CES 2018 - Dell predstavil tohtoročné modely z rady XPS

CES 2018 - Dell predstavil tohtoročné modely z rady XPS

 

Na veľtrhu Consumer Electronic Show (CES), ktorý prebieha tento týždeň v Las Vegas, predstavila spoločnosť Dell viaceré hardvérové aj softvérové novinky. Najväčšiu pozornosť pútajú nové modely notebookov XPS 13, ktoré získali ocenenie CES 2018 Innovation Award Honoree.

Okrem novej generácie Ultra HD displeja InfinityEdge 4K s vysokým rozlíšením, zaujmú notebooky XPS 13 na prvý pohľad tenšími okrajmi a atraktívnym dizajnom. Popri tradičnej kombinácii striebornej s čiernou sú nové modely k dispozícii aj v zlatej a v snehovo bielej farbe. Vďaka tepelnej izolácii GORE – rovnakému materiálu, aký bol použitý pre rozptýlenie tepla vo vozidle Mars Rover – sa notebooky neprehrievajú ani pri vysokej pracovnej záťaži.

Najnovšie modely Dellu sú nielen dizajnovo atraktívne, ale obsahujú viaceré inovácie, ktoré zlepšujú výkon, funkčnosť a celkovú zákaznícku skúsenosť. „Pod nádherným obalom sa ukrývajú možnosti, ktoré od základu prekopávajú naše vnímanie osobných počítačov a prinášajú ľuďom možnosti, aké očakávajú – a o akých mnohí nikdy ani nesnívali,“ povedal Sam Burd, prezident Dellu pre klientské riešenia.

Na základe rastúceho dopytu po tenkých, ľahkých a výkonných mobilných zariadeniach, uvádza Dell na trh prvý notebook XPS 15 typu 2v1, ktorý v sebe kombinuje vysoký výkon s atraktívnym dizajnom a možnosťou ovládania cez dotykový displej. Ide o najmenšie a najtenšie 15,6-palcové zariadenie 2v1 svojho druhu určené pre náročné aplikácie.

Modely XPS 15 2v1 majú magnetickú klávesnicu Maglev a využívajú 8. generáciu procesorov Intel Core, ktoré kombinujú vysoký výpočtový výkon s rýchlou grafikou Radeon RX Vega M. Dell v týchto zariadeniach používa Ultra HD displeje InfinityEdge 4K, ktoré napriek hrúbke iba 16 milimetrov poskytujú ultra vysoké rozlíšenie a jasné farby. Prémiové materiály vrátane uhlíkových vlákien a skla Gorilla Glass 4 od firmy Corning, zvyšujú odolnosť prenosných počítačov a dodávajú im futuristický vzhľad.

Notebooky XPS a vybrané modely Inspiron, umožnia svojim majiteľom prostredníctvom funkcií Dell Cinema vychutnať si filmy a televízne šou v kvalite podobnej zážitku v kine. Nástroj CinemaColor umožňuje dekódovať a zobrazovať HDR (High Dynamic Range) obsah ostrejšie, s lepšími detailmi a živšími farbami, zatiaľ čo CinemaSound zabezpečuje realistickejšiu reprodukciu zvuku. Skvelú používateľskú skúsenosť s video obsahom dotvára softvérové riešenie CinemaStreaming, ktoré optimalizuje online streamovanie.

Okrem hardvérových noviniek prezentuje Dell na výstave CES aj nový softvér pre integráciu počítačov a smartfónov. Dell Mobile Connect, ktorý umožňuje používateľom z PC telefonovať, posielať správy, dostávať notifikácie, aj kompletne zrkadliť mobil a pristupovať k Android aplikáciám cez počítač, sa bude dodávať predinštalovaný na všetkých nových spotrebiteľských počítačoch Dellu.

Zdroj: TS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk