Predpredaj konzoly Atari VCS začne 30. mája na Indiegogo

Predpredaj konzoly Atari VCS začne 30. mája na Indiegogo

 

Prvá skutočná konzola od Atari za posledných 25 rokov sľubuje viac než len nostalgický návrat retro hier.

Pre mnohých z mladšej generácie hráčov môžu byť pojmy ako NES či Sega Genesis veľkou neznámou. Pred viac ako 20 rokmi zúrila na hernom trhu konzolová vojna, ktorú v tom čase zúplna ovládla pôvodom kalifornská spoločnosť Atari. Vývojári zo Sunnyvale však po počiatočných úspechoch zaspali na opojných vavrínoch. Bankroty prichádzali ako na bežiacom páse a navonok to vyzeralo, že Atari sa zastavilo v čase.

Zdá sa však, že prachom zapadnutý priekopník konzolových hier konečne vstáva z popola. Očakávaný návrat Atari na konzolový trh má prepuknúť na jar 2019, keď sa spustí oficiálny predaj novej konzoly Atari VCS. Pre tých nedočkavých tu však máme dobrú správu: od 30. mája tohto roku si budete môcť tento produkt predobjednať cez crowdfundingovú platformu Indiegogo.

Pri objednávke si budete môcť vybrať z limitovanej edície „Atari VCS Collector´s Edition“, ktorej panel bude zdobený na klasický štýl dreva, alebo z čiernej verzie s názvom Onyx.

Portál Gameskinny upozorňuje, že Atari VCS nemá byť len štýlovou adaptáciou podobných „retro“ konzol, akou je napríklad NES Classic Edition. Preto bude nová vlajková loď Atari obsahovať nasledujúce funkcie:

  • rozlíšenie 4K, HDR, kapacita na 60FPS
  • Dual-band WiFi a Bluetooth 5.0
  • rozšíriteľné úložisko
  • podpora USB 3.0

Zároveň nám americká spoločnosť sľubuje aj oživenie viac než 100 retro hier, ktoré pokryjú celé spektrum klasického žánru, od Centipede až po Yars´ Revenge. Ktovie, možno sa dočkáme aj návratu legendárneho titulu E.T., pokiaľ mu niekto odpovie na jeho núdzový hovor.

Uvádzacia cena $200 (€170) môže byť na prvý pohľad prestrelená. Nadšenci klasických hier a zberatelia retro konzol však dokážu byť mimoriadne štedrí, keď sa jedná o podporu ich herných ikon, na ktoré sú často citovo naviazaní. Atari VCS nie je len herný prístroj. Je tiež zdrojom elánu pre tých, ktorí sa chcú vrátiť v čase do svojho detstva plného klasickej konzolovej zábavy, keď multiplayer znamenal potlačenie sa s kamarátom na gauči a noci prebdené pred hrubými televíznymi obrazovkami.

Situáciu ohľadom spustenia predaja Atari VCS budeme priebežne monitorovať.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk