Alcatel uvádza detské hodinky, ktoré telefónujú

Alcatel uvádza detské hodinky, ktoré telefónujú

Spoločnosť Alcatel uviedla na český a slovenský trh nové detské hodinky MOVETIME Track & Talk Watch, ktoré dokážu nielen telefónovať, ale aj napríklad určiť polohu pomocou GPS.

Nové hodinky MOVETIME Track & Talk Watch vám umožnia byť v stálom kontakte s vašim dieťaťom aj keď ste v práci a dieťa v škôlke alebo v škole. Doprajte tým svojej ratolesti viac voľnosti a sebe väčší kľud. Pestrofarebné hodinky s intuitívnym ovládaním je možné jednoducho prepojiť s akýmkoľvek smartfónom s operačným systémom Android alebo iOS. Ich srdcom je GPS lokátor, ktorý behom pár desiatok sekúnd vie s presnosťou na metry zamerať polohu dieťaťa ako v otvorených priestoroch, tak aj vo vnútri budov. Akonáhle zistí polohu dieťaťa odošlú hodinky signál do cloudovej aplikácie a tá do vášho telefónu. Vďaka mobilnej aplikácii MOVETIME sa tak behom 90 sekúnd dozviete, kde sa vaše dieťa nachádza.

Ďalšou prednosťou hodiniek Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch, obsahujúcich slot na nano SIM kartu, je možnosť nastavenia tzv. bezpečnej zóny. Každý rodič vďaka tomu môže svojmu dieťaťu vymedziť priestor, v ktorom sa zvyčajne pohybuje. V moment kedy dieťa tento virtuálny priestor opustí, vyšlú hodinky do vášho telefónu upozornenie a vy potom môžete svojmu dieťaťu obratom zavolať či poslať hlasovú správu. Na hodinkách sa zároveň zobrazí od koho táto správa prišla.

Komunikácia medzi vami a vašou ratolesťou ale funguje aj opačne. Svojmu potomkovi môžete do hodiniek nastaviť až 10 bezpečných telefónnych čísel, ktoré sa aktivujú jediným stlačením tlačidla. To sa môže hodiť v situáciách, keď si s vami chce vaše dieťa len tak porozprávať, ale aj keď chce vyslať signál, že sa deje niečo neobvyklého. Ďalšou výhodou hodiniek je, že dieťa nemusí vedieť čítať. Stačí keď v prípade nutnosti stlačí na 3 sekundy tlačidlo a odošle vám tým hlasovú správu alebo SOS signál.Vďaka stupni ochrany IP65 hodinky bez problémov odolajú aj prachu alebo striekajúcej vode. Disponujú aj ďalšími užitočnými funkciami, ako je jednoduchý krokomer alebo štatistiky o pohybe dieťaťa, ktoré môžete sledovať v aplikácii MOVETIME.

Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch sú k dispozícii v oranžovej farbe s modrým remienkom alebo v modrej farbe s oranžovým remienkom za cenu 99,99€, resp. 2799Kč.

Alcatel MOVETIME Track & Talk Watch - Technické špecifikácie
Hmotnosť 40g
Rozmery

40 x 40 x 15,8mm

Remienok - 217 x 20 x 3mm

Operačný systém Nucleus
Platforma Mediatek MT2502C
Komunikácia 2G: GPRS, GPS, Wi-Fi, Bluetooth
Displej

0,95" OLED (96 x 64px)

Ukazateľ mobilnej siete, stavu batérie, času, dát a hlasových správ

Batéria 380mAh Li-Pol
Podporované OS

Mobilná aplikácia MOVETIME

Android 4.3 a vyššie, iOS 7 a vyššie

Zdroj: Alcatel

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk