Nový Zbook od HP prekoná Apple Mac Pro hneď v niekoľkých smeroch

Nový Zbook od HP prekoná Apple Mac Pro hneď v niekoľkých smeroch

 

Mac Pro bol Applom ignorovaný tak dlho, že prenosné pracovné stanice s Windows 10 sú v parametroch a výkonnostne takmer rovnaké.

 

Zoberme si najnovšiu sériu notebookov od HP, volá sa Zbook a bola predstavená tento piatok. Má porovnateľnú operačnú pamäť a interné úložisko ako Mac Pro, ale exceluje v iných veciach.

Séria ZBook sa bude vyrábať s DDR4 RAM-kami, najnovšými Intel Kaby Lake a Xeon procesormi a s najnovšými GPU od Nvidie a AMD. Pre porovnanie, Mac Pro má starú grafiku od AMD a procesor Intel Xeon založený na Ivy Bridge architektúre z roku 2013.

Zbook notebooky prídu na svet s veľkosťou obrazovky 14 palcov, 15,6 palcov a 17,3 palcov a to len za polovičnú cenu Mac Pro. Síce Apple povedal, že plánuje upgrade pre Mac Pro niekedy v roku 2018 alebo 2019, ale terajšia verzia z roku 2013 je tak pozadu, že mnohí zákazníci sa radšej presunuli na počítače s operačnými systémami Linux alebo Windows.

Verzia Zbook 17 je zo všetkých verzií najsilnejšia. Podporuje až 4TB interného úložiska, 64 GB operačnej pamäte, ktorá je konfigurovaná procesormi Intel Xeon E3 v6 alebo Intel Core i5/i7. Môžete naň pripojiť dva 4K displeje. Podporí aj nové grafické karty, akou je Nvidia Quadro P5000, ktorá dokáže tvoriť obsah s VR. Jeho displej bude v 4K rozlíšení. Cena by sa mala pohybovať okolo 1 519 dolárov.

Zbook 15 má veľa vecí spoločných so Zbook 17. Samozrejme, je slabší, a preto mu môžeme rozšíriť jeho vnútornú kapacitu na 3TB, čo je na notebook stále postačujúce. Podporuje Nvidiu Quadro M2200, ale už nie P5000. Orientačná cena by mala byť 1 419 dolárov.

A nakoniec, ten najslabší model z trojice nových notebookov od HP sa nazýva Zbook Studio, jeho začínajúca cena je 1 399 dolárov. Oproti Zbook 15 je oveľa tenší a ľahší (vážiť by mal okolo dvoch kíl), ale mal by mať 15-palcovú obrazovku. RAM-ku a úložisko bude mať oproti vyššie uvedenému Zbook 15 o polovicu menšiu.

Tieto notebooky budú prístupné po celom svete.

Taktiež bol predstavený aj Zbook 14 so 14-palcovou obrazovkou, ktorý bude dostupný s Intel Core i5/i7 procesormi. Cena nebola doposiaľ stanovená.

Zdroj: PCWorld

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk