Seagate má prvý 8TB disk na svete, ktorý sa nabíja len z USB portu

Seagate má prvý 8TB disk na svete, ktorý sa nabíja len z USB portu

 

Seagate predstavil Seagate Innov8, prvý externý disk na svete s veľkosťou 3,5 ", ku ktorého napájaniu stačí iba USB port.

Seagate Innov8 okrem netradičného industriálneho dizajnu upúta aj úložnou kapacitou 8 TB. Väčšina dnešnej spotrebnej elektroniky stále vyžaduje externý zdroj energie. S rozvojom technológie USB 3.1 sa ale začínajú poprední výrobcovia spoliehať na riešenia, ktoré si vystačia len s jedným typom pripojenia pre všetko. Vďaka novej technológii Seagate nazvanej Ignition Boost je externý disk Innov8 prvým 8TB diskom na svete, ktorý k svojmu napájaniu nepotrebuje pripojenie do elektrickej zásuvky a dokáže sa napájať iba prostredníctvom portu USB 3.1 v notebooku alebo PC.

Užívatelia jednoducho pripoja disk prostredníctvom obojstranného konektora USB-C a získajú priestor pre ukladanie ohromného množstva dát - napr. sa do neho zmestí viac ako dva milióny piesní, štyri milióny fotiek a osemsto filmov v HD kvalite.

Industriálny dizajn

Model Innov8, držiteľ dizajnového ocenenia Red Dot z tohto roku, nadväzuje dizajnovo na Seagate Seven - víťaza 2015 Red Dot. Innov8 disponuje hliníkovým puzdrom a vďaka svojmu spracovaniu a dizajnu je možné ho umiestniť horizontálne alebo vertikálne. Industriálny dizajn modelu Innov8 navrhla spoločnosť Huge-Design, ktorá je v súčasnosti považovaná za najvplyvnejšie dizajnérske štúdio v sektore spotrebnej elektroniky vďaka práci pre značky GoPro, HP alebo Nike.

Softvérová výbava

Innov8 zahŕňa softvér Seagate Dashboard, ktorý užívateľom ponúka zálohu dát na vyžiadanie jedným kliknutím alebo možnosť zálohu naplánovať podľa svojich potrieb. Okrem toho novinka ponúka 200 GB priestoru na cloudovom úložisku Microsoft OneDrive a kompatibilitu so softvérom Lyve, vďaka ktorému môžu používatelia zálohovať svoje súbory, zdieľať ich a pristupovať z akéhokoľvek zariadenia alebo miesta.

Cena a dostupnosť

Seagate Innov8 bude v USA dostupný v apríli za $349 na webe Seagate.com, Amazonu a u prémiových resellerov. Dostupnosť a ceny pre SR a ČR zatiaľ neboli oznámené.

Technické parametre:

Kapacita

8 TB

Rozmery

208 x 123,6 x 36 mm

Hmotnosť

1,5 kg

Systémové požiadavky

Počítač s konektorom USB typu C a systémom Windows 8 a vyšším alebo Mac OS X 10.11 a vyšším

Požiadavky zálohovacej aplikácie Seagate Mobile Backup

iOS 7 a vyšší alebo Android 2.3 a vyšší

Obsah balenia

Externý disk 8 TB

Kábel USB-C

Stručný manuál

Zdroj: Seagate

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk