• Hlavná stránka
  • HW
  • Novinky
  • Najtenší, najšialenejší, ale aj bežné pracovné - predstavenie nových produktov spoločnosti Acer
Najtenší, najšialenejší, ale aj bežné pracovné - predstavenie nových produktov spoločnosti Acer

Najtenší, najšialenejší, ale aj bežné pracovné - predstavenie nových produktov spoločnosti Acer

 

Ako tomu už vo svete technológií býva, všetko sa posúva míľovými skokmi dopredu. Spoločnosť Acer tento rok oslávila štyridsiate výročie od svojho vzniku a ako darček si pre seba, aj pre bežných zákazníkov pripravila množstvo dobrôt. Na ich predstavení sme nemohli chýbať a tak vám prinášame výber toho najlepšieho, čo sme mohli na vlastné oči vidieť, aj na čo sa ešte len môžeme tešiť.

Ako prvý nás tesne po príchode okamžite zaujal dizajnový kúsok s ultratenkým telom a menom Acer Swift 7. Ide o momentálne najtenší véčkový notebook na svete, titul, ktorý ešte pred pár mesiacmi držal model Spectre od spoločnosti HP. Swift ponúka 13.3 palcovú FullHD obrazovku, v celokovovom šaci o hrubke iba 9.98 milimetrov a s váhou len 1.12 KG, takže sa naozaj stratí v akejkoľvek brašni, či kabelke. Takisto pri ňom kvitujeme absenciu lesklých dizajnových prvkov, vďaka čomu nie je až takým veľkým magnetom na odtlačky prstov a nečistoty. Po výkonovej stránke bude ponúkať procesory Core i5 a i7 v spojení s 8 GB LPDDR3 RAM a rýchlymi SSD diskami od kapacity 256 GB. S cenou začínajúcou okolo 1000 eur za i5 model sa po ňom určite budú otáčať milovníci ultramobility a krásnych zariadení.

Z úplne opačného súdka sme si vypočuli dôležitú informáciu o monštre menom Acer Predator 21X, o ktorého predstavení sme už písali v článku z IFA 2016. Doteraz sme si neboli istý, či bude tento 21 palcový, dve grafické karty GeForce 1080 obsahujúci a zakrivenú obrazovku ponúkajúci “notebook” naozaj uvedený do predaja, alebo ide iba o ukážku čoho sú v Acer schopný. Všetci počítačoví nadšenci, ktorí majú hlboké vrecká a silné ramená ale môžu zajasať, pretože Predator X21 sa naozaj dostane aj na bežný trh a to už v Januári budúceho roku. Z parametrov iba rýchlo spomenieme siedmu generáciu Core procesorov, 2x GeForce GTX 1080 v móde SLI, zakrivený 21 palcový IPS displej s technológiou NVIDIA G-SYNC a rozlíšením 2560x1080 pixelov, mechanickú klávesnicu a váhu ako malé osobné auto.

Zbytok ponuky, ktorá bola k videniu počas predstavovania, už bola omnoho triezvejšia. Išlo hlavne o revízie a facelifty starších kúskov, ale aj zopár noviniek.

Z mobilných zariadení sme sa dozvedeli o príchode dvoch nových variantov modelovej rady Liquid, s názvom Z6 a Z6 Plus. Oba kúsky sú vybavené operačným systémom Android 6.0 a LTE kategórie 4.0. Základný model Z6 ponúkne 5 palcový displej, štvorjadrový procesor, 1 GB RAM a 2000 mAh batériu. Z6 Plus je samozrejme výkonnejšia, s 5.5 palcovým displejom, osemjadrovým procesorom, 3 GB RAM a 4080 mAh batériou. Skvelými sú ohlásené ceny, 119, respektíve 249 eur a príchod už nabudúci mesiac.

Okrajovo sme sa tiež dozvedeli o menších vylepšeniach, ako napríklad úspešné integrovanie 14 palcového displeju do šasi, ktoré predtým ponúkalo iba 13.3 palcov, alebo najtenší konvertibilný notebook Acer Spin 7 s hrúbkou iba 10.98 mm. Celkovo bolo veľmi príjemné vidieť, že zameranie spoločnosti Acer na nielen pracovné a dizajnové kúsky, ale aj vybavenie pre hráčov a nadšencov sa stále nemení, ba práve naopak, z taktovky tejto spoločnosti stále prichádzajú nové a výkonnejšie zariadenia. A my sa vám určite už čoskoro pokúsime priniesť recenzie na tie najlepšie kúsky.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk