Western Digital začína distribuovať svoj 12TB héliom plnený hardisk

Western Digital začína distribuovať svoj 12TB héliom plnený hardisk

 

Veľké úložisko sa stalo ešte väčším.

 

Dochádza vám voľné miesto na počítači? Spoločnosť Western Digital sa momentálne snaží vyriešiť tento problém a vydala obrovský, héliom plnený pevný disk Ultrastar He12 s celkovou kapacitou 12 TB. WD neustále vyvíjajú HDD, ktoré zákazníka uspokojí rýchlosťou, ale aj svojou kapacitou. Originálne bol vyvinutý pre podniky a ich zamestnancov, ktorí potrebujú harddisk s obrovskou kapacitou. Ultrastar He12 bude taktiež dostupný pre bežných ľudí, takže si ho môžte už čoskoro do svojej PC zostavy kúpiť.

Toto je od spoločnosti WD disk štvrtej generácie HelioSeal, čo znamená, že má v sebe zakomponované hélium. Výhoda používania hélia je, že je redšie ako vzduch, čo povolí výrobcom použiť tenšie disky do vnútra samotného harddisku, pričom stále udržiava stabilné záznamové rozhranie.

Pevný disk bude dovážaný v štandardnej 3,5-palcovej variácii. Bude dostupný v SATA 6 GBps alebo SAS 12 GBps rozhraní a obidva sú disky pokročilého formátu.

Pre túto generáciu pridalo Western Digital do HDD až osem diskov. To je o dva viac ako najväčší vzduchom plnený pevný disk, a to im povolilo ho rozšíriť až na 12TB celkového úložiska.

Dokonca aj samotní vývojári spoločnosti WD povedali: „Táto dodatočná kapacita zabezpečuje vyššiu hustotu ukladania, čím sa znižuje infraštruktúra dátového centra potrebná na ukladanie daného množstva údajov. Zahŕňa aj nízku spotrebu bez zníženia výkonu, čo pomáha znížiť celkové náklady na vlastníctvo. Ultrastar He12 je perfektný pre hocijakú aplikáciu, ktorá potrebuje masívne množstvá úložného priestoru."

Hardisk má mať rýchlosť 7200 otáčok za minútu a šikovný cache o veľkosti 256MB. To znamená pretrvávajúcu prenosovú rýchlosť 255 MB/s. Zatiaľ sa o cene spoločnosť nezmienila, aj keď hovorí, že Ultrastar He12 sa už začala pripravovať na distribúciu. Doplňujúce info nájdete na oficiálnej stránke spoločnosti Western Digital.

Zdroj: PCGamer, HGST

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk