Odnímateľný notebook 2v1 Toshiba Portégé X30T prvýkrát na našom trhu

Odnímateľný notebook 2v1 Toshiba Portégé X30T prvýkrát na našom trhu

Toshiba oznamuje, že na prelome roka predstaví prvýkrát na našom trhu najnovší profesionálny oddeliteľný notebook 2v1 novej generácie, Portégé X30T-E. Jeho dotykový antireflexný full HD displej s uhlopriečkou 13,3" je chránený vrstvou Corning Glass a umožňuje komfortné písanie perom vybaveným technológiou Wacom AES 2.0.

Tento ľahký prístroj charakterizuje výkon 8. generácie procesorov Intel Core, rýchly SSD disk, podsvietená klávesnica plnej veľkosti, viac než pätnásťhodinová výdrž na batériu, množstvo portov v plnej veľkosti a možnosť použitia v podobe oddeleného tabletu s operačným systémom Windows 10 Pro. To všetko dopĺňa niekoľko úrovní zabezpečenia proti zneužitiu dát a odolné prevedenie, ktoré bolo overené dvoma nezávislými skúškami. Notebook spĺňa vojenské normy MIL STD 810G a v nezávislom skúšobnom ústave TÜV Rheinland Institute prešiel previerkou H.A.L.T. (Highly Accelerated Life Test), ktorá simuluje trojročné intenzívne používanie.

Variabilita použitia

Všetky výpočtové prvky prístroja sú vstavané do oddeliteľnej displejovej časti, čo umožňuje niekoľko možností jeho využitia. Samotný tablet poskytuje plný výkon a je vybavený praktickým stojanom. Váži iba 799 gramov, má vstavanú čítačku odtlačkov prstov, port USB-C a v závislosti od konfigurácie tiež LTE modem či čítačku Smart Card.

Po zamknutí do dokovacej stanice získa užívateľ plnohodnotný profesionálny notebook zodpovedajúci vysokým firemným nárokom s celkovou výdržou na batériu až 15,5 hodiny. V tele dokovacej stanice sú okrem podsvietenej klávesnice, touchpadu a druhej batérie vstavané rozhrania HDMI, RGB, LAN, ďalej USB Type-C, dva porty USB 3.0 Type-A, audio konektory a zámok Kensington. V tejto konfigurácii váži notebook 1 399 gramov. Poslednou možnosťou je kombinácia tabletu a samostatne predajnej cestovnej klávesnice bez vstavanej batérie a portov. Hmotnosť tohto riešenia je 1 189 gramov pri hrúbke 15 mm.

Prvá konfigurácia na našom trhu

Na prelome roka sa na náš trh dostanú prvé dve konfigurácie tohto notebooku. Základným modelom je Portégé X30T-E-143 s procesorom Intel Core i5, 8 GB RAM a SSD diskom s kapacitou 256 GB. Vrchol ponuky bude tvoriť Portégé X30T-E-1F0 s LTE modemom, ktorý poháňa Intel Core i7 s podporou 16 GB RAM a 512 GB SSD. Oba prístroje sú vybavené perom Wacom. Uvedené notebooky budú na našom trhu k dostaniu prostredníctvom oficiálnych distribútorov Toshiba predbežne za koncovú odporúčanú cenu 47 500 Kč (1 850 €) a 67 000 Kč (2 600 €).

Zdroj: Toshiba

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk