Synology uvádza na trh server DiskStation DS416play

Synology uvádza na trh server DiskStation DS416play

Nová úroveň používateľskej skúsenosti. Pre domáceho používateľa aj profesionála.

Synology uvádza na trh svoj najnovší NAS server DiskStation DS416play. Používateľsky orientovaný štvoršachtový server vyzbrojený dvojjadrovým 1,6 GHz procesorom, ktorý svoj výkon dokáže dočasne zvýšiť až na 2,48 GHz. To je v skratke najnovšie vysoko výkonné úložné riešenie a aplikačný server vytvorený pre domáceho používateľa a kreatívnych profesionálov.

Synology DS416play zvládne transkódovať jeden 4K Ultra HD kanál alebo dokonca tri full HD kanály súčasne, čím prináša používateľovi možnosť jednoducho a okamžite konvertovať multimediálne súbory do formátu potrebného na prehrávanie na rôznorodých pripojených zariadeniach. DS416play podporuje široké spektrum súborových formátov a tým dáva používateľovi možnosť si ešte jednoduchšie užiť jeho obľúbené filmy pri prehrávaní cez Apple TV, DLNA zariadenia, mobilné zariadenia či klasické počítače.

Vyzbrojený 1,6 GHz dvojjadrovým procesorom s dočasným pretaktovaním až na 2,48 GHz dokáže DS416play prenášať dáta rýchlosťou cez 225 MB/s pri čítaní a 186 MB/s pri zapisovaní pri konfigurácii RAID 5 v prostredí Windows. Duálny gigabitový LAN port prichádza s podporou funkcie failover, takže aj pri chybe primárneho LAN spojenia je DS416play stále online vďaka tomu sekundárnemu. DS416play využíva operačný systém DiskStation Manager (DSM) pre sieťové úložné riešenia.

Dostupnosť

DS416play je od dnes dostupný globálne. Maloobchodná odporúčaná cena pre slovenský trh je 486 Eur.

Zdroj: Synology

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk