Acer uviedol nový Predator G1 - v kompaknom tele ukrýva až Titan X

Acer uviedol nový Predator G1 - v kompaknom tele ukrýva až Titan X

 

Ak hľadáte malý, prenosný počítač do obývačky či na LAN párty, Acer Predator G1 by ste určite nemali prehliadnuť.

Záujem o malé počítače, ktoré sa hravo zmestia pod televíziu, ľahko prenášajú na LAN párty alebo len jednoducho zaberajú menej miesta na alebo pod stolom, poslednou dobou narastá, a to nielen kvôli ich praktickosti a priestorovej efektivite, ale aj kvôli zvýšenému záujmu o virtuálnu realitu. Postaviť si vlastný počítač rozhodne nepatrí medzi tie najťažšie činnosti na svete, no nie každý na to má čas, zručnosť alebo odhodlanie. Nový kompaktný herný PC od Aceru, Predator G1, síce úplne nedosahuje Playstation 4 rozmerov, no dokáže vmestnať grafickú kartu NVIDIA GTX Titan X do kompaktného tela, len o niečo málo väčšieho než kufrík.

V najlacnejšej 1200€ konfigurácii obsahuje Predator G1 grafickú kartu NVIDIA GTX 960 a procesor Intel Core i5 "Skylake". Jeho najdrahšia, 2200€ konfigurácia potom obsahuje grafickú kartu GTX Titan X, najnovší procesor Intel Core i7 a 64GB DDR4 RAM. Možnosti úložiska siahajú až po 512GB 2,5" SSD a až 4TB 3,5" HDD. Na zadnej strane počítača sa nachádza štvorica USB 3.1 portov, Ethernet port, 3,5mm audio porty a výstupné porty grafickej karty. Na čelnej strane nájdete okrem množstva LED svetiel dvojicu 3,5mm konektorov, čítačku SD kariet, jeden klasický USB 3.1 port a jeden USB-C port s prenosovou rýchlosťou až 10Gbps.

Predator G1 má takisto zabudovanú zvukovú kartu Creative Sound Blaster X-Fi, ktorá poslúži aj na 7.1-kanálové audio. Acer však pravdepodobne predpokladá použitie počítača so štandardnými slúchadlami, pretože na jeho čelnej strane sa nachádzajú až dva červené plastové držiaky na slúchadlá, jeden na ľavej strane, druhý na pravej.

Acer Predator G1 by mal byť dostupný od júna. Ako bonus obdrží prvých 1000 zákazníkov pri jeho nákupe kufor s motívom Predator a ochranným materiálom, špeciálne navrhnutým pre tento PC.

Zdroj: arstechnica.com, gadgetify.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk