Acer predstavuje prvý sériovo vyrábaný notebook so zakriveným displejom

Acer predstavuje prvý sériovo vyrábaný notebook so zakriveným displejom

 

O plánoch spoločnosti Acer, priniesť prelomový herný notebook so zakriveným displejom a výkonom konkurujúcim stolovým počítačom, sme písali ešte v Septembri, nakoľko o týchto plánoch Acer nehovoril iba na konferencii IFA 2016, ale aj na predstavení nových produktov priamo v Bratislave. Teraz sa ale konečne dozvedáme bližšie podrobnosti a takisto aj počiatočnú cenu, za ktorú sa bude tento notebook predávať.

Acer Predator 21 X je prvým sériovo vyrábaným notebookom so zakriveným displejom a do rúk bežných spotrebiteľov by sa mal dostať už v najbližších mesiacoch. Tento notebook je okrem zakriveného 21 palcového IPS panela s rozlíšením 2560x1080 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz výnimočný aj prelomovými technológiami, ako napríklad sledovanie pohybu očí, vďaka čomu môžu byť herné a filmové zážitky oveľa viac pohlcujúce. Vnútri notebooku sa budú ukrývať Intel i7 procesory siedmej generácie (Kaby Lake) a po grafickej stránke budú dostupné až dve grafické karty NVIDIA GTX 1080 zapojené do režimu SLI.

Ide o prvý notebook na svete, ktorý ponúka zakrivený 21" IPS displej (rozlišení 2 560 × 1 080 px s obnovovacou frekvenciou 120 Hz) a prináša tak skutočne pohlcujíci zážitok z hry, najmä pri kombinácií s technológiou eye-tracking od Tobii na sledovanie pohybu očí. Sledovanie očí umožňuje identifikáciu nepriateľov, mierenie a krytie sa jednoduchým pohľadom na objekty na obrazovce vo viac ako 45 herných tituloch, mezi ktoré patrí napríklad Elite Dangerous, Deus Ex: Mankind Divided a WATCH DOGS 2. Tento panel sa môže pochváliť aj technólogiou NVIDIA G-SYNC, ktorá zaisťuje plynulé a ostré hranie.

Pod zakrivenou kapotou tohoto notebooku sa ukrýva výkonná hnacia sila, ktorá čaká iba na to, kým bude uvolnená. Predator 21 X GX21-71 je vybavený dvoma grafickými kartami NVIDIA GeForce GTX 1080 zapojenými do režimu SLI a pretaktovatelným procesorem Intel Core i7-7820HK siedmej generácie, 64 GB operačnej pamäti DDR4-2400, až štyri 512GB SSD zapojené v konfiguraci RAID 0 (vrátane dvoch NVMe PCIe SSD, ktoré sa vyznačujú rýchlosťami až 5× vyššími, ako SATA SSD) a HDD s kapacitou 1 TB. Okrem toho nemôže chýbať sieťové riešenie Killer DoubleShot Pro, ktoré automaticky volí nejrýchlejšie pripojenie k sieti (ethernetové či bezdrátové) a posiela všetkú komunikáciu s vysokou prioritou cez toto rozhranie, zatiaľčo štandardné dáta sú odosielané cez iné. Rozhraní Thunderbolt 3 prináší Thunderbolt pres port USB-C s rychlostí až 40 Gb/s.

Predator 21 X je tiež vybavený pokročilou architektúrou chladenia pre účinné rozptýlenie prebytočného tepla, aby behom intenzivneho hrania poskytoval nepretržitý výkon. Toto chladenie se skládá z 5 systémových ventilátorov (vrátane 3 ultratenkých kovových ventilátorov AeroBlade) a 9 heatpipe. Nechýba ani funkcia Acer Dust Defender, ktorá sa stará o odstraňovanie nahromadeného prachu a zlepšovanie odvodu tepla. Pre nastavenie prúdenia vzduchu ventilátorov sa dá využít aplikácia CoolBoost, ktorou sa dá poskytnúť ďalší chladiaci výkon pre intenzívne používanie.

Jeho plnohodnotne velká mechanická klávesnica je vybavená spínačmi Cherry MX Brown s individuálne programovatelnými podsvietenými klávesami, které ponúkajú až 16,7 milionu farebných variánt. Používatelia si budú môcť vymeniť čierne klávesy W, A, S a D za zelenomodré, a to za pomoci priloženej sady príslušenstva. Unikátny numerický blok sa dá prevrátiť a premeniť na touchpad.

Na poli zvuku ponúka Predator 21 X trojpásmové reproduktory (výškový, stredový a basový), ktoré produkujú zvuk v Hi-Fi kvalite. Zaisťuje ho štvorica reproduktorov (dva výškové a dva stredové) a dvojice subwooferov pre vykreslenie celého zvukového spektra.

Predinštalovaný software Acer PredatorSense umožňuje uživateľom ovládať a prizpôsobovať herné zážitky z jedného centrálneho rozhrania, a to vrátane pretaktovania, osvetlenia aj ovládania ventilátorov. Nechýba ani software Xsplit Gamecaster, ktorý hráčom zjednodušuje nahrávanie a úpravu videí a živé vysielanie na Twitch a Youtube kanáloch.

Na pravej strane se tesne nad klávesnicou nachádza kovový panel pre údržbu, ktorý poskytuje prístup k pameťovým modulom a jednému 2,5" disku. Notebook bude dodávanný s grafikou v podobe modrého draka, alebo môže být prizpôsobený kombináciou 24 grafík, 13 národných vlajok a 3 pozícií pre vyrytie mena. Okrem toho bude prvích 300 notebookov na paneloch obsahovať sériové číslo limitovanej edície.

Pre bezpečnú prepravu bude každý Predator 21 X dodávaný s vlastným, mimoriadne odolným kufríkom s tvrdou škrupinou, v ktorom bude bezpečne uložený ako notebook, tak aj jeho príslušenstvo.

V Európe bude notebook Acer Predator 21 X dostupný už v prvom štvrťroku 2017 za cenu začínajúcu na sume 9 999€.

Zdroj: Tlačová správa

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk