Acer predstavil nové notebooky Predator Triton, Swift 7 a Chromebook 315

Acer predstavil nové notebooky Predator Triton, Swift 7 a Chromebook 315

 

Acer predstavil výkonný Predator Triton 500/900, neuveriteľne tenký a ľahký Swift 7 a svoj prvý Chromebook využívajúci procesor AMD.

Predator Triton 900 - konvertibilný herný notebook

Predator Triton 900 je herný notebook s inovatívnou konštrukciou i novými dizajnovými prvkami. Môže sa pochváliť CNC strojom obrábanými pántami Ezel Aero Hinge, ktoré prevracajú rozširujú alebo skláňajú 17,3" displej. Užívatelia môžu prechádzať medzi štyrmi režimami použitia: režimom Display pre zdieľanie obrazovky s priateľmi v priebehu herných sedení, režimom Ezel pre hranie hier na dotykovom displeji, režimom Notebook pre tradičné herné scenáre a režimom Stojan - efektívna premena Tritonu 900 v tablet pre hranie hier či používanie tvorivých nástrojov. Sklenený trackpad je u Tritonu 900 umiestnený vedľa klávesnice, aby bolo možné pre hranie využiť klávesnícu i trackpad súčasne. Triton 900 je tiež neuveriteľne tenký, a to iba 23,75 mm.

Vďaka novej grafickej karte NVIDIA GeForce RTX 2080 a 4K IPS displeju s technológiou NVIDIA G-SYNC sa môžu u notebooku predator Triton 900 hráči spoľahnúť na hranie bez kompromisov a prvotriedne herné zážitky. Vďaka až šesťjadrovému procesoru Intel Core i7 ôsmej generácie s vysokým výkonom, NVMe PCIe SSD diskov v režimu RAID0 a až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM si môžu hráči vychutnať aj tie najnáročnejšie hry a očakávať úplne plynulé hranie bez trhania. Notebook je vybavený bezdrôtovým Xbox prijímačom, ktorý používateľom umožňuje hrať ich obľúbené počítačové hry vo Windows 10 pomocou Xbox ovládača. Pre komplexné zážitky sa môže notebook pochváliť aj audiom od Waves. Waves maxx prináša špičkovú kvalitu zvuku a vďaka Waves Nx so sledovaním polohy hlavy si môžete vychutnať hyperrealistické 3D zvukové zážitky.

Predator Triton 500 - Tenší a zlovestnejší

Predator Triton 500 je výkonný 15,6" Full HD herný notebook so zmenšenou hrúbkou na iba 17,9 mm a hmotnosťou len 2,1 kg. Má odolné celokovové telo a úzke rámčeky okolo displeja s šírkou iba 6,3 mm, vďaka čomu dosahuje pomer veľkosti obrazovky k telu impozantných 81%. Triton 500 sa ľahko zmestí do batohu či kufríka, ale akonáhle ho vytiahnete a zapnete, stane sa hernou mašinou. A vďaka až osemhodinovej výdrži na batériu môžu používatelia hrať svoje obľúbené tituly na cestách alebo mimo domova.

Predator Triton 500 je osadený grafikami až NVIDIA GeForce RTX 2080 s Max-Q dizajnom, procesory až Intel Core i7 ôsmej generácie, NVMe PCIe SSD disky v režimu RAID0 a až 32 GB pamäte DDR4 SDRAM. Jeho grafické jadro je pretaktovatelné a pripravené na VR a umožňuje tak hráčom vychutnať si VR zážitky a špičkové hranie najnovších hier. 15,6" IPS displej s jasom 300 nitov privádza hry k životu vďaka obnovovacej frekvencii obrazu až 144 Hz a 3ms dobe odozvy. Technológia NVIDIA G-SYNC sa stará o absolútne plynulý obraz na obrazovke počas hrania či sledovaní filmov.

Ovládanie prostredníctvom smartfónu

Mobilná aplikácia PredatorSense, ktorá bude k dispozícii v priebehu tohto roka, umožňuje ovládanie počítača Predator zo smartfónu. Aplikácia dokáže ovládať nastavenia pretaktovania, rýchlosť ventilátorov, osvetlenie či režimy zvuku. Užívatelia sa môžu pozrieť na aktívne svetelné profily prednastavené v počítači alebo svetelné profily na diaľku prepínať. Navyše tu môžu užívatelia vidieť aj nastaviť prispôsobiteľné sady makier pre klávesové skratky.

Triton 900 tiež prichádza s podporou Predator RGB Assault, aplikáciiou pre hráčov League of Legends, ktorá zobrazuje preddefinované svetelné efekty klávesnice, zatiaľ čo šampióni predvádzajú svoje schopnosti. Užívatelia si môžu nastaviť svetelné efekty pre každú zo schopností svojho šampióna.

Cena a dostupnosť: Predator Triton 900 bude v oblasti EMEA k dispozícii v marci za ceny od 4 199 €. Predator Triton 500 bude v oblasti EMEA k dispozícii v februári za ceny od 1 999 €.


Swift 7

Vďaka neuveriteľnému dizajnu a technickým pokrokom pojal prepracovaný Swift 7 najnovšie technológie do šasi, ktoré je výrazne menšie ako u predchodcu. Môže sa pochváliť štyrmi úzkymi okrajmi okolo displeja širokými iba 2,57 mm, čo dramaticky znižuje šírku aj hĺbku notebooku na iba 317,9×191,5 mm pre podmanivý, takmer cez celú plochu rozprestrený obraz. Rovnako ako jeho predchodca zostáva Swift 7 (SF714- 52T) neuveriteľne tenký a ľahký, má hrúbku pod 1 cm (9,95 mm) a váži menej ako 1 kg (890 g).

Swift 7 je neuveriteľne tenký a ľahký, ale napriek tomu odolný. Je navrhnutý pre časté prenášanie, vyrobený zo zliatin horčíka s lítiom a horčíka s hliníkom. Tieto materiály sú dvakrát až trikrát pevnejšie než štandardné hliníkové zliatiny rovnakej hrúbky, ale pritom o až od 20 do 35 % ľahšie, aby udržali hmotnosť notebooku pod 1 kg. Okrem toho Acer použil mikrooblúkovú oxidačnú povrchovú úpravu k tomu, aby na notebooku vytvoril povrch s elegantným materiálom pripomínajúcim keramiku.

14" dotykový Full HD 1920×1080 px displej s technológiou IPS umožňuje hladké dotykové interakcie a poskytuje živý a krištáľovo čistý obraz. Swift 7 prináša vďaka pokročilému displeju podmanivé zážitky, môže sa pochváliť 100% pokrytím farebného priestoru sRGB a 72% NTSC či jasom 300 nitov. Navyše je vďaka sklu Corning Gorilla Glass 6 extrémne odolný.

Výkon s celodennou výdržou na batériu

Swift 7 je poháňaný najnovším procesorom Intel Core i7-8500Y ôsmej generácie, ktorý prináša špičkový výkon pre surfovanie na webových stránkach, produktívnu prácu s prezentáciami a tabuľkami a dokonca aj pre náročné nástroje pre tvorcov obsahu, pričom sa môže pochváliť bezventilátorovou konštrukciou. Vďaka kapacite rýchleho PCIe SSD úložiska až 512 GB možno ukladať a mať rýchly prístup k veľkému množstvu súborov a s 16 GB pamäte LPDDR3 RAM môžu užívatelia hladko pracovať s viac aplikáciami na raz. A vďaka 10hodinovej výdrži na batériu môžu používatelia svoj Swift 7 využívať až do večera.

Pripojenie cez Thunderbolt 3 a pokročilá Wi-Fi

Užívatelia majú oveľa väčšie možnosti vďaka dvom portom USB-C podporujúcim ako rozhranie USB 3.1 Gen2, tak Thunderbolt 3 pre vysokorýchlostné až 40Gb/s prenosy pri súčasnom napájaní notebooku a pripojení k akémukoľvek displeju. DisplayPort 1.2 poskytuje dátové prenosy rýchlosťou až 10 Gb /s a podporuje monitory s vysokým rozlíšením aj rýchle nabíjanie externých zariadení. Pripojenie k internetu je s Acer Swift 7 spoľahlivé a mimoriadne rýchle vďaka Intel Wireless-AC Wi-Fi poskytujúce až gigabitové prenosové rýchlosti a podporu technológie 2x2 MU-MIMO. Periférne zariadenia možno pripojiť aj prostredníctvom rozhrania Bluetooth 5.0, zatiaľ čo kombinovaný konektor pre slúchadlá a reproduktory zaisťuje čistý a ostrý zvuk.

Intuitívne funkcie pre výnimočné zážitky

Dizajn notebooku Swift 7 ponúka profesionálom, ktorí často cestujú lietadlom, výnimočné zážitky. Chiclet klávesnica má štandardne umiestnené klávesy a umožňuje používateľom písať dokumenty s minimálnymi chybami. Klávesnica tiež poskytuje zdvih 1,1 mm a jasnú spätnú väzbu. Navyše je aj podsvietená, takže sa na nej píše pohodlne aj za zhoršených svetelných podmienok.

Corning Gorilla Glass touchpad je presný a citlivý ako pri ovládaní kurzora, tak pri posúvaní stránky. Tento sklenený touchpad má tiež integrované tlačidlo, podporuje gestá s viac dotykmi súčasne a citlivé fyzické kliknutia. Navyše slúži zapínacie tlačidlo notebooku aj ako čítačka odtlačkov prstov, takže ním môžu užívatelia zariadenie zapnúť a súčasne využívať bezpečnejšie Windows Hello prihlasovanie bez hesla.

Nový Swift 7 je vybavený webkamerou pre WebChat a záznam videa, ktorá sa otvára stlačením. Kameru je možné mať neustále v uzavretej polohe, aby sa zabránilo jej nechcenému použitiu a bolo chránené vaše súkromie. Kamera má šírku záberu 55 ° a môže sa pochváliť vysokým dynamickým rozsahom (HDR), aby poskytla snímky s širšími uhlami pohľadu a zabrala tak aj skupiny.

Cena a dostupnosť: Acer Swift 7 (SF714- 52T) s dotykovým displejom bude k dispozícii s 8 alebo 16 GB pamäte LDDR 3 RAM a buď 256 alebo 512 GB PCIe SSD úložiskom. Nový Swift 7 bude v oblasti EMEA k dispozícii v apríli za cenu od 1 799 €.


Chromebook 315

Acer Chromebook 315 je poháňaný procesormi AMD rady A siedmej generácie s  grafickým jadrom Radeon, aby poskytol rýchlu a efektívnu prácu na počítači a to v dvoch konfiguráciách; buď s APU A6-9220C alebo s A4-9120C v SoC dizajne. Nové procesory AMD rady A pre Chromebooky užívateľom umožňujú bez problémov streamovať video, spúšťať najnovšie aplikácie, hrať webové hry a surfovať na internete a to až 10 hodín na jedno nabitie batérie. Navyše Acer Chromebook 315 podporuje milióny Android aplikácií pre zábavu, produktívnu prácu, pripojenie k sieti a inéh cez Google Play.

Displej a zvuk pre zábavu i produktívnu prácu

Jasný a živý 15,6" Full HD (1920×1080 px) displej je dostatočne veľký pre otvorenie dvoch prehliadačov vedľa seba, pre sledovanie videa s ostrými detailmi aj pre hranie webových hier. Užívatelia môžu byť produktívnejší vďaka väčšej pracovnej ploche a vyššiemu výkonu pre chod viacerých aplikácií aj záložiek naraz. IPS displej užívateľom umožňuje jednoducho prezentovať slajdy a zdieľať obsah vďaka širokým pozorovacím uhlom 178°. Dokonca aj videochaty môžu byť zdieľané. HD web kamera má široký 88° uhol záberu, aby pojala i skupiny. Okrem toho sa môžete vďaka vysokému dynamickému rozsahu a vstavanému mikrofónu spoľahnúť na krištáľovo čistý zvuk i video.

Čistého a ostrého zvuku dosahuje Acer Chromebook 3 15 vďaka dvom plnohodnotne veľkým reproduktorom smerujúcim hore, ktoré lemujú klávesnicu. Reproduktory podporujú HD audio a poskytujú vyššiu hlasitosť aj väčšie spektrum zvuku. Väčšie rozmery Acer Chromebooku 315 prinášajú tiež dostatok priestoru pre plnohodnotnú podsvietenú klávesnicu pri modeloch s dotykovým displejom a pre veľký touchpad.

Vynikajúca konektivita a štýlová prenosnosť

Konštrukcia notebooku Acer Chromebook 315 umožňuje prítomnosť dostatočného množstva portov. K dispozícii sú dva porty USB - C (USB 3.1 Gen1+) - jeden na každej strane zariadenia - umožňujú rýchle dátové prenosy, nabíjanie aj pripojenie monitora z ľubovoľnej strany, ktorá je v danú chvíľu najvhodnejšia. Chromebook 315 je tiež vybavený rýchlym bezdrôtovým pripojením 802.11ac s technológiou 2x2 MIMO. Používatelia môžu pripojiť periférne zariadenie taktiež cez Bluetooth 4.2, dva porty USB 3.0 a kombinovaný jack pre slúchadlá a reproduktory.

Acer Chromebook 315 je vybavený štýlovým IMR vrchným krytom a opierkou pre ruky, pričom je odolný a ľahký pre presúvanie po dome či kancelárii. Váži 1, 72 kg pri rozmeroch 380,54×19,95×256,28 mm.

Jednoduché zdieľanie a správa, najmä pre rodičov

Nový A er Chromebook 315 sa nielen ľahko používa, ale tiež sa ľahko zdieľa medzi užívateľmi. Tí sa jednoducho prihlásia do svojho Google účtu pre prístup do Gmailu, Dokumentov Google, k aplikacím, rozšíreniam, záložkám a ďalším. Chromebooky využívajú operačný systém Chrome OS od Google, ktorý sa automaticky aktualizuje a využíva viacúrovňové zabezpečenie pre ochranu pred stále meniacimi sa online hrozbami.

S novou aplikáciou Family Link je u Chromebookov pre rodičov jednoduché nastaviť základné digitálne pravidlá, ako môžu ich deti preskúmavať internet. Rodičia môžu nastaviť denné časové limity obrazovky, prispôsobiť zoznam webových stránok a aplikácií, ktoré môžu ich deti využívať a dokonca spravovať Google účet ich dieťaťa a vzdialene na Acer Chromebooku 315 uzamknúť sledované účty.

Cena a dostupnosť: Acer Chromebook 315 bude k dispozícii buď s dotykovým (CB315-2 HT) alebo nedotykovým (CB 3 15- 2 H) displejom, s až 8 GB pamäte RAM a 32GB eMMC úložiskom. Táto nová rada bude v oblasti EMEA k dispozícii v apríli za cenu od 349 €.

Zdroj: Acer, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk