Zalman: napájací zdroj pre každý počítač

Zalman: napájací zdroj pre každý počítač

 

Každý užívateľ mal by pred kúpou napájacieho zdroja venovať väčšiu pozornosť jeho efektívnosti: v prípade série ARX efektívnosť vynáša od 89% do 94%. Okrem toho kvalita použitých materiálov je potvrdená certifikátom 80 Plus Platinum.

Made in Japan

Zalman tvrdí, že v jeho napájacom zdroji použil vysoko kvalitné kondenzátory vyrobené v Japonsku, ktoré zaručujú stabilnú prevádzku pri vysokých teplotách a konštantnú dodávku elektrickej energie aj k pozostalým komponentom. Napájacie zdroje z tejto série sú vybavené nadprúdovou ochranou, ochranou proti skratu a preťaženiu, ako aj ochranou proti vysokej teplote a tiež nízkemu, alebo vysokému napätiu.

Na plný výkon

Jedným z najdôležitejších prvkov napájacieho zdroja je menič napätia. V sérii ARX Zalman používa menič stáleho napätia DC-DC, ktorý je považovaný za veľmi efektívny z nízkou stratou výkonu. Od napájacieho zdroja vychádza iba jeden kábel s výstupom 12V, čo je ďalší fragment majúci vplyv na stabilný tok prúdu. Integrované aktívne obvody PFC, korigujú fázové posuny a spotrebúvajú menej energie ako tradičné zdroje.

Káble už viac nebudú problémom

Všetky zdroje ARX obsahujú modulárnu kabeláž, vďaka čomu nemusíte bojovať s káblami, ktoré prinášajú zbytočný chaos vo vnútri skrine. Okrem toho, spomenutá modularita umožňuje lepšiu cirkuláciu vzduchu a zefektívňuje tak chladiaci systém.

Tichá a výkonný chladiaci systém

Žiaden napájací zdroj sa nezaobíde bez dobrého chladiaceho systému. Séria ARX ​​používa 135 mm ventilátor, ktorý na jednej strane účinne chladí jeho komponenty a na strane druhej poskytuje tichú prevádzku, ktorá zbytočne nerozptyľuje užívateľa.
Séria zdrojov ARX (s výkonom 750, 850, 1000 a 1200 W) bude už čoskoro k dispozícii na Slovenskom trhu, potom budeme poznať aj ich ceny.

Zdroj: Zalman

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk