Vrecková konzola Game Boy sa vracia späť vo veľkom štýle

Vrecková konzola Game Boy sa vracia späť vo veľkom štýle

 

Game Boy je späť a vyzerá ešte lepšie ako doposiaľ.

Či už je to NES Classic Mini, alebo Sega Mega Drive Classic je zrejmé, že staré "retro konzoly" opäť zažívajú svoj "boom". Každý z nás istotne v detstve hrával aspoň jednu osem bitovú hru a tak niet divu, že už len z nostalgie máme chuť zahrať si nejakého toho Super Maria opäť. Ako píše web Gizmodo, spoločnosť Hyperkin na CES 2018 oznámila, že do sveta vypustí nový Game Boy. Nepôjde však o novú konzolu, ale klasického Game Boy-a s novými vylepšeniami a oveľa krajším a kvalitnejším zovňajškom. 

Pracovný názov Ultra Game Boy

Zatiaľ si musíme zvyknúť na nie príliš kreatívny pracovný názov Ultra Game Boy. Či sa do budúcnosti premenuje nevieme, no dúfame, že áno. Ultra Game Boy bude celý vyrobený z hliníku a bude kompatibilný IBA s originál Game Boy hrami. Medzi tie najdôležitejšie vylepšenia patrí podsvietenie LCD displeja a zabudovaná batéria, ktorá sa bude nabíjať cez USB-C konektor. Podľa webu Gizmodo sa cena tohto zaujímavého zariadenia bude pohybovať na hodnote 100 USD (cca. 81 €), takže si určite na to našetrí takmer každý, kto ho bude chcieť mať.

Nezabúdajte však, že k hraniu budete potrebovať originál "kartridže", ktoré už v obchodoch len tak ľahko nezoženiete. Ak však budete šikovní, na stránke Ebay nájdete kopec hier za rozumný peniaz. Samozrejme, odporúčame si predávajúceho poriadne preveriť, keďže aj tu sa často krát objavujú falošné kópie hier, ktoré môžu trpieť rôznymi neduhmi (nefungujúca batéria, vypínanie hry a podobne). Pokiaľ Ebay-u neveríte, môžete ešte skúsiť nejakú občiansku inzerciu, alebo sa vybrať do Londýna na Gaming Market, ktorý sa pravidelne koná už nejaký ten piatok.

Aj web Engadget sa venoval tejto téme:

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk