ADATA uvádza PCIe Gen3x2 M.2 SSD disk XPG SX6000

ADATA uvádza PCIe Gen3x2 M.2 SSD disk XPG SX6000

 

Dvojitý výkon oproti SATA SSD diskom za takmer rovnakú cenu.

ADATA Technology dnes uviedla SSD disk XPG SX6000. Disk má veľkosť M.2 a dosahuje rýchlosť až 1000MB/s pre čítanie a 800MB/s pre zápis, čo je s rezervou dvojnásobok bežných prenosových rýchlostí SSD diskov s rozhraním SATA bez toho, aby došlo k výraznému zvýšeniu ceny. Nielen týmto vysokorýchlostným kompaktným M.2 diskom cieli spoločnosť ADATA na hráčov a používateľov, ktorí si zostavujú svoje počítače sami. SX6000 spĺňa nároky špecifikácie NVMe 1.2 a je k dispozícii v kapacitách až 1TB, to všetko za priaznivú cenu. V ponuke tak dopĺňa starších, no stále obľúbených kolegov SX7000, SX8000 a SX9000.

Dvojnásobná rýchlosť za takmer rovnakú cenu

Najväčšia výhoda SSD disku SX6000 spočíva vo výbornom pomere cena-výkon. Vďaka použitiu obvodov 3D TLC NAND, radiča Realtek, technológie NVMe 1.2 a rozhraniu PCIe Gen3x2 dosahuje disk rýchlosť až 1000MB/s pre čítanie a 800MB/s pre zápis. V porovnaní s typickými rýchlosťami SATA III SSD diskov, ktoré disponujú 500MB/s a 400MB/s, to znamená dvojnásobný výkon. Cena za disk s rovnakou kapacitou pritom vzrástla o menej než 10%. Moderné základné dosky navyše majú dva alebo štyri M.2 sloty, zatiaľ čo ešte pred dvomi rokmi sa M.2 slotom mohli pochváliť len niektoré dosky, a to nanajvýš jedným. Preto sa PCI M.2 SSD disky čoskoro stanú normou. SX6000 tento trend potvrdzuje okrem iného aj svojou cenovou dostupnosťou a vysokými rýchlosťami, vďaka čomu funguje skvelo ako systémový a dátový disk.

Perfektný upgrade alebo ďalšia možnosť v mnohých variantoch

ADATA vyrába SSD disk SX6000 v kapacitách 128GB, 256GB, 512GB a 1TB. Všetky modely sú o menej než 10% drahšie než SATA III SSD disky odpovedajúcej kapacity. Pre majiteľov PC, ktorí hľadajú hmatateľné zlepšenie oproti SATA III, je SX6000 zmysluplným upgradom.

Nabitý funkciami a dlhou výdržou

SX6000 obsahuje širokú škálu funkcií pre zlepšenie výkonu a výdrže obvyklých aj v ďalších ADATA a XPG SSD diskoch. Rozloženie opotrebenia, DRAM Cache a SLC Caching zaisťujú lepšie rozloženie výkonu a umožňujú udržať vysoký výkon aj v špičkách, kedy je disk zamestnaný náročnými úlohami, ako sú presuny AAA hier alebo rendering videa. Hoci iné PCIe M.2 SSD disky môžu byť rýchlejšie, SX6000 jednoducho prekonáva SSD disky s rozhraním SATA a samozrejme necháva ďaleko za sebou všetky mechanické disky, oproti ktorým je desaťkrát rýchlejší.

Od spoločnosti ADATA sme si vyžiadali informácie ohľadom ceny tejto novinky. V čase publikovania článku nemáme tieto údaje k dispozícii.

Zdroj: ADATA

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk