NVIDIA predstavuje nový dizajn notebookov Max-Q

NVIDIA predstavuje nový dizajn notebookov Max-Q

 

Trikrát tenšie a až trikrát vyšší výkon než ponúkala predchádzajúca generácia.

Spoločnosť NVIDIA na veľtrhu Computex predstavila Max-Q, zbrusu nový dizajn herných notebookov, vďaka ktorému budú tenšie, výkonnejšie a ich prevádzka bude menej hlučná. Zariadenia s týmto dizajnom budú v ponuke všetkých hlavných výrobcov po celom svete počínajúc 27. júlom 2016.

Čo je vlastne Max-Q?

Max-Q, jedna zo základných veličín vesmírneho programu NASA, je definované ako bod, v ktorom je aerodynamický odpor atmosféry pôsobiaci proti letu rakety maximálny, a preto je dizajn vesmírnych rakiet tomuto bodu prispôsobovaný. NVIDIA sa rozhodla použiť obdobný prístup pri navrhovaní herných notebookov, čo umožní výrobcom prísť na trh s modelmi až trikrát tenšími a zároveň ponúkajúcimi až trikrát vyšší výkon oproti predchádzajúcej generácii.

Výsledkom budú výkonné herné notebooky s hrúbkou len 18mm (teda tak tenké ako napr. MacBook Air) a herným výkonom až o 70% vyšším, než je možné teraz.

Hlavné výhody Max-Q

Ústrednú úlohu v navýšení výkonu hraje NVIDIA Pascal, architektúra GPU s najvyššou účinnosťou na svete. NVIDIA dokázala túto architektúru aj jej účinnosť ešte viac zdokonaliť, vďaka čomu budú tenké notebooky ešte výkonnejšie než doposiaľ. Max-Q predstavuje záruku precízneho spracovania nielen notebooku samotného a grafickej karty, ale tiež ovládačov, chladiacich prvkov ako aj napájania, vďaka čomu bude zaistená maximálna účinnosť.

  • Silné grafické karty s maximálnou účinnosťou: GeForce GTX 1080 je založená na architektúre Pascal, vyrábaná špičkovým 16nm FinFET procesom a využíva výkonné GDDR5X pamäti. Max-Q kombinuje nový prístup k využívaniu grafickej karty pre zaistenie maximálnej účinnosti s vylepšeniami, medzi ktoré patrí optimalizovaný priebeh taktov pri nízkych napätiach zaisťujúci vysoký výkon v hrách pri zachovaní nízkej spotreby.
  • Nastavenia optimalizované pre hrateľnosť: Taktiež Game Ready ovládače boli vylepšené, aby ponúkli optimálnu účinnosť celého systému a zároveň ničím nerušený zážitok z hrania akejkoľvek hry na akomkoľvek systéme.
    Vylepšené chladenie a optimálna účinnosť regulátoru: Notebooky s dizajnom Max-Q budú disponovať sofistikovanými chladiacimi a napájacími procesmi. Zdokonalené chladenie spolu s doposiaľ nevídanou účinnosťou regulátora umožňujú oproti súčasným riešeniam dosiahnuť dramaticky vyššieho výkonu a znížiť hlučnosť počas hrania.

Najlepší herný notebook

Na notebookoch vyrobených v súlade s Max-Q dizajnom si hráči budú môcť užívať perfektnú grafiku aj vysoké rozlíšenie kdekoľvek a kedykoľvek. Podporujú aj celú platformu GeForce, ktorá zahŕňa najnovšie herné technológie ako Game Ready ovládače, NVIDIA G-SYNC pre monitory, VR, hranie v 4K rozlíšení a pod.

Max-Q notebooky sú tiež pripravené pre NVIDIA GeForce Experience, ucelenú softvérovú platformu, ktorá pomocou automatických profilov pre jednotlivé hry zaistia, že hráči budú od samého počiatku hrať s najvhodnejším nastavením pre nerušený zážitok.

Nová technológia NVIDIA WhisperMode

NVIDIA tiež predstavuje technológiu NVIDIA WhisperMode pre tichý beh notebookov počas hrania. WhisperMode inteligentne upravuje počet snímkov za sekundu spolu s nastavením zobrazenia v hrách, čím je dosiahnuté optimálnej spotreby a taktiež nižšej hlučnosti. WhisperMode bude používateľsky konfigurovateľný a majitelia notebookov s grafickými kartami založenými na čipoch Pascal ju čoskoro budú mať k dispozícii prostredníctvom aktualizácie GeForce Experience.

Dostupnosť

Notebooky založené na dizajne Max-Q a vybavené kartami GeForce GTX 1080, 1070 a 1060 budú postupne dostupné od 27. júla 2017 od najvýznamnejších výrobcov ako napr. Acer, Aftershock, Alienware, ASUS, Clevo, Dream Machine, ECT, Gigabyte, Hasee, HP, LDLC, Lenovo, Machenike, Maingear, Mechrevo, MSI, Multicom, Origin PC, PC Specialist, Sager, Scan, Terrans Force, Tronic'5, a XoticPC. Vybavenie, ceny a dostupnosť sa môžu líšiť.

Zdroj: NVIDIA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk