Acer na veľtrhu BETT 2017 predstavil Chromebook Spin 11

Acer na veľtrhu BETT 2017 predstavil Chromebook Spin 11

 

Tento robustný konvertibilný Chromebook využíva snímaciu technológiu Wacom EMR (elektromagnetická rezonancia) a ponúka štyri režimy univerzálneho využitia, ktoré sú ideálne pre moderné študijné prostredie. Chromebook Spin 11 (R751T) otvára nové možnosti aj vďaka podpore aplikácií pre Android prostredníctvom predinštalovanej aplikácie Obchod Google Play.

Praktické využitie v triedach

Chromebook Spin 11 (R751T) má rad funkcií, ktorých cieľom je zjednodušiť školskú výučbu a aktivity namiesto toho, aby ich obmedzovali. Vďaka stylusu Wacom EMR si môžu študenti vychutnať to najlepšie z technológií v kombinácii s prirodzenými zážitkami, kedy táto technológia napodobňuje používanie ceruzky a papiera. So stylusom v ruke môžu študenti digitálne kresliť, maľovať, robiť si poznámky alebo si poznamenať nápady, a to s vysokým komfortom a presným ovládaním, bez toho aby dochádzalo k ušpineniu displeja. Školy tiež ocenia, že sa EMR stylusy zaobídu bez batérií a sú odolnejšie voči náhodným pádom, čo znižuje celkové náklady na vlastníctvo. Okrem toho je dotykový displej Chromebooku Spin 11 (R751T) chránený sklom Antimicrobial CORNING Gorilla Glass s antimikrobiálnymi vlastnosťami, za ktoré môže vďačiť zapusteným iónom striebra.

Jedným z najpôsobivejších rysov nového Chromebooku je konštrukcia s 360 ° pántmi s duálnym momentom, ktorý zabezpečuje, že si môžu používatelia vychutnať ovládanie dotykmi, bez toho aby dochádzalo k otváraniu alebo ku kývaniu veka, a to v akomkoľvek režime. Tieto režimy sú:

  • Režim stan - Ideálne pre miesta s obmedzeným priestorom (napríklad na sklápacích stolíkoch v autobuse alebo na malých stolíkoch v triedach). Tento režim sa skvele hodí pre zobrazovanie video obsahu a poskytuje silnú základňu pre dotykové ovládanie aplikácií a webových stránok.
  • Režim tablet - Režim s najväčšou mobilitou. Tenké telo sa zloží cez seba tak, aby vzniklo ľahké zariadenie, ktoré sa ľahko drží. Skvele sa hodí pre prácu v skupinách, na výlety a triedne lekcie v teréne. Tento režim je vďaka podpore stylusu Wacom tiež ideálny pre umelecké a dizajnérske projekty. Druhá HD webkamera nachádzajúca sa nad klávesnicou užívateľom umožňuje robiť fotografie a videá rovnako ako s klasickým tabletom.
  • Režim displej - Skvele sa hodí pre zobrazovanie inštruktážneho videoobsahu vo výučbe, pri ktorom je potrebné mať voľné ruky - rovnako ako kniha s kuchárskymi receptami alebo pre aplikácie, ktoré nevyžadujú toľko interakcie s dotykovou obrazovkou.
  • Režim notebook - Tradičný režim notebook pre písanie a prácu s aplikáciami na plnohodnotnej klávesnici.

Armádny stupeň odolnosti

Acer Chromebook Spin 11 bol špeciálne navrhnutý tak, aby zvládol drsné zaobchádzanie v triedach. Vďaka tomu, že spĺňa prísne armádne normy U.S. MIL-STD 810G2, je Chromebook Spin 11 natoľko odolný, že vydrží každodenné nárazy a pády. Vďaka vystuženej konštrukcii šasi s gumovým nárazníkom okolo klávesnice odolá Chromebook Spin 11 pádu z výšky až 122 cm. Nechýba ani unikátny odvodňovací systém, ktorý ustojí až 330 ml rozliatej vody - kanáliky odvedú tekutinu ďalej od dôležitých súčastí.

Vysoký výkon

Všetko vyššie uvedené je riešené zvolením odolných komponentov a funkcií, vďaka čomu je tento Chromebook ideálnou voľbou pre školského správcu, ktorí hľadá odolný a zabezpečený notebook, ktorý bude pre študentov ľahko ovládateľný a zároveň pôjde ľahko spravovať či už na individuálnej či na úrovni skupiny.
Notebook je postavený na operačnom systéme Chrome a má 11,6" HD IPS displej s vysoko presným a citlivým dotykovým ovládaním. V závislosti od modelu je poháňaný buď štvorjadrovým procesorom Intel Celeron N3450 alebo dvojjadrovým Intel Celeron N3350. Tiež je osadený 4 / 8 GB pamäte LPDDR4 a 32 alebo 64GB vnútorným eMMC flash úložiskom. Bezdrôtové pripojenie zaisťuje 2X2 MIMO 802.11ac Wi-Fi, Bluetooth 4.2, zatiaľ čo je Chromebook vybavený aj dvoma portami USB typ C (USB 3.1 Gen 1 - prenosová rýchlosť až 5 Gb / s, podpora DisplayPort cez USB-C a USB nabíjanie) a dvoma USB 3.0 typ A, rovnako ako čítačkou kariet MicroSD. Chromebook Spin 11 (R751T) váži 1,4 kg a má rozmery 296 × 206 × 20,5 mm. Môže sa pritom pochváliť až 10 hodinovou výdržou na batérii.

Bude v predaji v 2. kvartáli 2017 za cenu 12 500 Kč / 460 € s daňou.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk