ASUS predstavil nový domáci router s technológiou MU-MIMO

ASUS predstavil nový domáci router s technológiou MU-MIMO

Novinka RT-AC58U poskytuje súbežné pripojenie s celkovou rýchlosťou až 1267Mb/s.

Model RT-AC58U rieši problém preťaženia Wi-Fi v domácnosti spôsobený rýchlo sa rozrastajúcou sústavou pripojených zariadení. Kombinuje moderné technológie a výkonný hardvér, aby poskytoval lepší výkon aj dosah a hravo tak obslúžil aj preťažené domáce siete a zaistil rýchle a spoľahlivé pripojenie pre všetky zariadenia.

Technológia MU-MIMO (multi user MIMO) pomáha zlepšiť celkový výkon siete prepojením kompatibilných zariadení MU-MIMO a ich spoločným výkonom dosahuje maximálne možné rýchlosti bez spomalenia siete. Navýšenie počtu zariadení, ktoré môžu byť pripojené súčasne, je dosiahnuté pomocou pamäti Flash 128MB a operačnej 128MB DDR3.

Výkonný hardvér pre stabilnú a rýchlu Wi-Fi

ASUS RT-AC58U poskytuje používateľom výhodu a rýchlosť dvojpásmovej Wi-Fi, so súčasnou rýchlosťou až 400Mb/s v pásme 2,4GHz a 867Mb/s v pásme 5GHz, čo predstavuje celkovú kombinovanú šírku pásma až 1267Mb/s. Štvorjadrový procesor A7 optimalizuje pripojenie k internetu a pomáha prekonať slabé miesta medzi internetom a domácou sieťou, čím zaisťuje plynulý a stabilný výkon, ktorý je dostatočný aj pre náročné širokopásmové multimediálne úkony, ako je napríklad streamovanie 4K UHD videa.

Zásluhou štvorice externých antén s vysokým dosahom (5dBi) ponúka RT-AC58U široké pokrytie signálom. Technológia ASUS AiRadar potom zameriava signál Wi-Fi s cieľom minimalizovať rušenie a zlepšiť silu signálu. RT-AC58U taktiež disponuje jedným portom USB 3.0, ktorý umožňuje používateľom prístup k súborom až 10-krát rýchlejšie než u zariadení s rozhraním USB 2.0. Pomocou USB portu je možné zdieľať tlačiareň alebo úložisko či cez neho pripojiť 3G/4G modem.

ASUS RT-AC58U sa už na Slovensku a v Českej republike predáva za cenu 95,90€, resp 2599Kč.

Zdroj: ASUS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk