NVIDIA predstavuje GeForce GTX 1080 Ti

NVIDIA predstavuje GeForce GTX 1080 Ti

Ultimátna grafická karta Geforce prináša herný výkon rýchlejší než Titan X Pascal.

NVIDIA zavŕšila svoju radu grafických kariet, postavených na architektúre Pascal, novým najrýchlejším herných GPU v histórii - GeForce GTX 1080 Ti. Nabitá herným výkonom, Geforce GTX 1080 Ti ponúka až o 35 percent vyšší výkon než GTX 1080 a prichádza s 11GB pamäti GDDR5X, bežiacej rýchlosťou neskutočných 11Gbps pre ultimátne využitie pamäťovej priepustnosti a tým pádom maximálneho herného výkonu.

Grafické karty GTX 1080 Ti, vrátane NVIDIA Founders Edition, budú celosvetovo k dispozícii od 10. marca u všetkých NVIDIA partnerov s cenou začínajúcou na 699€.

Ultimátna GeForce s ultimátnymi parametrami

NVIDIA navrhla GeForce GTX 1080 Ti tak, aby zvládla najvyššie nároky hernej grafiky v rozlíšení 4K a 5K, DX12, HDR a pochopiteľne taktiež VR. To znamená:

  • Masívna technická výbava pre masívny výkon: GTX 1080 Ti operuje s 3584 CUDA jadrami a masívnymi 11GB pamäte bežiacich na neslýchaných 11Gbps. Ponúka až o 35% vyšší výkon než GTX 1080 a až o 78% vyšší výkon než GTX 1070. GTX 1080 Ti je dokonca ešte rýchlejšia než Titan X Pascal, jej väčší a drahší súrodenec, ktorý bol navrhnutý pre účely hlbokého skúmania umelej inteligencie.
  • Nová generácia pamäťovej architektúry: GTX 1080 Ti je celosvetovo prvé GPU, ktoré ponúka G5X pamäte od Micronu. 11GB pamäti G5X beží rýchlosťou neskutočných 11Gbps a ponúka najefektívnejšie pamäťové operácie v rámci všetkých moderných grafických kariet.A navyše má stále priestor pre pretaktovanie.
  • Pokročilý FinFET proces: GTX 1080 Ti beží tak potichu, ako je to len možné. Najmä vďaka tomu, že dostala do vienka novú technológiu odvodu tepla, ktoré odvádza nežiaducu teplotu preč z jednotlivých komôr. Na dvojnásobok bol taktiež navýšený priestor, ktorým je karta chladená a samotné technológie, ktorými karta disponuje, takisto manipulujú s teplotou oveľa efektívnejšie.
  • Podpora pokročilých grafických technológií: 4K, VR, NVIDIA G-SYNC HDR a NVIDIA GameWorks ponúkajú interaktívne a filmovo vyzerajúce zážitky, sprevádzané neuveriteľne plynulou hrateľnosťou.

Grafické karty GeForce GTX 1080 Ti, vrátane NVIDIA Founders Edition budú dostupné po celom svete - naprieč 238 krajinami a teritóriami - od všetkých členov NVIDIA GeForce Partner Network, medzi ktorých sa radia ASUS, Colorful, EVGA, Gainward, Galaxy, Gigabyte, Innovision 3D, MSI, Palit, PNY a Zotac od 10. marca. Na stránkach nvidia.com už začali predobjednávky.

Masívna promoakcia GeForce GTX 1080 Ti

V súvislosti s dnešným oznámením NVIDIA rozdáva 108 kariet 1080 Ti medzi členov GeForce Experience komunity. Aby sa hráči mohli do giveaway akcie zapojiť, stačí im stiahnuť GeForce Experience 3.0 a zaškrtnúť príslušné políčko pre zasielanie najnovších správ od NVIDIA a GeForce. Šťastní výhercovia budú informovaní emailom už 7. marca.

Zdroj: NVIDIA, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk