Nová platforma notebooku Tecra A50-C prvýkrát na našom trhu

Nová platforma notebooku Tecra A50-C prvýkrát na našom trhu

 

Toshiba predstavila prvýkrát na českom a slovenskom trhu profesionálny notebook Tecra A50-C.

Jedná sa o nový koncept notebooku s matným 15" Full HD displejom, ktorý dizajnom vychádza z populárnej magnéziovej rady Tecra Z50. Novinka je zasadená do šasi vyrobeného z kombinácie hliníka a tvrdeného plastu. Toto prevedenie zaisťuje výbornú mechanickú odolnosť a umožnilo dosiahnuť nízkej hmotnosti.

Srdcom prvých dvoch konfigurácií Tecra A50-C, ktoré sú k dostaniu na našom trhu, sú procesory 6. generácie Intel Core i5-6200U a Core i7-6500U. Oba modely majú integrované 8 GB operačnej pamäte, rýchly SSD disk s kapacitou 256 GB a optickú mechaniku pre čítanie a zápis DVD diskov. O grafické operácie sa stará dedikovaná karta NVIDIA GeForce 930mm.

Sada portov a dokovatelnosť

Tecra A50-C má integrovanú sadu všetkých potrebných portov v plnej veľkosti, ako HDMI, RGB a tiež konektor RJ-45 pre pripojenie do siete pomocou kábla. Pre rýchly prenos dát sú vstavané dva porty USB 3.0, ktoré dopĺňajú ďalšie dve rozhrania USB 2.0 pre pripojenie myši, klávesnice, tlačiarne či iných externých zariadení. To všetko dopĺňa spoľahlivý bezdrôtový modul pre WiFi a / b / g / n / ac a Bluetooth 4.0. Okrem toho je na spodnej strane notebooku vstavaný dokovací port, ktorý umožňuje pripojiť prístroj jedným krokom ku všetkým perifériám na stole. Dokovacia stanica je pre všetky profesionálne prístroje Toshiba, ktoré sú vybavené týmto konektorom, jednotná.

Spoľahlivosť a bezpečnosť

Modelová rada Tecra A50-C prešla pred svojím uvedením na trh v nezávislom nemeckom skúšobnom ústave TÜV Rheinland náročnými testami odolnosti Highly Accelerated Life Tests (HALT). Toshiba poskytuje na našom trhu pre tento model trojročný záručný servis onsite s opravou u zákazníka a zároveň ročnú Záruku Spoľahlivosti Toshiba (Reliability Guarantee). Vďaka nej má zákazník, ktorému notebook vypovie službu výrobnou vadou, okrem záručnej opravy tiež nárok na vrátenie celej kúpnej ceny prístroja.

Maximálnu bezpečnosť zaisťuje vlastný Toshiba BIOS s nadštandardnými možnosťami, čítačkou odtlačkov prstov a TPM čipom, ktorý umožňuje šifrovať všetky dáta uložené na disku. Spoľahlivosť za všetkých okolností ďalej podporuje tichá klávesnica odolná proti poliatiu, ktorá je pre prácu v slabo osvetlených priestoroch vybavená možnosťou podsvitenia.

Notebook pre firmy

Pokiaľ zákazník prejaví záujem o inú, vlastnú konfiguráciu, Toshiba zabezpečí výrobu a dodanie notebooku na mieru s požadovanými vlastnosťami už od 20 kusov. S touto požiadavkou môžu spoločnosti kontaktovať každého autorizovaného distribútora Toshiba. Tak si môžu firmy objednať prístroje napríklad bez optickej mechaniky alebo s inou potrebnou úpravou.

OS na výber

Pretože väčšina spoločností využíva svoje existujúce interné systémy viazané na starší operačný systém a stredné a veľké firmy najčastejšie pracujú na platforme Windows 7 Professional, sú tieto prístroje dodávané práve s týmto predinštalovaným systémom a pribalenými DVD diskami s Windows 10 64bit Pro.

Notebook Toshiba Tecra A50-C je na našom trhu dostupný v dvoch konfiguráciách prostredníctvom autorizovaných distribútorov.

Parametre notebookov Toshiba Tecra A50-C na našom trhu:

 • Displej: 15" matný displej s rozlíšením Full HD 1 980 x 1080 bodov a pomerom strán 16: 9
 • Procesor: 6. generácia Intel Core i5 6200 alebo Intel Core i7 6200 podľa konfigurácie
 • Grafická karta: NVIDIA GeForce 930mm s NVIDIA Optimus Technology
 • Pevný disk: 256 GB SSD
 • Základná RAM: 8 GB
 • Operačný systém: predinštalovaný systém Windows 7 Pro, DVD disky s Windows 10 64bit Pro
 • Výbava: Optická mechanika pre zápis a čítanie DVD, WiFi, Bluetooth, čítačky SD, Smart kariet a odtlačkov prstov
 • Rozhranie: HDMI, VGA, Intel WiDi, 2 × USB 3.0, 2x USB 2.0, RJ-45 (LAN), Combo Audio Jack
 • Bezdrôtová komunikácia: Bluetooth v. 4.0, WiFi 802.11 a / b / g / n / ac
 • Hmotnosť modelovej rady: podľa konfigurácie už od 2 kg
 • Rozmery: 379 x 258 x 23,25 mm
 • Výdrž batérie: maximálna výdrž batérie až 8 hodín
Zdroj: Toshiba

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk