5 rokov produktov z línie Zen oslávil Asus ohlásením následníkov

5 rokov produktov z línie Zen oslávil Asus ohlásením následníkov

 

V príjemných priestoroch River's Clubu na vlnách Dunaja, sme mali včera možnosť spoznať nový vlajkový telefón a ultrabook značky Asus. A nakoľko išlo aj o míľnik označujúci piate výročie línie produktov značky Zen, nezaobišlo sa toto predstavenie bez torty.

Celý večer bol venovaný hlavne novému Zenbooku, ale nedá nám nespomenúť aj nový Zenfone 3, ktorý na slovenské trhy zavítal už na začiatku októbra. Hlavnými parametrami, ktorými oslovuje záujemcov sú 5.5 palcový FullHD SuperIPS+ displej poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 625 v spojení s 4 GB RAM a 64 GB kapacitou úložného priestoru.

Samozrejmosťou je X9 LTE Modem a najmodernejšie technológie pre rýchlu Wi-Fi (802.11ac MU-MIMO). To celé sa ukrýva v tenkom kovovom tele, na ktorého zadnej strane sa ešte ukrýva 16 MP kamera s optickou aj digitálnou stabilizáciou a laserovým ostrením a takisto čítačka odtlačkov prstov, ktorá by mala telefón odomknúť len za 0.2 sekundy. Dostupné farebné varianty budú biela Moonlight White, zlatá Shimmer Gold, svetlomodrá Aqua Blue a čierna Sapphire Black. Za cenu 369 eur je tento smartfón určite zaujímavým pre množstvo potenciálnych kupcov.

Po predstavení a krátkom zoznámení sa s novým Zenfon 3, ale prišla na radu hlavná hviezda večera. Nový Zenbook 3 UX390UA je, podľa predstaviteľov spoločnosti Asus, novým kráľom ultrabookov.

Celokovové telo s hrúbkou profilu iba 11,9 mm, váhou 910 gramov a 12.5 palcovým displejom predstavuje sen pre každého ultramobilného používateľa. Napriek nízkym rozmerom poháňajú tento notebook procesory Intel Core i5 a i7 v spojení s až 16 GB RAM.

Ani úložisko sa nezaobišlo bez úctyhodných čísel a tak najväčšia kapacita disku predstavuje až 1TB PCIe SSD, ktoré sú bežne až 3 krát rýchlejšie, ako bežné SATA SSD disky. O napájanie zariadenia sa stará USB typ C port a hoci musíme prejaviť menšie sklamanie nad iba jedným portom na zariadení, ho už v dnešnej dobe dokážeme pochopiť a ultra-mobilným používateľom by nemal osamotený port prekážať. Na batérii by ale mal vydržať Zenbook 3 až 9 a pol hodiny, takže na bežný pracovný deň možno ani netreba pribaľovať nabíjačku.

Ďalšími zaujímavosťami na Zenbook 3 sú napríklad sklenený touchpad s integrovanou čítačkou prstov, ktorý sme si v rýchlosti vyskúšali a ktorý je naozaj neporovnateľný s niektorými variantami od konkurencie, alebo zvukový systém od spoločnosti Harman Kardon, pozostávajúci zo štyroch reproduktorov a ktorý aj napriek malým rozmerom zariadenia dokáže sprostredkovať "veľký" zvuk.

A nakoľko išlo o predstavenie a vydanie prestížneho zariadenia, nemohol chýbať ani štýlový krstný otec, ktorým sa stal dizajnér Fero Mikloško a ktorého nadchádzajúca kolekcia je podľa jeho slov inšpirovaná aj farbami a dizajnom tohoto ultrabooku.

ASUS ZenBook 3 UX390UA je na Slovensku dostupný už v týchto dňoch, s cenou začínajúcou nad 1500 eur a vo farebných prevedeniach kráľovskej modrej a ružového zlata so zlatým lemovaním.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk