Pozrite si tento podomácky vyrobený Pip-boy 3000

Pozrite si tento podomácky vyrobený Pip-boy 3000

 

Tento Pip-boy 3000 Mark II nielenže vyzerá nádherne, ale obsahuje aj dotykový displej, baterku, laser, GPS, "zabijaka televízorov" či dokonca aj "RAD" senzor.

Pip-boy je jednoznačne jedným z najikonickejších zariadení z hernej série Fallout a nejeden hráč by ho chcel vlastniť. Áno, kúpiť si oficiálneho Pip-boya z Pip-boy edície hry Fallout 4 je jednou z možností ako si ho zabezpečiť, no jeho celková "plastovosť" a fakt, že v podstate ide o glorifikovaný držiak na telefón mu nedodávajú na jeho autentickosti. Jednoducho povedané, nie je to "to pravé orechové". Will Sweatman sa preto rozhodol postaviť si svojho vlastného Pip-boya, ktorý funguje a vyzerá takmer rovnako ako herný originál.

Jeho výtvor obsahuje okrem iného aj dotykový displej, GPS, baterku, laser, "zabijaka televízorov" - zariadenie, ktoré dokáže vypnúť stovky modelov televízií, senzor svetla či dokonca "RAD" senzor, ktorý je síce reprezentovaný senzorom metánu, no aj tak vydáva charakteristický chrapľavý zvuk.

Čo všetko teda potrebujete na jeho výrobu? Na vyrobenie vonkajšieho krytu budete potrebovať 3D tlačiareň, procesný výkon zabezpečí Arduino, snímače a diódy zoženiete na eBayi a všetko to dokopy spojí vlastnoručne vyrobená doska plošných spojov a, samozrejme, kopa spájkovania.

V galérii pod článkom nájdete viacej fotografií tejto Fallout ikony, no ak vás zložitejší proces jeho stavby neodradil a plánujete si ho postaviť, alebo vás len zaujíma, ako to vlastne Will dokázal, celý proces a všetky plány potrebné na výrobu tohto úžasného Pip-boya nájdete na tomto odkaze.

Zdroj: instructables.com, gadgetify.com, youtube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk