Tento šialený notebook od Razeru má tri 4K displeje!

Tento šialený notebook od Razeru má tri 4K displeje!

Dokopy táto mašinka poháňa necelých 25 miliónov pixelov.

Spoločnosť Razer na výstave CES 2017 prezentovala nový koncept notebooku s troma displejmi. A nie ledajakými! Každý jeden z jeho 17,3" displejov totižto disponuje 4K rozlíšením, technológiou G-Sync a dvojica sekundárnych displejov sa dokonca dokáže po stlačení jediného tlačidla automaticky zasunúť poza primárny displej. Pri hrúbke takmer 4 cetimetre a hmotnosti 5,5kg je notebook len sotva prenosný a na pomery notebookov zaberá aj neskutočne veľa miesta.

Prečo sa teda Razer rozhodol vytvoriť takéto monštrum? V skratke, chceli svetu ukázať čo všetko je už s dnešnou technológiou možné vytvoriť. Razer sa pri Projekte Valerie (názov notebooku) usiloval o minimalistický a čo najorganizovanejší počítač s tromi displejmi navrhnutý pre pokročilých používateľov - nech už sa jedná o hardcore hráča bažiaceho po väčšom množstve pixelov alebo workoholika, ktorý potrebuje viac priestoru pre tabuľky, grafy a dokumenty.

Projekt Valerie je založený na súčasnej vlajkovej lodi spoločnosti Razer - Blade Pro. Aj keď Razer nezachádzal príliš do detailov ohľadne hardvéru (predsa len sa jedná len o koncept), grafický výkon mu zabezpečuje výkonná grafická karta Nvidia GeForce GTX 1080. Keďže sa však v podstate jedná o Blade Pro s "prilepenými" dvoma displejmi, môžme si byť takmer istí že sa vo vnútri tohto zariadenia nachádza procesor Intel Core i7 a až 32GB RAM. Tento koncept takisto ako Blade Pro disponuje mechanickou klávesnicou s podsvietením Chroma, konfigurovateľnou až s 16,8 miliónmi farieb a všetkými príslušnými svetelnými efektmi. Oba prídavné displeje taktiež majú RGB podsvietenie.

Na prvý pohľad, Projekt Valerie vyzerá bláznivo. Notebooky jednoznačne smerujú k vyššiemu výkonu v menšom a tenšom balení, zatiaľčo tento takmer 6kg vážiaci gigant ide úplne opačným smerom. Je však treba mať na pamäti, že sa stále jedná len o koncept a nie je vôbec isté či sa toto alebo podobné zariadenie vôbec niekedy objaví na trhu. Šanca tu však stále je, veď už v minulosti dokázal Razer premeniť koncept Projekt Fiona na reálny produkt - herný tablet Razer Edge Pro.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk