Acer predstavil svoje novinky z rád Predator, Chromebook, Nitro a Swift

Acer predstavil svoje novinky z rád Predator, Chromebook, Nitro a Swift

 

Acer uviedol 65" veľkoformátový herný monitor Predator s NVIDIA G-SYNC, Chromebook 11 - skvelý pre produktívnu prácu a zábavu, nový herný notebook Nitro 5 a nový Swift 7 - najtenší notebook na svete.

Predator Big Format Gaming Display

65" monitor Predator Big Format Gaming Display (BFGD) sa môže pochváliť nekompromisnými hernými špecifikáciami, ktoré od herných monitorov Predator používatelia očakávajú. Využíva technológiu NVIDIA G-SYNC s variabilnou obnovovacou frekvenciou, ktorá poskytuje mimoriadne plynulé hranie bez trhania a otvárania obrazu, rovnako ako extrémne nízku latenciu pri rozlíšení 4K a obnovovaciu frekvenciu 120 Hz. Plné pole priameho podsvietenia prináša špičkový jas až 1 000 nitov a lokálne stmievanie poskytuje vyšší kontrast, hlbšie úrovne čiernej a svetlejšie úrovne bielej farby.

Ovládanie zábavných funkcií a chytrej domácnosti pomocou NVIDIA SHIELD

Predator BFGD má integrované funkcie NVIDIA SHIELD, takže hráči môžu ľahko prepínať medzi hernými a inými formami zábavy. Pribalený diaľkový ovládač a herný ovládač umožňujú jednoduché ovládanie a prístup k filmom a televíznym programom z najpopulárnejších streamovacích aplikácií. Všetko je možné ovládať hlasom vďaka podpore asistenta Google Assistant, ktorý tiež umožňuje ovládanie chytrej domácnosti. Variabilná obnovovacia frekvencia u technológie G-SYNC zodpovedá obnovovacej frekvencii obrazovky, aby sa dosiahla skutočná frekvencia ako pri zdroji signálu, takže je video obsah prezentovaný tak, ako režiséri pôvodne zamýšľali, že má byť videný.


Acer oznámil, že do vybraných notebookov Aspire, Spin, Switch a Swift, rovnako ako do all-in-one počítačov Aspire príde v prvom štvrťroku 2018 Amazon Alexa. Bude spočiatku k dispozícii v USA prostredníctvom aktualizácie Acer Care Center, zatiaľ čo širšia podpora sa očakáva v polovici roka 2018.

Vďaka technológii Intel Smart Sound a integrovanému DSP procesoru (Digital Signal Processor), ktorý bol navrhnutý tak, aby zvládol zvukové, hlasové a rečové interakcie, budú mnohé z najnovších notebookov a stolových počítačov podporovať Amazon Alexa, rýchlo reagovať na hlasové povely a ponúkať vysoko verný zvuk bez ovplyvnenia výkonu systému.

Hands-free produktivita, zábava a ovládanie chytrej domácnosti na počítači

S asistentkou Amazon Alexa môžu majitelia kompatibilných notebookov a stolových počítačov Acer získať viac tým, že požiadajú Alex, aby skontrolovala ich kalendár, vytvorila zoznamy a odpovedala na otázky; bavte sa tým, že požiadate Alex, aby prehrala vašu obľúbenú hudbu, podcasty alebo audioknihy; a spravujte zariadenie inteligentnej domácnosti ovládaním svetiel, termostatov a domácich spotrebičov pomocou hlasových príkazov na Alex.

Notebooky, ako sú Switch 7 Black Edition a Spin 5 s technológiou Acer Purified.Voice a štyrmi digitálnymi mikrofónmi podporujú rozpoznávanie hlasu na diaľku až do vzdialenosti 2,74 m, zatiaľ čo u iných s duálnymi mikrofónmi budú užívatelia môcť aktivovať Alex zo vzdialenosti 0,91 m. Všetky podporované konvertibilné notebooky a notebooky 2v1 sú dodávané s dopredu smerujúcimi reproduktormi a poskytujú tak dokonalý zvukový zážitok.

Nový 4K UHD projektor Acer V6820M/i bude spolupracovať s Amazon Alexa

Vedľa monitora vzduchu Acer Air Monitor, ktorý už s asistentkou Alexa spolupracuje, budú nové 4K UHD projektory V6820M a V6820i prvými svojho druhu s podporou Amazon Alexa. Teraz budú súčasťou chytrej domácnosti a užívatelia môžu ovládať projektor po aktivácii zručností Acer Projector Smart Home tým, že na zariadenia, ako je Echo alebo kompatibilný počítač Acer dajú Alexa príkazy: "Alexa, turn on the projector," "Alexa, select HDMI as the projector source, "alebo" Alexa, change projector display mode to bright. "

Vďaka bezdrôtovému projektoru Acer V6820M/i si môžu filmoví fanatici skutočne vychutnať kino doma s intenzívnym ostrým obrazom s uhlopriečkou 120" a s rozlíšením 4K UHD (3 840 × 2 160 px). Projektor V6820M/i je kompatibilný so signálmi HDR a Rec. 2020, podporuje štandard Rec. 709 pre presnosť farieb ako v kine a je vybavený portom HDMI 3D pre 3D domáce kino. Projektor zabezpečuje, aby bol obraz dokonalej plynulý aj v rýchlo sa meniacich scénach a to vďaka systému interpolácie rámcov Acer AcuMotion, ktorý vypočíta a vygeneruje medziľahlé rámce a vkladá ich do existujúcich snímok pre dosiahnutie úplne plynulého pohybu. Projektor V6820M/i môže pracovať aj s extrémne nízkou úrovňou hluku 19 dBA (tichý režim), takže pri prehrávaní budete počuť aj ten najtichší šepot.


Chromebook 11

Nový Acer Chromebook 11 (CB311-8HT / CB311-8H) ponúka 11,6" displej v ľahko prenosnej bezventilátorovej konštrukcii, takže sa skvele hodí pre spotrebiteľov i rodiny, ktoré striedajú zariadenia alebo do zdieľaných priestorov. Navyše k nemu môžete pripojiť periférne zariadenia, nabíjať telefóny a ďalšie zariadenia a dokonca aj zdieľať obsah na veľkom monitore vďaka dvom portom USB typu C.

Urobte viac s Google Chrome; 10hodinová výdrž na batériu a vysoký, tichý výkon

Acer Chromebook 11 (CB311-8H / T) poskytuje ľahký prístup k ekosystému Google vrátane Disk Google, Gmail a mnohých užitočným aplikáciám a rozšíreniam Chrome. Acer Chromebook 11 tiež bude plne podporovať Google Play pri štarte, takže používatelia budú mať prístup k miliónom Android aplikácií v obchode Google Play pre viac zábavy, aby sa mohli vzdelávať, zostať v spojení a byť produktívny. Navyše si užívatelia nebudú musieť na cesty brať napájací adaptér, keďže nový Acer Chromebook 11 poskytuje na jedno nabitie až 10hodinovú výdrž na batériu. Užívatelia tiež môžu v Chromebooku 11 využívať viac aplikácií a záložiek naraz, pretože vďaka najnovším procesorom Intel Celeron poskytuje vysoký výkon. Acer Chromebook 11 je dodávaný so 4 GB operačnej pamäte a s 16GB alebo 32GB eMMC úložiskom. Bezventilátorový dizajn zariadenia mu umožňuje úplne tichý chod, preto je skvelou voľbou do spoločných priestorov, ako je rodinná izba, knižnica alebo kaviareň.

Zostaňte pripojení k perifériám bezdrôtovo

Nový Acer Chromebook 11 je vybavený dvoma portami USB 3.1 typ C Gen 1, ktoré je možné využiť na nabíjanie zariadenia i iných produktov, rýchlemu prenosu dát a pripojeniu HD displeja. Navyše môžu užívatelia používať čítačku kariet MicroSD pre prenášanie a prístup k obsahu. Acer Chromebook 11 tiež obsahuje dva porty USB 3.0 a Bluetooth 4.2. Užívatelia môžu zostať pripojení k sieti vďaka rýchlemu a spoľahlivému bezdrôtovému Wi-Fi pripojeniu 802.11ac s technológiou 2x2 MIMO.

Možnosti zobrazenia v ľahko prenosnom tele

Acer Chromebook 11 má 11,6" IPS displej, ktorý je k dispozícii buď v dotykovej (CB311-8HT) alebo nedotykovej (CB311-8H) verzii s rozlíšením 1 366 × 768 px, pričom poskytuje ostrý a čitateľný text, rovnako ako živé, jasné video a fotografie. Kamera s vysokým dynamickým rozsahom jasu (HDR) vyhotovuje čisté a jasnejšie fotografie, rovnako ako videá pre Google Hangouts a webové konverzácie. Dvojica stereofónnych reproduktorov a integrovaný mikrofón vylepšujú vďaka vysoko kvalitnému zvuku zážitky z komunikácie prostredníctvom webovej kamery. Vďaka tenkému a ľahko prenosnému telu je Acer Chromebook 11 ideálny pre používanie prakticky kdekoľvek; je tenký iba 18,15 mm a váži len 1,1 kg.

Acer Chromebook 11 zjednodušuje zabezpečenie a spoluprácu

Chromebooky sa ľahko ovládajú a sú ideálne pre zdieľanie medzi viacerými užívateľmi. Tí sa jednoducho prihlásia do svojho Google účtu, aby získali prístup k svojim službám, ako je Gmail, Dokumenty Google, k aplikáciám, rozšíreniam, záložkám a ďalším informáciám. Chrome OS poskytuje ďalšie zabezpečenie, pretože je automaticky aktualizovaný, aby sa chránil pred neustále meniacimi sa on-line hrozbami. Mnoho užívateľov Chromebookov ukladá svoje súbory na Disk Google, ktorý sa stará o ochranu súborov, dokumentov a fotografií v bezpečí cloudu. Tiež zaisťuje, že bude vždy k dispozícii najnovšia verzia súboru alebo dokumentu a to aj v prípade, že je Chromebook stratený či ukradnutý.

Cena a dostupnosť

Niekoľko modelov z radu Acer Chromebook 11 (CB311-8HT / CB311-8H) bude v oblasti EMEA k dispozícii v marci za ceny od 249 €.


Nitro 5

Nekompromisný výkon a kontrola

Acer Nitro 5 je vybavený najnovšou grafickou kartou AMD Radeon RX560 pre rýchlejšie vykresľovanie, vylepšené osvetlenie a textúrované detaily, takže sa používatelia môžu ponoriť do vzrušenia na obrazovke. Hráči budú ťažiť z najnovších mobilných procesorov AMD Ryzen úžasný výkon, či už sa jedná o hranie, tvorbu obsahu alebo prácu s viacerými aplikáciami naraz. Interné SSD notebooku Nitro 5 je k dispozícii s kapacitou až 512 GB a ponúka tak veľa priestoru pre ukladanie najnovších herných titulov, hudby a filmov. Bleskovo rýchla pamäť DDR4 SDRAM RAM s kapacitou až 32 GB v kombinácii s SSD znamená rýchle bootovanie, načítanie a reštartovanie počas pár sekúnd, aby sa hráči mohli okamžite dostať do akcie. Keď budú v zápale boja, umožní im nástroj Acer NitroSense sledovať CPU / GPU a prostredníctvom Acer CoolBoost upravovať otáčky ventilátora pre ich udržanie v optimálnych hodnotách.

Navrhnutý pre vizuálne zvádzanie

Šasi notebooku Nitro 5 sa môže pochváliť horným krytom s elegantnou, laserom vytvorenou textúrou, ktorá dodáva tomuto hernému notebooku odvážny vzhľad. Matné, karmínovo červené pánty sú nádherné a napriek tomu s decentným akcentom, ktorý krásne ladí s futuristickým dizajnom podsvietenej klávesnice. Úžasný vzhľad sa neobmedzuje len na exteriér. 15,6" Full HD IPS displej zobrazuje úžasné zábery s ostrými detailmi a umožňuje užívateľom presne sledovať krviprelievanie, ktoré uštedrí svojim nepriateľom. Pre lepšiu on-line spoluprácu ponúka predná HD webkamera užívateľom možnosť debatovať nad stratégiou tvárou v tvár a po skončení zápasu spoločne oslavovať. Užívatelia tiež môžu ľahko streamovať naživo hry pomocou nástroja Mixer, priamo z hernej lišty v systéme Windows 10 a to jednoduchým stlačením kombinácie klávesov Win + G.

Pohlcujúce vzrušenie a pripojenie

Pre zážitok z hrania hier ponúka Acer Nitro 5 jemne vyladené vysoko kvalitné reproduktory s technológiami Dolby Audio Premium a Acer TrueHarmony. To poskytuje hráčom potrebnú výbavu na to, aby sa mohli zamerať na sebemenší zvuk signalizujúci vychádzanie útočníkov von zo skrýše a mohli si vychutnať rezonujúce výbuch starostlivo umiestnené nášľapné míny. Notebook Nitro 5 je vybavený všetkými podpornými technológiami a možnosťami pripojenia, ktoré príležitostný hráč potrebuje: rýchlu a spoľahlivú bezdrôtovú dvojstreamovú Wi-Fi 802.11ac, celou radou portov vrátane mimoriadne rýchleho USB-C, rozhrania HDMI 2.0 a gigabitového ethernetu, vďaka čomu môžu používatelia vstúpiť do akejkoľvek arény plne pripravení splniť každú misiu na najvyššej úrovni.

Cena a dostupnosť

Acer Nitro 5 bude v oblasti EMEA k dispozícii v apríli za ceny od 1 099 €.


Swift 7

Vždy pripojený

Unikátna štíhla konštrukcia notebooku Acer Swift 7 je len začiatkom z ponúkaných nových funkcií. Rýchle vstavané 4G LTE pripojenie Intel XMM zaisťuje, že sú užívatelia neustále pripojení k sieti a produktívny, čo uvítajú obzvlášť profesionáli, ktorí chcú na cestách eliminovať únavné problémy s bezdrôtovým pripojením, aby sa mohli sústrediť na danú úlohu. Okrem slotu pre kartu Nano SIM sa môže Swift 7 pochváliť technológiou ESIM, ktorá umožňuje stiahnutie a aktiváciu ESIM profilov. Swift 7 je dodávaný s profilom spoločnosti Transatel, ktorý poskytuje až 1 GB bezplatných dát po dobu jedného mesiaca a to v 48 krajinách, čo užívateľom pomôže okamžite začať, zatiaľ čo ďalšie dátové plány možno aj počas ciest po celom svete ľahko zakúpiť podľa potreby prostredníctvom aplikácie Mobile Plan. Bezdrôtové pripojenie 802.11ac s technológiou 2x2 MIMO potom poskytuje spoľahlivé a rýchle pripojenie v kancelárii alebo v domácej sieti.

Silný aj krásny

Vďaka procesoru Intel Core i7 siedmej generácie poskytuje Swift 7 neuveriteľný výkon, bezproblémové zážitky s Windows 10 a až 10 hodinovú výdrž na batériu. Kapacita 256 GB rýchleho PCIe SSD úložiska ponúka dostatok priestoru pre uchovanie dôležitých súborov na dosah užívateľa, zatiaľ čo 8 GB pamäte LPDDR3 zaisťuje hladkú a plynulú prácu s viacerými aplikáciami naraz. Čítačka odtlačkov prstov umožňuje bezpečnejšie prihlasovanie bez zadávania hesla prostredníctvom Windows Hello. Hliníkové unibody šasi notebooku Swift 7 je príjemné na pohľad a jemné na dotyk, ideálne pre profesionálov, ktorí hľadajú sofistikovaný vzhľad. Nový displej s vysokým rozlíšením Full HD a technológiou IPS bol zväčšený na 14" a môže sa pochváliť technológiou Acer Color Intelligence pre verný a jasný obraz pri pohľade z akéhokoľvek uhla, rovnako ako dotykovou obrazovkou a touchpadom CORNING Gorilla Glass NBT. Písanie nebolo nikdy jednoduchšie vďaka podsvietenej klávesnici notebooku Swift 7, ktorá je veľmi praktická v podmienkach slabého osvetlenia, ako sú medzinárodné lety na dlhé vzdialenosti alebo jazda vlakom.

Spin 3: Zaujme na prvý pohľad

Acer tiež predstavil nový omladený notebook Spin 3 (SP314-51), ktorý je určený pre používateľov hľadajúcich všestranné zariadenie pre celodennú produktívnu prácu a zábavu. Jeho odolné 360° pánty s duálnym momentom umožňujú plniť funkciu notebooku, tabletu, displeja a dokonca poskytujú režim stan šetriaci priestor na stole a to všetko v jedinom zariadení. Teraz je Spin 3 osadený výkonným procesorom Intel Core ôsmej generácie a môže sa pochváliť pôsobivými možnosťami ukladania dát, vďaka čomu spája výnimočný výkon s jednoduchou prenosnosťou. Poskytuje pre prácu i zábavu na cestách až 12 hodinovú výdrž na batériu a je vybavený dvoma dopredu hrajúcimi reproduktormi s technológiou Acer TrueHarmony. 14" displej notebooku Spin 3 prináša vďaka technológii IPS živý obraz s rozlíšením Full HD, čo umožňuje na displeji zobraziť výnimočné detaily.

Cena a dostupnosť

Acer Swift 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v apríli za ceny od 1 699 €.
Acer Spin 3 bude v oblasti EMEA k dispozícii v januári za ceny od 649 €.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk