenty a fotky v cloude.

Ten tiež zaručuje, že budete mať vždy k dispozícii a v bezpečí uloženú najaktuálnejšiu verziu súboru alebo dokumentu, a to aj v prípade, že dôjde k strate alebo odcudzeniu Chromebooku. S notebookom Acer Chromebook 14 môžu užívatelia prezerať, upravovať, vytvárať a spolupracovať online aj offline, a to v čoraz väčšom množstve programov, medzi ktoré patrí Office či Gmail.

Zabezpečenie je kľúčovou výhodou operačného systému Chrome OS, ktorý je automaticky aktualizovaný pre ochranu proti neustále sa meniacom online hrozbám. To ocenia najmä rodiny a školy, ktoré chcú chrániť deti. Okrem toho napomáha funkcia Supervised Users k tomu, aby deti surfovali bezpečným a kontrolovaným spôsobom.

Cena a dostupnosť

K dispozícii bude hneď niekoľko modelov Acer Chromebook 14 (CB3-431), a to buď s eMMC úložiskom o kapacite 16 alebo 32 GB a buď s 2 alebo 4 GB pamäte RAM. Chromebook 14 bude k dispozícii v máji za cenu od 7990 Kč / 290 eur.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk