AMD potvrdilo špecifikácie kariet RX 470 a RX 460

AMD potvrdilo špecifikácie kariet RX 470 a RX 460

 

Spoločnosť AMD v Austrálii predstavila Radeon RX 400 sériu spolu s jej hardverovými špecifikáciami.

Celosvetové predstavenie Radeon RX 400 série založenej na 14nm FinFET procese sa síce konalo už v júni na konferencii E3 v sekcii PC Gaming, avšak hardverové špecifikácie boli predstavené len pre vlajkovú loď Polaris rodiny, RX 480. AMD preto pred pár dňami v Austrálii prezentovalo špecifikácie aj pre zvyšok tejto rodiny: grafické karty RX 470 a RX 460.

Referenčná verzia RX 470 bude používať rovnaký chladič ako jej výkonnejší súrodenec RX 480. RX 470 je založená na čipe Polaris 10, teda tom istom ako RX 480, len so zníženým počtom jadier. V referenčnej verzii bude karta obsahovať 4GB GDDR5 pamäte, no výrobcom nereferenčných kariet ako napríklad Sapphire, MSi, či ASUS nebude nič brániť v tom aby na kartu použili až 8GB GDDR5 pamäte. Karta disponuje 256-bitovým pamäťovým rozhraním a 32 Výpočtovými Jednotkami (Compute Units - CU) po 64 Stream procesoroch, čo znamená, že bude obsahovať 2048 (32*64) Stream procesorov. Karta využíva prídavné 6-pin PCIe napájanie, jej TDP známe nie je, no vzhľadom k tomu že sa jedná o "oklieštenú" RX 480, tak bude s veľkou pravdepodobnosťou menšie ako 150W. Dátum vydania karty nebol potvrdený, no kolujú dohady, že by karta mohla byť dostupná už koncom tohto mesiaca.

RX 460 je najmenej výkonnou kartou z tejto série zameranou najmä na e-športy a menej náročné hry. Karta je založená na menšom čipe Polaris 11. RX 460 disponuje 14 CU, 896 Stream procesormi, 128-bitovým pamäťovým rozhraním a 2GB GDDR5 pamäte. Podľa pôvodnej špecifikácie tohto čipu, tento obsahuje až 16 CU a teda sa nejedná o plnú verziu tohto čipu. Plný čip zrejme bude vďaka svojej nízkej spotrebe (karta okrem napájania z PCIe slotu nevyžaduje žiadne prídavné napájanie) využitý ako základ pre mobilné grafické karty.

Zaujímavá je takisto aj zmena chladenia karty, referenčný model totižto prešiel z pôvodného miniatúrneho chladenia...

...na plnohodnotné 2-slotové chladenie veľmi podobné tomu na karte R9 Nano.

Ak by ste náhodou mali záujem pozrieť si celú túto prezentáciu, nájdete ju vo dvoch videách pod článkom.

Zdroj: videocardz.com, YouTube.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk