Windows 7 a 8.1 už nebude aktualizovaný na počítačoch s procesormi AMD Ryzen a Intel Kaby Lake

Windows 7 a 8.1 už nebude aktualizovaný na počítačoch s procesormi AMD Ryzen a Intel Kaby Lake

Spoločnosť Microsoft si z nás nakoniec nerobila srandu.

Microsofťáci už dlhšie plánovali, že skončia s aktualizovaním Windowsu 7 a 8.1 na počítačoch s Kaby Lake alebo Ryzen procesormi, ale nikto presne nevedel, kedy tak učinia. V poslednej dobe prichádzajú na stránku Microsoftu samé hlásenia nespokojných zákazníkov, ktorým sú blokované updaty operačných systémov. Stáva sa tak u počítačov so staršími Windowsmi a novšími procesormi. Použivateľom tak vybehne hlásenie o chybe.

Znie takto: „Váš počítač využíva procesor, ktorý je robený pre najnovšie verzie systému Windows. Keďže procesor nepodporuje verziu Windowsu, ktorú práve používate, vášmu počítaču budú chýbať dôležité bezpečnostné aktualizácie. Prosím, kliknite na pole Learn More, aby ste sa dozvedeli viac o tomto probléme.“

Minulý rok, keď sa tento update ešte len začínal riešiť, Microsoft sa sústreďoval hlavne na Skylake procesory. Momentálne sú niektoré Skylake procesory na Windowsoch 7 a 8.1 stále podporované, ale niektoré nie. Pre dostávanie aktualizácií musíte mať Windows 10. Microsoft toto vysvetľuje tak, že staršie Windowsy nemohli predvídať vlastnosi a schopnosti novších procesorov. Napríklad, Windows 7 natívne nepodporuje USB 3 alebo NVMe.

Samozrejme, obidva operačné systémy budú podporované MIcrosoftom a aj naďalej budú vychádzať updaty. Windows 8.1 bude v mainstream podpore do januára 2018, Windows 7 už skončil mainstream podporu a bude v rozšírenej podpore, ktorá bude pre daný OS platná do januára 2020.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk