Herné myši, ktoré vás nezruinujú

Herné myši, ktoré vás nezruinujú

 

Dnes už nepredstavuje žiadny problém kúpiť myš na bežné účely, ako je surfovanie po Internete a ďalšie operácie s počítačom. Čo ak sú ale vaše nároky vyššie a nechcete pritom zruinovať svoj rozpočet? Hľadáte spoľahlivú myš na špecializované programy a taktiež takú, ktorá sa presadí na virtuálnom bojisku?

Ponuka značky Zalman zahŕňa aj dve optické myši s ergonomickým dizajnom, určené pre herné prostredie. Nesú označenie ZM-M501R a ZM-M600R. Vďaka špeciálnemu profilu a dizajnu sú určené ako pre pravákov, tak aj ľavákov. Myši sa vyznačujú jednoduchým dizajnom, nemajú nič zbytočné navyše, a nepatria preto medzi drahé herné vybavenie. Sú perfektnou voľbou pre široké publikum používateľov, ktorí hľadajú spoľahlivé a zároveň cenovo dostupné zariadenie.

Jednoduchosť víťazí nad všetkým

Myš Zalman ZM-M501R váži 140 g a jej rozmery sú 124 × 66,5 × 39 mm. Výrobca dodáva k tejto myši aj dodatočné 20g závažie, ktoré slúži na individuálne nastavenie podľa preferencií používateľa. Myš má 7 tlačidiel pre 9 rôznych funkcií.

Pre náročných používateľov

Myš ZM-M600R je symetrické zariadenie s identickým tvarom. Nemá bočné tlačidlá “späť” a “vpred”. Preto sa ľaváci nemusia báť, že nechcene tieto tlačidlá stlačia. Tlačidlo pod kolieskom je označené písmenom “Z” a je určené pre rolovacie funkcie. Hmotnosť myši je 90 g a rozmery má 63 × 115 × 38 mm. Tieto vlastnosti ju predurčujú na používanie s notebookom.

Testované komponenty

Myš M501R používa overený senzor Avago A3050 so štyrmi úrovňami DPI, od 800 do 4 000, a pracuje s frekvenciou snímkovania 500 Hz. Na zmenu citlivosti upozorní LEDka. Pokiaľ máte vyššie nároky, potom je tu myš M600R s rozlíšením od 600 do 4 000 DPI, ktorá je určená pre hráčov, ktorí vyžadujú vyššiu precíznosť. Senzor Avago 3090 s 32bitovým procesorom ponúka rýchle reakčné časy a frekvenciu snímkovania až 1 000 Hz. Obe myši používajú spínače Omron. Odolnosť je v prípade M 501R päť miliónov kliknutí, u 600R je to až dvadsať miliónov kliknutí.

Doporučená koncová cena je pre myš ZM-M501R 12 EUR vrátane DPH a pre myš ZM-M600R 24 EUR vrátane DPH.

Zdroj: Zalman

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk