Autokamera LAMAX C9: Lepšie zábery pre bezpečnejšie kilometre vo dne aj v noci

Autokamera LAMAX C9: Lepšie zábery pre bezpečnejšie kilometre vo dne aj v noci

 

LAMAX uvádza na trh high-endovú autokameru C9, ktorá natáča videozáznamy v rozlíšení až 2K so širokým uhlom záberu a nočným režimom.

Už z týchto vlastností vyplýva, že sa jedná o najpokročilejšiu kameru do auta v ponuke značky LAMAX, ktorá zároveň oplýva aj šikovnými funkciami, medzi ktoré patrí napríklad upozornenia pri opúšťaní jazdného pruhu (LDWS) alebo varovanie pred polosúvislým aj pevnými radarmi, všetko kompletne v češtine. Databáza radarov sa navyše rozširuje priebežnými aktualizáciami a v súčasnosti je k dispozícii pre viac ako 37 krajín Európy. Hlavne na dlhších cestách vodiči zrejme ocenia tiež zvukové aj obrazové upozornenie na prekročenie rýchlosti, strážené GPS signálom.

Rozlíšenie 2K znamená 2560x1080 pixelov, teda dostatočne veľký obraz na určenie prípadného vinníka nehody. Túto kvalitu videa kamera zvláda pri rýchlosti 30 snímok za sekundu a širokom uhle záberu 150°. O kvalitu záberov sa okrem samotnej špičkovej optiky stará aj funkcia WDR, vďaka ktorej je video natáčané v širokom dynamickom spektre. To sa hodí napríklad pri častom striedaní svetla a tieňa, ktoré bežné kamery často oslnia natoľko, že nie sú schopné generovať dostatočne preukazný materiál.

Ovládanie autokamery zaisťuje 2,7 palcový TFT displej, ktorého menu si môžete nastaviť do desiatich jazykov, vrátane češtiny. Nabíjací držiak napevno inštalovaný do auta zase umožňuje jednoduchú a rýchlu inštaláciu kamery na čelné sklo pred každou cestou a zároveň zaisťuje pevné uchytenie kamery, aby pri nehode nedošlo k jej vychýleniu. V kamere navyše nikdy nedôjde pamäť, pretože zariadenie je v prevádzke nonstop a najstaršie zábery sa v ňom automaticky premazávajú zábermi novými, okrem záberov vyhodnotených ako potenciálny dôkaz pri neočakávanej situácii. Tie môžete proti premazaniu uzamknúť buď manuálne alebo k ich uzamknutiu dôjde automaticky a to vďaka G-senzoru, ktorý vie sám rozpoznať náraz.

Autokameru LAMAX C9 zakúpite na českom trhu už teraz za odporúčanú maloobchodnú cenu 5190 Kč vrátane DPH, na Slovensku je dostupná od 159,99 €.

Zdroj: LAMAX

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk