Acer uvádza novú radu notebookov Nitro 5

Acer uvádza novú radu notebookov Nitro 5

Dostatočný výkon pre hranie moderných hier za priaznivú cenu.

Spoločnosť Acer predstavila novú radu notebookov Nitro určenú pre príležitostných hráčov. Ako prvá z novej rodiny Acer Nitro poskytuje rada Nitro 5 dobrú rovnováhu medzi výkonnými funkciami a ostrým, štýlovým dizajnom. Acer ponúka radu konfigurácií, ktoré sú vybavené populárnymi grafikami a procesormi. Poskytuje tak používateľom široký výber, ktorý spĺňa rôzne potreby a rozpočty.

Hráči si môžu vybrať z konfigurácií vybavených až grafickou kartou NVIDIA GeForce GTX 1050Ti spoločne s procesorom Intel Core i7 siedmej generácie. Všetky tieto modely sú vybavené operačným systémom Windows 10 a podporujú až 32GB pamäti DDR4-2400MHz.

Vybrané modely sú vybavené rýchlym PCIe SSD (s kapacitou až 512GB) pre zrýchlenie operačného systému ako aj skrátenie doby načítania hier. K dispozícii budú aj konfigurácie osadené navyše klasickým až 2TB pevným diskom pre ukladanie objemných dát. Gigabitový ethernetový port poskytuje rýchle a spoľahlivé pripojenie k sieti, zatiaľčo bezdrôtová technológia 802.11ac 2x2 MIMO Wi-Fi prináša rýchly bezdrôtový prístup k sieti. Notebook disponuje jedným portom USB 3.1 (Gen 1) typu C, jeden neustále napájaný USB 3.0, dva porty USB 2.0 a HDMI 2.0.

Žiadny herný notebook sa samozrejme neobíde bez riešenia efektívneho odvodu tepla a zachovania optimálneho chodu systému. Nitro 5 je vybavený dvoma ventilátormi s technológiou Acer Coolboost, ktorá umožňuje ventilátorom dosiahnuť vyššie rýchlosti, čo má za následok lepšie chladiace schopnosti. Súčasne táto technológia používateľom prináša možnosť ručne riadiť proces chladenia, čo sa hodí v prípadoch, kedy vysoká záťaž vyžaduje dodatočnú podporu.

Všetky modely ponúka 15,6" FullHD IPS displej s vernými farbami, zatiaľčo Dolby Audio Premium a technológia Acer TrueHarmony poskytujú zvuk s neuveriteľnou hĺbkou. Všetky tieto funkcie pracujú v tandeme a poskytujú pôsobivé zážitky ako pri hraní, tak napríklad pri sledovaní filmov.

Nitro 5 sa môže pochváliť sofistikovaným dizajnom s matným čiernym šasi s vlasovou povrchovou úpravou. Hladké elegantné červené prvky sa tiahnu pozdĺž zadnej časti notebooku, nad výraznými čiernymi prieduchmi chladenia. Klávesnica má červené podsvietenie a klávesy WASD sú spoločne s touchpadom navyše zvýraznené červenou farbou pre zjednodušenie používania.

Acer Nitro 5 bude k dispozícii v auguste za cenu od 1099€.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk