Letná nádielka od HP poteší profesionálov aj hráčov

Letná nádielka od HP poteší profesionálov aj hráčov

 

Ako každý fanúšik počítačov s aspoň ako takým rozhľadom vie, že spoločnosť HP nevyrába produkty len pre jednu kategóriu ľudí, ale snaží sa pokryť celé spektrum. To znamená, že nové produkty od tohoto výrobcu prichádzajú ako na bežiacom páse. V HP v poslednom čase predstavili, alebo ohlásili radu zaujímavých noviniek a my sme nemohli odmietnuť pozvanie na menšie stretnutie, na ktorom sme si viacero produktov mohli prezrieť na vlastné oči a vypočuť si aspoň nejaké informácie o tých, čo sú ešte len pripravované.

Tlačiarne, ultrabooky, notebook pre profesionálov, ale hlavne herné notebooky a príslušentvo bolo stredobodom celého stretnutia a my vám prinášame to najzaujímavejšie z neho.

V krátkosti spomenieme inovácie na poli tlačiarní určených pre menšie firmy, ktorých parametre sa HPčku darí každý rok zlepšovať, či už ide o znižovanie ceny za stránku, alebo rýchlosti tlačenia. HP tlačiarne momentálne prechádzajú veľkými zmenami čo sa týka zabezpečenia, ale čo je pre koncového uživateľa tiež celkom dôležité, mení sa aj uživateľské rozhranie, ktoré dostáva nové šaty a pripomína ovládanie tabletu.

Ďalšími zaujímavý produktami boli určite ultrabook HP Envy 13 a konvertibilný HP Envy x360. Envy 13 prešlo miernou zmenšovacou kúrou, takže oproti minuloročnému modelu stratilo pár milimetrov na šírke a hrúbke, zatiaľ čo jeho displej mierne narástol. To znamená úzke okraje popri obrazovke a naozaj vysokú mobilitu. Samozrejmosťou sú procesory Intel najnovšej generácie. Príjemným prekvapením pri HP Envy x360 bolo uvedenie modelu vo farebnom prevedení, pripomínajúcom grafitovo šedú s troškou fialovej. Ten sa od svojho strieborného brata, ktorý je vybavený procesormi od Intel pýši srdcom od AMD, takže kto dúfal v príchod dotykových notebookov poháňaných Ryzenom, už nemusí čakať.

Konečne už ale k tomu najdôležitejšiemu. HP prišlo ešte minulý rok so svojou novou pod-značkou herných produktov Omen. Omen sa na trhu usadil celkom úspešne a preto po prvých produktoch prichádzajú nové, naozaj nadupané modely. Notebooky Omen 15 a 17 (číslovka znamená uhlopriečku obrazovky) sú vybavené grafickými kartami od Nvidie, pričom do menšieho zariadenia sa dá kúpiť až GTX 1060 a do 17 palcového modelu až GTX 1070.

Okrem notebookov ale prichádza aj nový herný desktop. Ten ponúka vychytávky ako dve hot-swap pozície na disky, rúčka na jednoduchšie prenášanie, vodné chladenie procesora, alebo možnosť osadiť ho priamo z výroby kartami v SLI, alebo Crossfire konfigurácií. Určite nám zaimponovala možnosť presne si vybrať aký procesor, od AMD, či Intelu, alebo grafický kartu, od Nvidie, alebo AMD. Čo sa ostatných parametrov týka, v ponuke by mali byť modely s až 32 GB RAM, 512GB SSD a 2TB HDD, vzdušné, či vodné chladenie procesora a bonusy ako WiFi a Bluetooth konektivita.

V neposlednej rade sa k správnym Omen počítačom hodia aj periférie rovnakej značky a tak prichádzajú herné monitory, mechanická klávesnica, slúchadlá a myš. My sme mali možnosť pozrieť si naživo nový 35 palcový, zakrivený, 100Hz monitor s G-Syncom, odozvou len 4 MS a rozlíšením 3440 × 1440 pixelov. Toto monštrum samozrejme nie je lacné, s cenou začínajúcou na 1300 eurách, ale kto neplánuje míňať až toľko, bude rád počuť, že v ponuke bude aj 27 palcová verzia s nižšou cenou.

Čo sa myši a klávesnice týka, v HP sa rozhodli nepredávať produkty inej spoločnosti na ktoré iba nalepia svoje logo, ako tomu bolo doteraz vďaka partnerstvu so spoločnosťou SteelSeries. Myš aj klávesnica boli dizajnované a vyrobené priamo v HP a potešia ako rýchlou odozvou a DPI pri myši, tak originálnymi Cherry MX spínačmi na klávesnici.

Určite sa pokúsime viacero, ak nie všetky produkty ktoré sme v tomto článku spomenuli, otestovať a priniesť vám plnohodnotné recenzie, ale aj takto, po chvíľkovom stretnutí s nimi sme z nich mali dobrý dojem a ich parametre v spojení s cenou by z nich mali robiť veľmi zaujímavú alternatívu.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk