CES 2018 - Corsair predstavil celý rad bezdrôtových periférií

CES 2018 - Corsair predstavil celý rad bezdrôtových periférií

Obľúbená značka Corsair, známa hlavne pre svoje počítačové komponenty, periférie a po novom aj počítačové zostavy na tohtoročnom CES nezaháľa a predstavila celý rad bezdrôtových doplnkov.

Medzi tieto zariadenia patrí mechanická klávesnica K63 Wireless, K63 Gaming Lapboard, herná myška DARK CORE RGB a podložka MM1000 Qi Wireless s podporou bezdrôtového nabíjania. Celý rad je poháňaný technológiou Corsair UNPLUG and PLAY.


Klávesnica K63 Wireless a K63 Gaming Lapboard


Nová bezdrôtová mechanická klávesnica K63 Wireless, ktorá na CES získala aj ocenenie CES 2018 Innovation Award, prináša kvalitu, výkon a spoľahlivosť spínačov CHERRY MX Red do sveta bezdrôtových periférií. Pripojenie však nie je možné iba cez ultra rýchle 2.4 GHz wifi, či Bluetooth, optimalizované pre hráčov, ale aj cez bežný USB kábel. K63 Wireless zaznamenáva stlačenia kláves a príkazy okamžite pri drôtovom, ale aj bezdrôtovom pripojení bez rozdielu. V spojení s nabíjateľnou batériou, ktorá vydrží až 75 hodín poskytne K63 Wireless dosť šťavy aj pre tie najdlhšie herné posedenia. Samozrejme, nešlo by o hernú klávesnicu, keby neponúkala LED podsvietenie nastaviteľné cez program CORSAIR Utility Engine (CUE), hoci v tomto prípade ide len o jednofarebné vyhotovenie v modrej.


Samozrejme, nestačí ponúkať iba bezdrôtové pripojenie, ale treba ho aj ochrániť proti zvedavým ľuďom či hackerom. Preto ponúka K63 Wireless silné zabezpečenie vďaka šifrovaniu 128-bit AES encryption. Tenkeyless rozloženie tejto klávesnice je perfektné pre čistý a moderný herný stôl, ale vďaka spojeniu s doplnkom K63 Wireless Gaming Lapboard je možné z nej spraviť skvelého spoločníka do obývačky, či na gauč. Klávesnica presne pasuje do K63 Lapboardu, ktorý pridáva podložku pod myš, a tak aj možnosť používať s ňou myšku priamo na nohách, pohodlne usadený na gauči.


Dark Core RGB myš


Okrem klávesnice bola predstavená aj nová bezdrôtová herná myška Corsair Dark Core RGB, ponúkajúca podobné možnosti pripojenia ako klávesnica K63. So senzorom ponúkajúcim až 16000 DPI si v nej nájde skvelého spoločníka každý hráč. Vďaka svojmu ergonimickému tvaru sa okamžite zabýva v každej ruke a jej tvar si môžu hráči navyše prispôsobiť za pomoci dvoch vymeniteľných magnetických bočných gripov. Dark Core RGB, ako už jej meno napovedá, ponúka RGB podsvietenie v troch separátnych zónach, ktoré sú ako pri všetkých zariadeniach Corsair, nastaviteľné cez softvér CUE. Vďaka tomu si môžu hráči svoje periférie farebne zosúladiť presne podľa svojich predstáv. Dark Core RGB ponúka vstavanú batériu s výdržou až 24 hodín, ale vďaka možnosti pripojiť ju aj káblom sa hráči nikdy neocitnú v situácií, keď by nemali ako ovládať svoje herné postavy.


MM1000 Qi podložka pod myš


Pre tých, ktorý si zamilovali bezdrôtový život a chcú používať napríklad bezdrôtové myši až do konca života, bez nutnosti ich nabíjať, alebo pripájať káblom, ponúka Corsair novinku vo forme podložky MM1000 Qi. Tá totiž ponúka Qi bezdrôtové nabíjanie pre všetky zariadenia, ktoré túto funkciu podporujú a v spojení so špeciálnou edíciou myšky Dark Core RGB SE už nebudú musieť hráči v živote pripájať svoju myš na nabíjačku, alebo v nej meniť batérie. Keby vaše zariadenia Qi nabíjanie nepodporovali, obsahuje balenie s podložkou MM1000 Qi Wireless nabíjačku s konektormi USB Micro-B, Typ-C a Lightning, vďaka čomu bez problémov nabijete akékoľvek zariadenie aj bez predošlej Qi podpory. Podložka ponúka povrch s rozmermi 260mm x 350mm, spodok ošetrený protišmykovou gumou, USB 3.0 pass-through, a LED indikátor nabitia.


K63 Wireless, K63 Wireless Gaming Lapboard, DARK CORE RGB a MM1000 jednoducho spolu predstavujú perfektnú možnosť, ako svoj herný priestor zbaviť káblov.

Korekcia: Peter Vnuk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk