Sapphire predstavuje grafickú kartu NITRO + Radeon RX 480

Sapphire predstavuje grafickú kartu NITRO + Radeon RX 480

 

SAPPHIRE Technology otvára novú kapitolu rady SAPPHIRE NITRO Gaming Series uvedením grafickej karty SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480.

Grafická karta SAPPHIRE NITRO + Radeon  RX 480 Gaming Series je navrhnutá pre hranie hier vo vysokej kvalite s rozlíšením 1440p. Čip využíva architektúru Graphics Core Next 4. generácie so zdokonaleným geometrickým enginom, zvýšenou kapacitou vyrovnávacích pamätí a natívnymi asynchrónnymi shadermi. Grafická karta NITRO + RX 480 v 8GB verzii má celkom 2304 GCN stream procesorov, ktoré využívajú továrne pretaktovanie základnej frekvencie 1342 MHz. Tento model sa dodáva s pamäťou GDDR5 s kapacitou celých 8 GB, taktom 2000 MHz a 256bitovou zbernicou. Karta NITRO + RX 480 vo 4GB verzii má továrne pretaktovanie základnej frekvencie 1306 MHz a 4 GB pamäte GDDR5 s taktom 1750 MHz.

Chladenie Dual-X

Jednou z najinovatívnejších súčastí prvej grafickej karty Polaris špeciálne navrhnutej firmou SAPPHIRE sú ventilátory. SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480 ponúka vylepšené chladenie Dual-X s dvoma 95mm ventilátormi osadenými dvoma guličkovými ložiskami, ktoré majú o 85% dlhšiu životnosť ako ventilátory s klznými ložiskami. Vďaka zdokonaleným lopatkám ventilátora je toto riešenie až o 10% tichšie ako u predchádzajúcej generácie.

Obsluha ventilátorov

Funkcia Fan Check umožňuje kontrolovať stav ventilátora prostredníctvom plánovacej utility SAPPHIRE TriXX 3.0 a pri problémoch okamžite kontaktuje zákaznícku podporu. V prípade konkrétneho problému s ventilátorom ponúka služba Fan Service spoločnosti SAPPHIRE rýchle a jednoduché riešenie. Ak sa zistí chyba ventilátora, nemusí užívateľ posielať späť celú kartu - spoločnosť SAPPHIRE alebo jej predajní a servisní partneri pošlú náhradný ventilátor priamo zákazníkovi. A navyše ventilátory grafických kariet SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480 využívajú systém Quick Connect. To znamená, že ich je možné ľahko vybrať, vyčistiť alebo vymeniť, pretože sú bezpečne uchytené iba jednou skrutkou - nie je teda potreba rozoberať puzdro ani iné súčasti karty. Vylepšený systém správy ventilátora Intelligent Fan Control III pri nízkom zaťažení ventilátory úplne vypne a pomocou prídavného systému NITRO Cool sa ventilátor spustí presne pri 52 stupňoch Celzia, čo umožňuje chytro zabezpečiť rovnováhu medzi výkonom a hlučnosťou ventilátorov.

Svoju grafickú kartu môžete doslova rozžiariť

Grafická karta NITRO + Radeon RX 480 je vybavená novým systémom NITRO Glow, má vkusný dizajn púzdra vyšperkovaný pomocou RGB LED svetiel. Užívateľ si môže farbu LED svetiel prispôsobiť buď softvérovo, pomocou utility SAPPHIRE TriXX 3.0, alebo hardwarovo, stlačením červeného tlačidla na zadnej strane karty. Tento systém obsahuje sadu piatich rôznych režimov vrátane režimu Fan Speed ​​Mode (režim rýchlosti ventilátora), GPU Temperature Mode (režim teploty grafického procesora) alebo režimu farebnej dúhy. LED svetlá možno tiež vypnúť, ak si to užívateľ želá.

Výkon pre pokročilého užívateľa

Pre nadšencov do pretaktovania pridal SAPPHIRE extra funkcie, ktoré pomáhajú získať z karty NITRO + ešte viac. Prepínač NITRO Boost (Dual Bios) umožňuje zvýšiť taktovaciu frekvenciu a limit hodnoty napätia, takže má karta vyšší výkon. Karta SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480 je tiež vybavená 8pinovým napájacím konektorom pre pomocné napájanie, čo je ideálne pre OC. Jedinečné tlmivky Black Diamond použité v tomto novom modeli majú teraz označenie Mark 4 a znižujú teploty vinutia o ďalších 15% oproti predchádzajúcej verzii.

Vhodné pre VR

Grafické karty SAPPHIRE NITRO Gaming Series majú dva porty HDMI, ktoré sú špeciálne navrhnuté pre podporu virtuálnej reality. Vďaka dvom portom HDMI môžete mať súčasne spustený ako HD monitor, tak špičkovú náhlavnú súpravu pre virtuálnu realitu. Porty spĺňajú najnovšiu špecifikáciu HDMI 2.0b, majú šírku pásma 18 Gb / s a ​​až 32 zvukových kanálov, takže karta dokáže pracovať pri rozlíšeniach až 4K 50/60, ako je 2160p, ale pritom zostáva úplne spätne kompatibilná aj so staršími špecifikáciami HDMI.

Vzostup Polarisu

Vďaka čipu Polaris od AMD, ktorý sa vyrába litografickou metódou FinFET 14 nm, a jeho nízkej spotrebe energie, predstavuje nová grafická karta SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480 nový "zlatý štandard" úspornosti a kultivovanej prevádzky, ale pritom poskytuje dostatok priestoru pre pretaktovanie.

Nová karta založená na čipe Polaris má tiež veľa vylepšení zobrazovacieho enginu. Radeon RX 480 podporuje novú generáciu displejov s technológiou High Dynamic Range (HDR). HDR rozširuje škálu farieb a kontrastných pomerov, ktoré možno zobraziť, takže sú HDR-ready hry a filmy na kompatibilnom displeji farebnejšie, ostrejšie a majú živšie podanie farieb. Nový grafický procesor Radeon podporuje HDMI 2.0b a DisplayPort 1.4, takže ho možno pripojiť aj k najnovším monitorom: 1080p @ 240Hz, 1440p @ 240Hz, 4K @ 120Hz alebo dokonca ultrawide 1440p @ 190Hz.

Čip Polaris má hardvérové ​​kódovanie a dekódovanie pre záznam v rozlíšení 4K za použitia kodeku H.265 až pre 60 FPS, čo umožňuje vysoko kvalitné streamovanie a prehrávanie záznamov priebehu hier bez nepriaznivého vplyvu na výkon.

SAPPHIRE NITRO + Radeon RX 480 bude distribuovaný v júli a bude k dostaniu u vybraných elektronických aj maloobchodných predajcov výrobkov spoločnosti SAPPHIRE po celom svete.

Zdroj: Sapphire

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk