Computex 2018 priniesol nové produkty značky ROG

Computex 2018 priniesol nové produkty značky ROG

 

ASUS na veľtrhu Computex 2018 predstavil okrem produktov pre mainstreamových používateľov aj novinky značky ROG (Republic of Gamers), pod ktorou sa rozhodol vstúpiť do nových segmentov trhu. Najviac pozornosti získal smartfón ROG Phone.

ROG Phone

Klasickým handheldom pomaly zvoní umieračik a herný segment sa stále viac orientuje na mobilné platformy Android, resp. iOS. ROG nemienilo zaspať na vavrínoch a nastúpilo do vlaku v pravý čas. Dizajnom ROG Phone pokračuje v línii výrobcu, a tak sa na tele nachádza par výrazných prvkov, ktoré určite neprehliadnete. Je však škoda, že tieto prvky nepôsobia príliš elegantne a jasne vymedzujú okruh potenciálnych používateľov. Tých poteší vysoký výkon, ktorý zariadeniu dodáva osemjadrový procesor Snapdragon 845 a grafický akcelerátor Adreno 630. Procesor je navyše vďaka pokročilému systému chladenia GameCool pretaktovaný na 2,96GHz.

Dominantou smartfónu je 6-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90Hz, 1ms odozvou a podporou HDR. Konštrukcia je uspôsobená potrebám hráčov čomu zodpovedajú špeciálne bočné porty a veľmi citlivé ovládanie. K ROG Phone výrobca dodáva aj širokú paletu príslušenstva. Zmienime napr. ovládač TwinView Dock s integrovaným displejom a dokovacou stanicou pre pripojenie k PC. K zariadeniam ROG neodmysliteľne patrí technológia Aura Sync pre manažment RGB podsvietenia a nechýba ani v ROG Phone. Bezpečné a rýchlejšie nabíjanie pri nízkych teplotách zaručuje technológia ASUS HyperCharge.

ROG Rapture GT-AX11000

ROG Rapture GT-AX11000 je prvý 10Gbitový Wi-Fi router na svete vďaka podporovanému štandard 802.11ax. Ten poskytuje 2,5x vyššie prenosové rýchlosti ako smerovače so štandardom 802.11ac. Hráčov poteší prítomnosť špeciálneho herného LAN portu, ktorý v komunikácii uprednostňuje zariadenia k nemu pripojené. Aby toho nebolo málo, router disponuje aj tlačidlom umožňujúcim zapnúť mód GameBoost, ktorý dáva v sietu prioritu herným paketom. Nechýba ani podpora súkromných herných sietí (GPN) zaisťujúca najkratšiu cestu medzi domovskou sieťou používateľa a herným serverom vo vzdialenom datacentre. Keď si tieto funkcie zosumarizujeme, zostáva nám dať len pomyselné zbohom vysokej latencii pripojenia.

ROG Thor 1200W Platinum

Prvý napájací zdroj značky ROG útočí na konkurenciu predovšetkým kvalitnými komponentami. O tom svedčí certifikácia Platinum 80 Plus, použitie japonských kondenzátorov a 135mm ventilátor s certifikáciou IP5X. Výbavu dopĺňa OLED displej, možnosť synchronizácie osvetlenia Aura Sync a až 10-ročná záruka.

ROG Strix SCAR II a Hero II

Nové edície herných notebookov značky ROG sa vyznačujú špeciálnym určením pre dané žánre hier. Zatiaľ čo SCAR II je určený pre hráčov FPS titulov, Hero II poteší hráčov MOBA hier. SCAR II okrem inovovaného dizajnu, ktorý sa vyznačuje kontrastným vekom, ponúka nové usporiadanie klávesnice s kevlarovými prvkami.

Hero II ponúka taktiež tieto inovácie a hlavným rozdielovým prvkom je usporiadanie klávesnice. Obe zariadenia disponujú aj podsvieteným RGB pásom Aura Sync v prednej časti základne. Spoločným prvkom je aj displej s obnovovacou frekvenciou 144Hz a 3ms odozvou, technológia HyperCool Pro, ktorá zaisťuje účinné chladenie komponentov, a viacnasobné Wi-Fi antény.

ROG Balteus Qi

Trend RGB podsvietení neobišiel ani podložky pod myš, no to nie je hlavná funkcie ROG Balteus Qi. Problematiky znalí používatelia podľa posledného označenia v názve ihneď zistili, že táto podložka podporuje bezdrôtové nabíjanie podľa štandardu Qi.

Zdroj: TS

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk