Vodné chladenie menších rozmerov Zalman série HQ

Vodné chladenie menších rozmerov Zalman série HQ

Jedným z najväčších problémov spojených s nákupom vodného chladenia pre CPU je, že tieto zariadenia zaberajú v skrini veľa miesta. Avšak Zalman už na to našiel riešenie, dôkazom čoho sú vodné chladenia série HQ.

Čo sa týka série HQ, vodný blok každého z týchto zariadení je zaprojektovaný tak, aby bol čo najtenší. Preto vystačí, ak v svojej skrini nájdete dostatočný priestor pre chladič a 120mm ventilátor, aby ste mohli použiť jeden z modelov HQ740 (verzia z dvomi ventilátormi), alebo HQ720 (verzia s jedným ventilátorom). Veľkou výhodou vodného chladenia je jeho kultúra práce, čiže vyšší výkon pri nižších otáčkach. Preto v porovnaní z vzdušným chladením, to vodné pracuje výrazne tichšie.

Na efektivitu chladenia má dopad niekoľko faktorov: chladič vyrobený z hliníka, čerpadlo, ktoré zaručuje dokonalú cirkuláciu chladiacej kvapaliny a medené čepele rotora. Z medi je vyrobená aj základňa, ktorej úlohou je zefektívniť odvod tepla. Navyše chladenie HQ740 a HQ720 umožňuje použitie veľmi účinnej konfigurácie „push-pull“, čo v skratke znamená: pretlačiť vzduch cez chladič a vysať ho von pomocou ventilátorov umiestnených na oboch stranách.

V sérii HQ Zalman použil špeciálne svorky, ktoré majú zabrániť jednej z najväčších nočných môr každého užívateľa počítača, čím je zaplavenie komponentov chladiacou kvapalinou. Aj vďaka týmto svorkám, by si z inštaláciou chladiaceho systému mal poradiť aj menej zručný užívateľ.

Technické špecifikácie
Materiály Hliník, meď
Rozmery

270 x 120 x 27mm (HQ740)

151 x 120 x 27mm (HQ720)

Rozmery ventilátora 120 x 120 x 25mm
Hlučnosť 18 ~ 24,8dBA
Konektory 4-pin PWM (ventilátory), SATA (čerpadlo)
Podporované sockety

Intel: 115X, 1366, 2011, 2011V3

AMD: FM1, FM2(+), AM2(+), AM3(+)

Zdroj: Zalman

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk