MSI uvádza najrýchlejšiu X299 MicroATX základnú dosku: X299M Gaming Pro Carbon AC

MSI uvádza najrýchlejšiu X299 MicroATX základnú dosku: X299M Gaming Pro Carbon AC

 

Doska je postavená na Intel LGA sockete 2066, ktorý ponúka až 44 PCIex liniek a podporu 4-kanálového zapojenia DDR4 pamätí. Tento model je špecificky navrhnutý pre procesory Skylake-X a poskytuje plynulé používanie pri akejkoľvek záťaži. Model X299M GAMING PRO CARBON AC je pripravený na procesory s až 18-jadrami triedy Core i9.

Doska naviac prichádza na trh s predinštalovanou 16GB Intel Optane Memory. V cene dosky je tak zvýhodnená Optane Memory v hodnote 50 USD. Pamäť poskytuje značný nárast výkonu pre najviac používané aplikácie či už sú uložené na klasickom pevnom disku (HDD) alebo na vysokorýchlostnom SSD. Samozrejme hráči budú profitovať z nárastu výkonu aj pri použití SSD jednotky.

Prevzatý štýlový vzhľad z veľkej sestry X299 GAMING PRO CARBON AC s veľmi podobným IO krytom a úžasnou potlačou. Na prvý pohľad je zrejmé, že X299M GAMING PRO CARBON AC je plnohodnotný člen rodiny CARBON. Doska ponúka identické funkcie ako jej väčšia sestra avšak v malo tele. Nechýba podpora PCIex ×16 pre multiGPU zapojenie, mnoho SATA portov, podpora Dual Intel LAN s Wi-Fi, či Twin Turbo M.2 s posilneným M.2 Shieldom v2.

Ako väčšia sestra, X299M GAMING PRO CARON AC je pripravená na pretaktovanie, pre tých, ktorí chcú zo svojho PC dostať maximum. Digitálne napájanie (DigitALL) je vybavené 10-fázovým DrMOS PWM (8+1+1), LLC a Turbo Socketom.

Ak plánujete stavať mATX rig, pritom ste hráč či modder X299M GAMING PRO CARBON AC je skvelou voľbou.

ŠTÝLOVÝ VÝKON

S neobmedzenými možnosťami prispôsobenia a s exkluzívnymi hernými funkciami je X299M GAMING PRO CARBON AC vybavený vymeniteľným krytom IO v zlatom a striebornom prevedení priamo v balení. Okrem toho je pripravená šablóna na 3D tlač. Nový X299M GAMING PRO CARBON AC by nebol kompletný bez LED RGB Mystic Light. MYSTIC LIGHT RGB je prítomný okolo okrajov základnej dosky a na audio linke. S 16,8 miliónov farieb a 17 LED efektami, ktoré sú úplne prispôsobiteľné, prichádza neopakovateľná „personalizácia". X299M GAMING PRO CARBON AC je tiež schopná riadiť RGB prúžky a iné RGB periférie pomocou MYSTIC LIGHT EXTENSION a SYNC. Jednoducho zmeníte farbu pomocou jediného kliknutia v priebehu niekoľkých sekúnd v aplikácii MSI MYSTIC LIGHT APP.

RÝCHLY PRÍSTUP K DISKOM

Vychutnajte si rýchle načítanie systému a šialene rýchle načítanie aplikácií a hier. TWIN TURBO M.2 prináša výkon PCI-E Gen3 x4 s rýchlosťou prenosu až 64 Gb/s pre najnovšie SSD. Doska X299M GAMING PRO CARBON AC ponúka patentovaný M.2 SHIELD už vo svojej druhej verzii ako najlepšie tepelné riešenie a zároveň znižuje riziko možného poškodenia. Nový kontrolér ASMedia 3142 USB 3.1 zabudovaný v MSI X299M GAMING PRO CARBON ponúka vylepšenie výkonu a dosahuje vyššiu energetickú účinnosť, pričom spotrebúva minimálne o 50 % menej energie ako predchádzajúce USB riešenie ASMedia ASM2142 USB 3.1 Gen2. USB 3.1 Gen2 Type-C, ktorý je predpripravený na prednom paneli USB.

mATX X299 S MNOŽSTVOM VYCHYTÁVOK

X299M GAMING PRO CARBON AC je najrýchlejším modelom mATX X299. Ponúka všetky funkcie, ktoré očakávate od platformy X299. Pre hráčov sú to: 2x GAMING LAN od Intelu, Intel Wi-Fi a Bluetooth. Audio Boost 4 zase zaisťuje najlepšie herné zážitky po zvukovej stránke. Špeciálny čip VR BOOST zlepšuje intenzitu VR signálu a znižuje nevoľnosť z pohybu. Pre modderov je k dispozícii modul Mystic Light RGB a výmenný kryt IO, rovnako ako aj skrutky 3D X-Mount, na ktoré jednoducho pripojíte vlastné 3D vzory. Overclockeri si dokážu vychutnať X299M GAMING PRO CARBON AC, a to vďaka kvalitnému 10-fázovému DrMOS napájaniu. Navyše, X299M GAMING PRO CARBON AC disponuje všetkými najnovšími exkluzívnymi položkami MSI, ako sú UEFI CLICK BIOS 5, DDR4 BOOST, STEEL ARMOR a oveľa, oveľa viac. Ak hľadáte výkon, ktorý je dokonca štýlový, nezabudnite sa pozrieť na novú základnú dosku X299M GAMING PRO CARBON AC.

Zdroj: MSI

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk