Boli sme pri predstavovaní nových Aorus produktov od Gigabyte

Boli sme pri predstavovaní nových Aorus produktov od Gigabyte

 

Dreamhack. Táto akcia nie je iba obrovskou LAN párty, ale aj možnosťou pre spoločnosti ponúkajúce produkty pre hráčov ukázať to najlepšie, najpohodlnejšie, alebo najvýkonnejšie, čo si môžu alebo budú môcť hráči kúpiť.

Preto sa okrem stánkov roztrúsených po jednej z hál, v ktorých si môžu hráči na vlastné oči a ruky vyskúšať rôzne produkty, počas konania akcie uskutočňujú aj rôzne podujatia pre novinárov. Na tohto ročnom Dreamhacku v Lipsku bol jedným z najlepšie vybavených stánkov stánok spoločnosti Gigabyte a o produktoch, ktoré boli len nedávno oficiálne ohlásené a k videniu v stánku, spravili v Gigabyte aj menšiu prezentáciu pre novinárov. My sme na nej, samozrejme, nemohli chýbať.

Ako ste už mohli zachytiť na stránke Gamesite.sk v sekcii recenzie, Gigabyte začiatkom roka vydal radu nových matičných dosiek z produktovej rodiny Aorus. Aorus ale nie je iba označením pre matičné dosky, ale pod tento názov spadajú aj ďalšie produkty. Kúsok od hlavných hál s prebiehajúcou LAN párty a stánkami nabitými technológiami sme boli pri predstavení smeru a myšlienky, ktorej sa v Gigabyte plánujú v najbližšej dobe držať.

V príjemných konferenčných priestoroch sa rada novinárov z celého sveta mohla pokochať viacerými, nielen pre hráčov, zaujímavými produktami. Najväčšími hviezdami večera boli, samozrejme, matičné dosky, ale takisto sme mali možnosť prezrieť si nové a výkonné počítače z rady Brix a dozvedeli sme sa aj o najnovších Aorus notebookoch, zameraných na hráčov a požadujúcich výkon pri zachovaní mobility a ďalších plánovaných produktoch.

Aorus je po novom prémiovou skupinou produktov, ktoré spoločnosť Gigabyte ponúka pre tých najnáročnejších hráčov. Nejde iba o najdrahšie výrobky, ale aj o cenovo dostupnejšie kúsky stále schopné tých najlepších výsledkov. O matičných doskách od Gigabyte s čipsetom Z270X ste si už mohli alebo zakrátko budete môcť prečítať recenzie na našej stránke a naozaj sme si potvrdili, že ide o prémiové dosky s kvalitnými komponentami a stabilným výkonom za veľmi prijateľnú cenu.

Dosky z radu Aorus sa vyznačujú hlavne novými technológiami a sú už od začiatku určené pre hráčov rozmýšlajúcich o vodnom chladení. To pri nižších modeloch znamená softvér Smart Fan 5, schopný prispôsobiť napájanie ventilátorov/vodných púmp z dosky pre akýkoľvek konfiguráciu a napríklad modely Gaming 9 aj zabudovaný blok vodného chladenia starajúci sa o nízke teploty VRM a mosfetov v prípadoch vyššieho pretaktovania.

Takisto sme v recenziách spomínali skvelé možnosti podsvietenia, ktoré sú jednoducho meniteľné cez Gigabyte App Center, alebo dokonca aj vzdialene cez mobilnú aplikáciu a aj na tom najnižšom modeli vyzerá podsvietenie naozaj výborne. Čo sme sa dozvedeli ale až na tejto akcii je fakt, že podsvietený dizajnový prvok nachádzajúci sa na pravej strane matičných dosiek je vymeniteľný a bude sa dať objednať nielen zo stránky Gigabyte, ale šikovnejší hráči si budú môcť vyrobiť alebo nechať vyrobiť kúsok plne prispôsobený svojej chuti vďaka 3D tlačiarňam.

No Aorus dosky nie sú iba o pekných svetielkach a vodnom chladení. Zaujímavou funkciou je napríklad USB DAC-UP 2, systém, ktorý sa stará o regulovanie výkonu USB portov a dokáže tak napájať aj zariadenia, ktoré sú na veľmi dlhých kábloch. Už sme sa stretli so situáciami, keď mali iné riešenia veľké problémy s napájaním zariadení s káblami dlhšími ako meter a pol. Spomenúť musíme napríklad aj šialenosť, ktorou je podpora dual x16 2-Way SLI a Crossfire, alebo dokonca 4-Way SLI a Crossfire konfigurácie, určenú pre tých najzapálenejších hráčov, alebo integráciu dvoch ethernet portov na doskách pre hranie bez akýchkoľvek lagov a vysokej odozvy.

V neposlednom rade sú na Aorus doskách veľmi dobre integrované prvky uľahčujúce život všetkým milovníkom pretaktovania. Menovite jednoduchosť, s akou sa dá pretaktovať RAM alebo procesor ako cez prehľadný BIOS, tak cez Easy Tune aplikáciu. Ďalej sú to diagnostické LED panely integrované v každej doske, záložný BIOS alebo aj zaujímavosť menom Q-Flash Plus, možnosť preinštalovať BIOS v prípade katastrofálneho zlyhania, a to aj bez zapojeného procesora, úložného priestoru alebo RAMky.

A presne o tomto sú nové Z270X dosky od Gigabyte. Na prvý pohľad síce môžu vyzerať ako predošlá generácia dosiek, ktoré vyšli pre Skylake architektúru, ale všetky malé zmeny a vylepšenia, ktoré do nich v Gigabyte zabudovali, z nich robia úplne iný produkt s veľmi odlišným zážitkom pre koncových používateľov. A komu by sa náhodou zdala cena privysoká, toho možno presvedči akcia, ktorú Gigabyte spustil vo viacerých krajinách, z ktorých jednou je aj Slovensko a vďaka ktorej môžu zákazníci dostať až 40-eurový poukaz do služby Steam podľa toho, ktorú dosku si zakúpia. Viac informácií o tejto akcii je na tejto stránke.

Na záver môžeme spomenúť ešte nové herné notebooky z rady Aorus s menami X3, X5 a X7, ktoré ponúknu veľkosti obrazovky od 13,9 až po 17,3 palcov, grafické karty Nvidia GeForce GTX 1060 až 1080 a procesory Intel šiestej generácie. To všetko pri zachovaní hrúbky pod jeden palec a hmotností od 1,8 kg pri 14-palcovom modeli, až po 3,3 kg pri 17-palcovom. Tieto rozmery s výkonom sú oproti niektorým konkurenčnym kúskom naozaj veľmi príjemným prekvapením a my sa už nevieme dočkať, kedy sa nám niektorý dostane na otestovanie.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk