Acer na IFA 2018 – novinky z radu Predator a najtenší 15” notebook

Acer na IFA 2018 – novinky z radu Predator a najtenší 15” notebook

 

Ku koncu leta neodmysliteľne patrí veľtrh IFA konajúci sa každoročne v Berlíne. S akými novinkami sa naň dostavil Acer?

Acer Predator XB273K

Možnosti tohto monitoru a jeho určenie najlepšie vystihuje trojica parametrov – 4K rozlíšenie, obnovovacia frekvencia 144Hz a podpora NVIDIA G-Sync. Hráč tak dostane plnú výbavu, ktorú dopĺňa IPS panel so širokými pozorovacími uhlami s 90% pokrytím farebného priestoru DCI-P3 s hlbšou čiernou farbou.

Disponuje aj nastaviteľnými tieniacimi krytmi Acer Ergostand, ktoré znižujú vplyv okolitého ruchu na hráča. Acer Predator XB273K je taktiež vhodný pre dlhé sústávné používanie, keďže technológia Acer VisionCare pomáha chrániť zrak. Monitor sa do predaja dostane na jeseň s cenou od 1499 Eur.

Acer Nitro XV273K

Acer myslel aj na majiteľov grafických kariet AMD s podporou FreeSync, ktorou sa môže pýšiť aj monitor Acer Nitro XV273K. Kľúčové vlastnosti má totožné ako vzdialený súrodenec z rodiny Predator a to konkrétne 4K rozlíšenie, vysokú obnovovaciu frekvenciu 144Hz a IPS panel, ktorý je s 1ms odozvou vhodný aj na hranie rýchlych FPS titulov. K dispozícii bude v priebehu jesene v troch možných variantoch.

  • Nitro XV273K P (IPS, 27" UHD 144 Hz, DCI-P3 90 % WCG) od 1049 Eur
  • Nitro XV272U P (IPS, 27" WQHD 144 Hz, DCI-P3 95 % WCG) od 599 Eur
  • Nitro XF272U P (TN, 27" WQHD 144 Hz, DCI-P3 90 % WCG) od 529 Eur

Predator Thronos Gaming Chair

Nová herná stolička Thronos Gaming Chair prichádza v čiernom farebnom prevedení s bielymi alebo modrými akcentmi. Ponúka odolnú kovovú konštrukciu v výškou 1,5, ktorá umožňuje vysoké zaťaženie. Stolička je plne nastaviteľná, vybavená sedadlom s ergonomickým tvarom, opierkami pre ruky a nohy a kabínou s maximálnym uhlom sklopenia 140 stupňov.

Svojim tvarom umožňuje pohodlné používanie troch 27” monitorov a je možné do nej vložiť aj herný počítač Predator. Acer zatiaľ nezverejnil ako dostupnosť tak koncovú cenu, no jedno vieme isto – lacné to veru nebude.

Acer Aspire Z 24

Počítače typu all-in-one sú obľúbenou voľbou najmä ak plánujete umiestnenie PC v rámci domácnosti do obývacej izby. Je to najmä vďaka minimálnemu počtu potrebných káblov a čistému dizajnu. Do tejto kategórie sa radí aj nový Acer Aspire Z 24. S hrúbkou 11mm sa zmestí aj na menší pracovný stôl a elegantný lesklý kovový stojan len podčiarkuje podarený dizajn. Je vybavený 4 mikrofónmi s dosahom až 4 metre a umožňujú pohodlné používanie hlasových asistentov alebo komunikačných služieb aj s viacerými rodinnými príslušníkmi.

O výkon sa stará procesor Intel Core i7 8. generácie, grafická karta NVIDIA GeForce MX150 zvládajúca aj menej náročné tituly a podľa špecifikácie môže byť osadený až 32GB modulom Intel Optane pre rýchlejšie čítanie súborov. Dominantou je 23,8” IPS displej s FullHD (1920x1080px) rozlíšením, širokými pozorovacími uhlami a technológiami Acer BlueLightShield a Acer Flickerless umožňujúcimi úpravu miery vyžarujúceho modrého svetla. Acer Aspire Z 24 bude dostupný počas jesene za cenu od 899 Eur.

Acer Swift 5 15,6”

Acer už v minulosti predstavil viacero tenkých notebookov, no tentokrát sa Acer Swift 5 stal najtenším a zároveň najľahším notebookom s 15,6” displejom. Do tela s váhou 990 gramov a hrúbkou 15,9mm sa zároveň podarilo integrovať čítačku odtlačkov prstov s podporou Windows Hello a klávesnicu s integrovaným podsvietením.

Napriek tenkosti je Swift 5 vybavený procesormi Intel Core 8. generácie, maximálna kapacita operačnej pamäte je 16GB a rýchly NVMe PCIe SSD disk môže mať kapacitu až 1TB. Ochudobnená nebola ani portová výbava zahrňujúca USB 3.1 Typ-C konektor, dvojicu USB 3.1 Typ-A portov a HDMI výstup. Acer Swift 5 s 15,6” displejom sa do predaja dostane počas jesene za štartovaciu cenu 1099 Eur.

Zdroj: Acer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk