ASUS ROG Strix XG27VQ: zakrivený herný monitor s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

ASUS ROG Strix XG27VQ: zakrivený herný monitor s obnovovacou frekvenciou 144 Hz

 

ASUS predstavil 27" ROG Strix XG27VQ s plne zakriveným panelom Full HD a obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Novinka je určená špeciálne pre hráčov multiplayer online hier, ako League of Legends alebo Dota 2.

Vychutnajte si zakrivenie

ROG Strix XG27VQ je vybavený zakriveným 27" panelom, ktorý rozširuje zorné pole užívateľa, čo mu umožňuje ponoriť sa viacej do hry. Vďaka zakriveniu je každý bod obrazovky ďaleko od očí hráča, čo znamená pohodlné prezeranie obrazovky nielen pre nekonečné herné maratóny, ale aj pre dokonalý zážitok zo sledovania.

144 Hz obnovovacia frekvencia a ASUS Extreme Low Motion Blur pre plynulé hranie

Vďaka obnovovacej frekvencii 144 Hz nie sú rýchlo sa pohybujúce obrázky pre ROG Strix XG27VQ problémom. ROG Strix XG27VQ je vybavený technológiou ASUS Extreme Low Motion Blur, ktorá eliminuje rozmazanie pohybu, čím su pohybujúce objekty ostrejšie. Adaptívna synchronizácia (FreeSync) prináša jemnejší a rýchlejší herný obraz a zabraňuje zaseknutiu obrazu tým, že sa synchronizuje s grafickou kartou a minimalizuje vstupné oneskorenie.

Herný dizajn a vlastná svetelná projekcia

Vďaka svojmu charakteristickému aerodynamickému dizajnu a stojanu s tromi ramenami pokračuje ROG Strix XG27VQ v dizajnovom odkaze monitorov ROG. Je tiež vybavený ASUS Aura RGB na zadnej strane a ponúka niekoľko režimov osvetlenia, ktoré poskytujú nadčasovú a štýlovú kulisu pre akékoľvek herné prostredie.
ROG Strix XG27VQ má tiež jedinečnú funkciu projekcie svetla, ktorá umožňuje hráčom vytvárať a upravovať vlastné podpisové svetlo. Balík obsahuje aj dve šablóny loga ROG a jednu čistú šablónu, ktorú si môžu užívatelia prispôsobiť.

ASUS GamePlus a ASUS DisplayWidget

ROG Strix XG27VQ obsahuje klávesové skratky ASUS GamePlus pre lepšiu hrateľnosť. Prekryvná grafika krížového zameriavača ponúka štyri rôzne možnosti, zatiaľ čo časovač umiestnený v ľavej časti obrazovky pomáha hráčom sledovať uplynulý čas. Počítadlo FPS informuje o plynulosti aktuálnej hry a funkcia zarovnania zobrazuje v každom rohu monitora na obrazovke tri zarovnávacie čiary, takže používatelia nemusia odhadovať správne zarovnanie pri vytváraní konfigurácie viacerých monitorov.

ASUS DisplayWidget je intuitívny softvérový nástroj, ktorý umožňuje hráčom jemne doladiť nastavenia alebo konfigurovať ASUS GameVisual, App Sync a Blue Light Filter. Aj keď tieto nástroje môžete nastaviť pomocou OSD alebo navigačného joysticku a tlačidiel, ASUS DisplayWidget vám umožňuje prístup k týmto nastaveniam a ich používanie omnoho rýchlejšie a ľahšie. GameVisual prináša až sedem predvolených režimov zobrazenia (MOBA, RTS / RPG, FPS, sRGB, Racing, Landscape a Cinema), čím optimalizuje vizuálne zobrazenie rôznych typov hier.

ROG Strix XG27VQ sa už predáva v Českej republike a na Slovensku za cenu 11 990, - Kč alebo 449 EUR s DPH.

Technické parametre
Velikost panelu (úhlopříčka) 27" (68,4 cm) širokoúhlý (16:9)
Skutečné rozlišení / obnovovací frekvence 1920 x 1080, 144Hz
Doba odezvy 4 ms (šedá-šedá)
Technologie Adaptive-Sync Ano, 48~144 Hz
GameVisual Ano (Režimy FPS, RTS/RPG, Racing, sRGB, Kino, Krajina, MOBA)
GamePlus Ano (Zaměřovač, časovač, počitadlo FPS, funkce zarovnání displejů)
Herní klávesové zkratky 5-směrný joystick OSD nabídky, GamePlus, GameVisual
Vstupy / Výstupy 1 x Dual-Link DVI
1 x HDMI (Podpora Adaptive-Sync/ FreeSync)
1 x DisplayPort (Podpora Adaptive-Sync/ FreeSync)
Jack pro sluchátka
Barva šasi Červená a tmavě šedá
Mechanická konstrukce Úhel náklonu: +20° ~ -5°
Úhel natočení: +50° ~ -50°
Výškové nastavení: 0~100 mm
VESA adaptér 100 x 100 mm
Rozměry 564,1 x (383,7~503,7) x 253,7bmm
Hmotnost Netto: 5,6 kg
Brutto: 7,9 kg
Speciální funkce Speciální funkce Zakřivený monitor
Extrémní nízké rozmazání pohybu
Aura RGB
DisplayWidget
Technologie GameFast Input
Zdroj: ASUS, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk