MSI X399 SLI PLUS - Stvorená pre profesionálov

MSI X399 SLI PLUS - Stvorená pre profesionálov

MSI uvádza novú základnú dosku pre profesionálnych používateľov X399 SLI PLUS, ktorá vyniká ako bohatou konektivitou tak odolnými súčiastkami. Aké ďalšie možnosti ponúka?

Už na prvý pohľad zaujme čierne PCB, ktorým sa vyznačujú základné dosky MSI z radu pre profesionálov. Komu by sa zdala čierna nedostatočne atraktívna, má možnosť prispôsobiť si vonkajší vzhľad RGB podsvietením.

Ako názov napovedá základná doska je osadená čipsetom X399, ktorý dopĺňa socket TR4 určený pre procesory AMD Threadripper. Nad ním je umiestený masívny chladič napájania procesora a po stranách socketu sa nachádza 8 slotov pre moduly operačnej pamäte. Moduly môžu mať celkovú kapacitu až 128GB a operovať na frekvencii 3600MHz. O nedostatok konektorov v zadnom panele sa báť nemusíte. PS/2 port, 2 USB 2.0 konektory, 8 USB 3.1 Type A Gen1 konektorov, LAN, USB 3.1 Type A a Type C porty a pozlátené audio konektory s optickým výstupom sú zárukou bezproblémového pripojenia rôzneho príslušenstva.

Procesory Threadripper sa vyznačujú veľkým počom PCI Express liniek a X399 SLI PLUS z toho naplno ťaží. Všetky štyri PCI Express sloty sú 16-rýchlostné pričom dva z nich sú vyrobené z odolného kovu aby vydržali nápor aj ťažších grafických kariet. Podpora SLI a Crossfire je samozrejmosťou. O rýchle úložisko sa stará trojica M.2 slotov, ktoré zároveň plnia funkciu chladiča pre vysoký výkon NVMe diskov.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Odber noviniek

Gamesite.sk
Zoznam.sk