HTC Vive sa zbavuje káblov, do predaja prichádza bezdrôtový adaptér

HTC Vive sa zbavuje káblov, do predaja prichádza bezdrôtový adaptér

 

HTC Vive v rámci veľtrhu Gamescom oznámilo začiatok predobjednávok bezdrôtového modulu Vive Wireless Adapter. Používatelia virtuálnej reality tak získajú možnosť zbaviť sa kábla, ktorý ich púta k PC, bez toho aby museli zľaviť z nárokov na prémiovú virtuálnu realitu.

Ku každému modulu Vive Wireless Adapter navyše získajú aj dva mesiace bezplatného členstva v programe Viveport Subcription s viac ako 500 titulmi, medzi ktorými nechýba ani nová akčná hra Seeking Dawn. Predobjednávky budú spustené už 5. septembra 2018 na webových stránkach www.vive.com a v obchode Alza.sk. Cena bezdrôtového adaptéra bola stanovená na 345 €. Základné balenie obsahuje všetko potrebné pre prepojenie s headsetom HTC Vive. Pre pripojenie headsetu HTC Vive Pro bude potrebný ešte balík príslušenstva obsahujúci zodpovedajúci prepojovací kábel spolu s držiakom a penovými stielkami za 75 €.

Už pri začiatkoch HTC Vive sme mali víziu prémiovej virtuálnej reality bez káblov, čo si priali aj používatelia a firemní zákazníci. Mám radosť, že sa nám v spojení so spoločnosťami Intel a DisplayLink podarilo vytvoriť Vive Wireless Adapter, ktorý napĺňa našu víziu.

Paul Braun, generálny riaditeľ HTC Vive pre Európu

Inštalácia bezdrôtového modulu Vive Wireless Adapter je otázkou niekoľkých minút, potrebných na montáž PCI-e karty do PC a pripojenie senzora s dosahom 6 metrov a uhlom záberu 150°. Ten pracuje s technológiou Intel WiGig, ktorá funguje v nezarušenom pásme 60 GHz a pre prenos obrazu využíva XR kodek spoločnosti DisplayLink. Vďaka tomu sa používatelia môžu tešiť na nízku latenciu, vysoký výkon a hodiny prevádzky na jedno nabitie.

Napájanie adaptéra zaistí PowerBank HTC s technológiou QuickCharge 3.0, ktorú zákazníci nájdu v balení a budú ju môcť využiť aj na dobíjanie smartfónu. Ďalšie powerbanky bude možné dokúpiť.

Bezdrôtové pripojenie reprezentuje skutočný prísľub virtuálnej reality a našej hry Seeking Dawn. Seeking Dawn využíva bezdrôtovú virtuálnu realitu naplno a veríme, že posunie vnímanie VR obsahu tým správnym smerom.

Freeman Fan, zakladateľ a CEO Multiverse Entertainment

Špecifikácia:

VR kompatibilita

Vive a Vive Pro

Počítač

Desktop PC s interným PCI-e Slotem

Procesor

Intel Core i5-4590 / AMD FX 8350 (alebo lepší)

Grafická karta

Vive: NVIDIA GeForce GTX 1060 alebo AMD Radeon RX 480 (alebo lepšia)

Vive Pro: NVIDIA GeForce GTX 1060 (alebo lepšia)

Operačný systém

Vive: Windows 7, Windows 10

Vive Pro: Windows 10

Kapacita a výdrž batérie

HTC QC 3.0 PowerBanka disponuje kapacitou 10 050 mAh, ktorá zaistí 2,5h nepretržitej prevádzky VR v bezdrôtovom režime.

Čas potrebný na nabíjanie

Batéria pre HTC Vive Wireless Adapter sa dobije do plnej kapacity za menej než hodinu. Ďalšie batérie bude možné bude možné zakúpiť na Vive.com.

Bezdrôtový dosah

Až 6 m (odporúčané)

 

Zdroj: HTC Vive, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk