Notebook ASUS ROG G752 je pripravený na virtuálnu realitu

Notebook ASUS ROG G752 je pripravený na virtuálnu realitu

 

Spoločnosť ASUS oznámila, že herný notebook ROG G752 je certifikovaný ako "Oculus Ready".

ROG G752VS je prvý herný notebook na svete, ktorý spĺňa odporúčané špecifikácie, potrebné na poháňanie virtuálnej reality Oculus Rift. Vo výbave má grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 10-Series, najnovšie procesory Intel Core a až 64GB DDR4 operačnú pamäť. Grafické karty NVIDIA GeForce GTX 10-series sú pripravené na virtuálnu realitu a ponúkajú výnimočný výkon a energetickú efektivitu. Tieto karty takisto podporujú technológiu NVIDIA G-SYNC pre minimalizovanie lagov alebo trhania obrazu.

Cieľom partnerstva spoločností ASUS a Oculus je prinášať hráčom jedinečné herné zážitky. Notebook ROG G752VS dopĺňa stolné počítače ASUS G11CD a ROG G20CB a rozširuje kolekciu „Oculus Ready“ počítačov spoločnosti ASUS.

Označenie „Oculus Ready“ získa iba pár vybraných počítačov. Všetky „Oculus Ready“ zariadenia musia zvládnuť striktné testovanie, ktoré zabezpečí, že všetky porty, firmvéry, operačné systémy a ďalšie vlastnosti spĺňajú štandardy spoločnosti Oculus. Hardvér je testovaný 17-timi testami výkonu a stability, aby sa zabezpečilo, že počítač je naozaj „Oculus Ready“. Testovanie okrem iného zahŕňa aj 72-hodinový záťažový test a opätovnú výmenu portov. Každý „Oculus Ready“ počítač je hodnotený na stupnici od 0 do 10, aby bola zabezpečená plnohodnotná kompatibilita s virtuálnou realitou Oculus Rift.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk